درب اتوماتیک فناوری ساده ای که می تواند به جلوگیری از انتشار کرونا ویروس کمک کند!

درب اتوماتیک فناوری ساده ای که می تواند به جلوگیری از انتشار کرونا ویروس کمک کند.! تحقیقات جدید ژورنال پزشکی نیوانگلند نشان می دهد که SARS CoV 2 ، که باعث بیماری مشهور به COVID-19 coronavirus  می شود . نسبت به پلاستیک و استیل ضدزنگ نسبت به مقوا یا مس پایدارتر است:

“طولانی ترین عمر هر دو ویروس روی فولاد ضدزنگ بود. و پلاستیک ؛ متوسط عمر تخمین زده شده SARS-CoV-2 در فولاد ضدزنگ تقریبا ۵.۶ ساعت و پلاستیک ۶.۸ ساعت بود. “

این یک خبر ناخوشایند برای طراحان ساختمان و سازندگان سخت افزار و شیرآلات درب است که به طور سنتی از استیل ضد زنگ یا برنجی کرومی استفاده کرده اند. که آنها  محیطی را برای باکتری ها و ویروس ها فراهم می کنند.

مطمئناً تمیز کردن آنها نسبتاً آسان ، اما شیرآلات و کشش درها در توالتهای عمومی و درب در فضاهای مشترک آپارتمان و دکمه های آسانسور بین هر استفاده تمیز نمی شوند.

با توجه به این نکته ، این نگرانی وجود دارد که ببینیم هنوز چه تعداد از جراحی های پزشک و امکانات اختصاصی کوروی ویروس در استرالیا و جاهای دیگر هنوز به درب های لولایی دستی با استیل ضد زنگ یا دسته های برنجی کرومی و صفحه های فشار مجهز هستند.

جراحی های پزشک دارای دستگیره درب است

از تحقیقات موجود مشخص است که این نوع لمس خطر انتقال را به ویژه در پلاک دهنده هایی که بخش قابل توجهی از کاربران با یک ویروس مریض شده اند ، درصورتی که SARS CoV 2 نباشد ، از بین می برد.

دستگیره درها ، فشارهای درها ، دکمه های بالابر ، دکمه های فلاش ، شیرهای برقی و دکمه های خشک کن دستی معمولاً از مواد سختی از جمله استیل ضدزنگ و پلاستیک ساخته می شوند.

در حالی که SARS CoV 2 یک اشکال منحصر به فرد خطرناک است . سایر ویروس ها و باکتری های متداول از جمله سرماخوردگی و روت ویروس هایی که باعث عفونت های دستگاه گوارش و روده می شوند .نیز توسط نقاط لمسی در ساختمان ها منتقل می شوند.

این کاملاً غیر ضروری است با توجه به اینکه ما فناوری ساده ای در اختیار داریم تا مشکل را برطرف کنیم.

درهای اتوماتیک فناوری ساده ، ارزان و ایمن هستند

در حالی که بالابرها و بتن احتمالاً مهمترین پیشرفت فنی ساختمانها در قرن نوزدهم بود . توسعه این درب ها قابل اعتماد ، در کنار تهویه مطبوع مکانیکی ، از جمله مهمترین پیشرفتهای فنی ساختمانها در قرن بیستم بود.

به همین ترتیب ، اکنون ما از فناوری قابل اطمینان برای شستشوی اتوماتیک توالت ها ، شستشوی دست و کارکردن شیرهای آب استفاده می کنیم.

حتی اگر نمی توانیم درب های خارجی توالتهای عمومی را اتوماتیک کنیم . کمترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که درها را به سمت بیرون باز کنیم .تا درها با آرنج های ما باز شود . یا با ساختن ورودی ها درها را کاملاً از بین ببریم.

درب اتوماتیک فناوری ساده و اما عدم تمایل ما به نصب آنها عجیب است!

در بحران کنونی ، باید توجه داشته باشیم که درهای پر ترافیک در ساختمانهای عمومی باز می شود . دربهای با قدرت و سنگین را از عقب باز کنید یا آنها را حذف کنید. ما می توانیم از کلیدها ، قلم ها و آرنج ها برای عملکرد دکمه های بالابر استفاده کنیم.

