درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو کارکردی درست مشابه با درب اتوبوس های قدیمی دارد که درب از طول تا شده و به روی خود جمع می شود. با این حساب دیگر نیازی به قرار دادن لت ثابت وجود ندارد؛ در نتیجه تقریبا می توانید از همه فضای درب ورودی استفاده کنید. با استفاده از شیشه سکوریت می توان امنیت این درب های را از لحاظ شکستگی تضمین کرد.

در راهرو ها و فضاهایی که عرض کمی دارند بهترین انتخاب درب تاشو است که بتواند شرایط عبور و مرور را به سادگی ممکن کند. همچنین در خروجی های اضطراری که برای مثال به سیستم اعلام حریق متصل است می توان از این نوع درب استفاده کرد تا حداکثر فضا برای رفت و آمد مهیا باشد.

  • درب تاشو اتوماتیک به علت آن که در مقایسه با دیگر مدل‌ها بهتر جمع می‌شود برای محل‌هایی که اندازه ورودی آنها کوچک است بسیار مناسب می‌باشد، این ویژگی آن موجب شده تا مشکل اندازه دهانه ورودی به طور مناسبی حل شود و در جاهایی که ورودی کوچک دارند نیز بتوان از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کرد.
درب اتوماتیک تاشو
درب  تاشو برای مکان‌هایی با محدودیت فضایی مناسب می‌باشد.

درب های اتوماتیک و مزایای آن

چندیست استفاده از درب‌‌‌  اتوماتیک رواج پیدا کرده است. این نوع درب‌ها علاوه بر زیبایی خاص به عبور و مرور نظم داده و آن را تسهیل می‌کنند.

علاوه بر این که این درب‌ها برای افراد معمولی مناسب می‌باشد. برای کودکان، سالمندان و معلولین نیز می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

این نوع درب بیشتر در مکان‌‌‌هایی  شلوغ و پر رفت و آمد نصب و استفاده می‌شوند. و نقش موثری در کاهش مصرف انرژی دارند.

درب اتوماتیک تاشو

درب  تاشو یکی از انواع درب‌‌‌ اتومات شیشه ای می‌باشد. که برای ساختمان‌ها استفاده می‌شود. اگر بخواهیم ساختار آن را شرح دهیم. تا بهتر بتوانیم آن را تجسم کنیم باید بگوییم. که این نوع درب‌ها به درب  لولایی بسیار شبیه هستند .اما تفاوت‌‌هایی نیز دارند.

در این نوع درب، دو طرف، به سمت دیوار‌‌‌هایی  اطراف تا می‌شوند. و در ظاهر به گونه‌ای هستند که به نظر می‌رسد هر بخش درب به دو قسمت تقسیم شده است. و این دو قسمت قابلیت تا شدن روی هم دیگر را دارند.

البته می‌توان نحوه عملکرد درب را به گونه‌ای تنظیم کرد که تنها در یک جهت باز شوند. نام دیگر درب‌‌‌هایی  اتوماتیک تاشو، فولدینگ ، اتوبوسی و آکاردئونی می‌باشد.

این نوع درب یک موتور و پردازنده بالای خود دارد و بالای و پایین درب با ریل پوشیده شده است و چندین قرقره نیز درب را روی این ریل‌ها در هنگام باز و بسته شدن درب حرکت می‌دهند.

مزیت‌‌‌های درب اتوماتیک تاشو

با توجه به ساختاری که درب اتوماتیک تاشو دارد به نظر منطقی می‌رسد که دارای مزیت‌هایی نسبت به درب‌‌‌هایی  معمولی باشد اما این مزیت‌ها چیست؟

  • بزرگترین حسنی که حتی در ظاهر درب‌‌‌های اتوماتیک تاشو به چشم می‌آید. این است که در هنگام باز شدن درب به دو طرف، فضای زیادی اشغال نمی شود. و درب به اندازه نود درصد پهنای درب ورودی ساختمان باز می‌شود. این مزیت به ویژه برای مکان‌هایی که دارای فضای کوچکی هستند و یا درب ورودی ساختمان بسیار کوچک می‌باشد مناسب هستند.
  • مزیت دیگری که می‌توان برای درب‌‌‌هایی تاشو نام برد این است که سرعت عمل بسیار بالایی در میان سایر درب‌‌‌هایی  اتوماتیک دارند و می‌توانند. به راحتی سیل زیادی از جمعیت را در هنگام ورود و خروج کنترل کنند. این مزیت به ویژه برای مکان‌‌هایی با تعداد بالای عبور و مرور افراد یا ماشین می‌تواند مفید باشد. زیرا با سرعت حرکت بالایی که دارد افراد را به مدت خیلی زیاد منتظر نمی گذارد. سرعت حرکت درب تاشو یک متر بر ثانیه می‌باشد.
  • اما نکته جالب اینجاست که درب اتوماتیک تاشو در عین حال که سرعت بالایی دارد بسیار بی سر و صدا عمل می‌کند و در هنگام باز و بسته شدن درب صدای زیادی از آن شنیده نمی شود. این مزیت نیز باعث شده تا این درب بتواند برای مکان‌‌هایی که آلودگی صوتی بسیار مهم است مناسب باشد. همچنین به دلیل کارکرد بی سر و صدای این این درب، می‌تواند در کل شبانه روز بدون مزاحمت کار کند.
درب اتوماتیک تاشو
                   درب تاشو از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.

دیگر مزیت ها:

  • از دیگر مزیت‌‌هایی که می‌توان برای این نوع درب اتومات به کار برد این است که روی این درب انواع سیستم ایمنی می‌تواند نصب گردد. و امنیت را به راحتی برای مکان مورد استفاده فراهم کند.از انواع سیستم ایمنی قابل استفاده روی این درب‌ها می‌توان به فتوسل‌ها و چراغ راهنما اشاره کرد که هرکدام کاربرد جداگانه‌ای دارند.
  • یکی دیگر از سیستم‌‌هایی که قابلیت نصب روی درب را دارد. سیستم‌‌‌هایی کنترل ورودی می‌باشد.انواع سیستم‌‌‌هایی کنترل ورودی مانند کارت هوشمند و کی پد می‌توانند. روی این درب‌ها متصل شوند و از این طریق ورود و خروج افراد می‌تواند. به آسانی کنترل شود. امکان نصب این نوع سیستم روی درب اتوماتیک تاشو این امکان را برای افراد فراهم می‌آورد تا برای ادارات و سایر مکان‌ها مناسب باشند.
  • درب‌‌‌هایی اتوماتیک تاشو به نیروی محرکه کمتری نسبت به درب‌‌‌های  لولایی نیازمند می‌باشند. و نیروی لازم برای حرکت درب از طریق اتصال لت‌‌‌هایی درب به درب تامین می‌شود.
  • برای لت‌‌‌هایی درب حالت‌‌‌هایی  مختلف از جمله حالت کاملا بسته، کاملا باز، نیمه باز، اتوماتیک و یک طرفه وجود دارد. که به آسانی می‌توان آن را به دلخواه تنظیم کرد. هرکدام از حالت‌‌‌هایی  فوق برای مواقع خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال زمانی که به هر علتی می‌خواهید از ورود و خروج افراد جلوگیری کنید. می‌توانید از حالت کاملا بسته استفاده کنید. و یا زمانی که می‌خواهید از اتلاف انرژی جلوگیری شود می‌توانید. حالت نیمه باز را انتخاب کنید بدین ترتیب تنها یک طرف درب باز می‌شود.
درب اتوماتیک تاشو
 درب تاشو مناسب برای مکان‌هایی با رفت و آمد زیاد است.

نقش این دربها در اتلاف انرژی و ایمنی

  • این درب‌ها نقش مهمی در جلوگیری از اتلاف انرژی نیز دارند و این مزیت باعث شده تا در مکان‌‌هایی که اختلاف دمای داخل ساختمان با خارج ساختمان بسیار زیاد است موثر عمل کرده و از اتلاف انرژی جلوگیری کند. زیرا درب اتوماتیک تاشو سرعت بالایی در باز و بسته شدن داشته و درب به مدت زیادی باز نمی ماند تا انرژی تلف شود.
  • یکی از سیستم های مهمی که می تواند روی درب نصب شود سیستم اطفا حریق است بدین صورت که درب با سنسورهایی که روی آن نصب می‌شود به راحتی می‌تواند حرارت بالا و یا وجود دود و گاز را تشخیص دهد و درب را به صورت اتوماتیک رو به افراد باز کند تا بدین طریق از تلفات جلوگیری کند.
درب اتوماتیک تاشو
درب اتوماتیک تاشو بی‌سر و صدا عمل می‌کند.

نکاتی هنگام خرید درب اتوماتیک تاشو

برای خرید این نوع درب ابتدا باید به این نکته توجه کنید که تا چه اندازه بودجه دارید. و می‌خواهید بر اساس آن خرید را انجام دهید. میزان هزینه برای یک درب با توجه به ابعاد آن می‌تواند متفاوت باشد.

همچنین جنس و میزان مرغوبیت فریم های درب می‌تواند تاثیر زیادی روی قیمت داشته باشد. علاوه بر موارد گفته شده هرگونه سیستم اضافه‌ای که روی درب نصب می‌شود. مانند سیستم های کنترل ورود و خروج و سیستم های امنیتی می‌تواند هزینه را متفاوت کند. اگر می‌خواهید هزینه کمتری را پرداخت کنید از نصب سنسور های پیچیده روی درب خودداری کنید.

به طور کلی توجه کنید که همانطور که گفتیم این نوع درب برای مکان‌هایی با عبور و مرور زیاد بسیار مناسب است. اما در صورتی که در مکانی این درب را استفاده می‌کنید. که عبور و مرور زیادی صورت نمی گیرد می‌توانید از درب های اتومات با هزینه پایین تر استفاده کنید.

امتیاز ما
درب اتوماتیک تلسکوپی
درب اتوماتیک بیمارستانی
فهرست
مشاوره با کارشناسان ما