این واقعیت که دربهای اتوماتیک کشویی گسترده تر نیست عجیب است. آنها در مقایسه با بسیاری از اجزای دیگر ساختمانها نسبتاً ارزان قیمت بوده. و اغلب در مناطق پر ترافیک دوام بیشتری نسبت به دربهای لولایی دارند.

آنها همچنین از درب های لولایی ایمن تر هستند زیرا بعید به نظر می رسد  انگشتان خود را خرد نکنید .و  با کودکان و افرادی که جعبه پرونده یا سینی دونات دارند ، بسیار دوستانه تر است.

درب اتوماتیک فناوری ساده ایست که ممکن است برخی از معماران ظاهر آنها را دوست نداشته باشند . اما این به سختی دلیل کافی برای اجباری بودن با توجه به مزایای آنها نیست.

جای تعجب آور است که هنوز هم طبق قانون ملی ساخت و ساز امکان ساختن تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شده .برای افرادی که احتمالاً بیشتر از این افراد مبتلا به بیماری های عفونی هستند. بدون اجبار استفاده از درب خودکار ، دستگاه های اتوماتیک شستشوی اتوماتیک ، شیپور خاموشی های اتوماتیک.

و به سختی می توان باور داشت که نباید در مورد کلیه اماکن پر رفت و آمد ، مانند فضاهای مشترک در آپارتمان های بزرگ ، فرودگاه ها ، ایستگاه های اتوبوس و ایستگاه های قطار ، همان قوانین اعمال شود.

وجود مشکل  در تهویه هوا

مسئله ای که در تحقیقات جدید برجسته شده است این است که به نظر می رسد SARS CoV 2 قادر است به زندگی خود در هوا ادامه دهد. مدت زمانی که نیمی از ذرات ویروس غیرفعال شود. تقریباً بیش از یک ساعت بود. اگر تحقیقات صحیح باشد . انتقال از طریق هوا امکان پذیر است.

بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع ، هوا را در کل طبقه یا یک ساختمان کامل چرخان می کنند . به طور معمول در حدود هشت ساعت در هوا.

تحقیقات دانشگاه Purdue و مرکز ملی بیماریهای عفونی در سنگاپور نشان می دهد که سیستم های تهویه مطبوع با چرخش دوباره می توانند SARS CoV 2 را گسترش دهند . اگرچه ما مطمئن نیستیم که چقدر احتمال دارد.

برخی از سیستم های تهویه مطبوع ، از جمله در بعضی از بیمارستان ها ، دارای فیلترهای هوای ذره ای با راندمان بالا (HEPA) هستند. که به نظر می رسد .در ضبط SARS CoV 2 مؤثر هستند.

اگر افرادی که ممکن است به این بیماری مبتلا باشند. در یک ساختمان بدون پنجره های باز مانند هتل وجود داشته باشند . افراد داخل ساختمان می توانند با مشکل روبرو شوند. اکثر هتل ها اخیر دارای سیستمی هستند. که هوای چرخشی را به یک اتاق محدود می کند و ایمن هستند . اما شامل همه نمی شود.

پنجره هایی که قابلیت این را دارند که باز بمانند درواقع تهویه طبیعی احتمالاً امن ترین گزینه هستند .و دلیل خوبی را برای بسیاری از ما برای ماندن در خانه فراهم می کند.

سیستم های تهویه مطبوع داخلی اسپلیت ، که به راحتی هوای یک خانه را بازیافت می کنند . یا سیستم هایی که ۱۰۰٪ به هوای خارج از آن متکی هستند . بی خطر هستند . به شرط آنکه کسی در خانه ها آلوده به ویروس نباشد. پس درب اتوماتیک فناوری ساده ایست. که می توان به کمک آن از انتشار این ویروس جلوگیری کرد.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2020-04-automatic-doors-simple-technology-coronavirus.html

امتیاز ما
, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما