درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی در محیط های حساس بیمارستانی بسته به محل های مختلف درب های اتوماتیک سربی جهت جلوگیری از خطر ات تشعشعات و درب های تمام استیل جهت بالا بردن ضریب بهداشتی که قابلیت ضد عفونی دارند تولید و استفاده میگردد.

  • بیمارستان محیطی بهداشتی است و می‌بایست مسائل بهداشتی به خوبی در این محیط رعایت شود، یکی از راه هایی که می‌توان به وسیله آن از میزان شیوع بیماری‌های واگیر دار در این محیط جلوگیری کرد استفاده ازاین نوع درب اتوماتیک می باشد چون به کمک این نوع درب دیگر برای تردد نیازیی به لمس دستگیره درب نمی‌باشد و همین موضوع باعث جلوگیری از انتقال ویروس و باکتری خواهد شد.

باتوجه به اینکه بیمارستان­ها مراکز پررفت و آمد و مهمی هستند. پس باید به نحوه ساخت و ساز آنها دقت بیشتری شود. و تمامی موارد از لحاظ بهداشتی، امنیتی و راحتی در نظر گرفته شود.

درب­های بیمارستان، نقش مهمی در بیمارستان­ها دارند. به همین دلیل درب­ بیمارستانی، این روزها در تمامی بیمارستان­ها مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیسم درب اتوماتیک­  به این صورت است که هنگام نزدیک شدن به درب، درب به صورت اتوماتیک باز شده و باعث می­شود تردد افراد با تراکم ترافیکی کمتری صورت گیرد.

با توجه به تحقیقات انجام شده. می­توان گفت که مناسب ترین نوع درب برای بیمارستان­ها، درب خودکار می­باشد. این امر رفت وآمد افراد را راحت می­کند و همچنین، امکان خدمت­ رسانی به افراد را تسهیل می­کند.

انواع درب اتوماتیک بیمارستانی

درب­ شیشه ­ای اتوماتیک برای بیمارستان­ها، بسیار مناسب می­باشند. این درب­ها با سوار شدن موتور، روی آنها، این امکان را فراهم می­کنند تا درب شیشه ای به صورت خودکار، باز و بسته شود. این درب­ها، به دلیل سهولت استفاده از آنها وهمچنین قیمت مناسب بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

این درب­ها انواع مختلفی دارند از جمله:

درب  شیشه ای اتوماتیک که مخصوص مکان­هایی کم رفت و آمد هستند. برای استفاده از این درب­ها باید میزان تردد را محاسبه کرد وهمچنین کیفیت و قدرت موتور را بررسی کرد.

همچنین، درب اتوماتیک بیمارستانی علاوه بر بهبود تردد  در مواقع اضطراری در جهت پیشگیری و کنترل عفونت­ها وجدا­سازی اتاق­ها مورد استفاده قرارمی­گیرد.

درب بیمارستانی اتوماتیک
به دلیل عدم استفاده از دست، دربهای اتوماتیک برای بیمارستانها گزینه مناسبی هستند.

 

درب شیشه ای چرخشی

برای درب ورودی بیمارستان­ها اغلب درب  چرخشی و یا گردان استفاده می­شود و رفت و آمد را تسهیل می­کند. این درب­ها از برخورد دست با در جلوگیری می­کند که این امر از ورود آلودگی بیرون به داخل بیمارستان جلوگیری می­کند.

درب کشویی

نوع دیگری از درب اتوماتیک بیمارستان است. که مخصوص اتاق­های ایزوله و اتاق­های عمل که نیاز به کنترل عفونت دارند می­باشد. و همچنین این نوع درب­ها به دلیل دسترسی سریع عدم نیاز به لمس فیزیکی و کنترل رفت و آمد بسیار مناسب و ایده آل می باشند.

سیستم این درب­ها از سنسور و فتوسل­های حساس، نزدیک شدن اجسام را با سرعت و به راحتی تشخیص میدهد. وهمین موضوع باعث می­شود رفت وآمد بیمار در مواقع اورژانسی تسهیل و تسریع شود.

درب­های ضد تشعع و یا سربی

در میان انواع مختلف درب اتوماتیک بیمارستانی، این نوع درب­ها به دلیل داشتن لایه ­های سُرب وهمچنین، سازه مقاوم و ویژه ای که دارند. معمولا درب ورودی رادیولوژی­ها و به طورکلی، مکان­هایی که عدم نفود تشعشع برایشان مهم و الزامی می­باشد. مورد استفاده قرار می­گیرند.

پوشش درب­های سُربی معمولا، از ورق­های MDF با روکش استیل یا کامپوزیت  و دولایه سُرب یک میل می­باشد. و همچنین، به دلیل وزن سنگین سُرب، اپراتورهایی با دو موتور 100 وات برای آنها درنظر گرفته شده است.

این درب­ها ­برای مکان ­هایی با تردد نامحدود طراحی شده اند. وامکان اتصال به انواع سیستم­های کنترل تردد و شبکه های سازمانی را دارا هستند.برای درب­های اتوماتیک سربی، کنترل پنل ویژه ای طراحی شده است. که امکان ریست دستگاه و تعیین وضعیت حالات گوناگون نحوه بازشدن در آنها وجود دارد.

درب بیمارستانی معمولا از مولد درب، بازو و جک­ها، میکروسوئیچ، مرکزکنترل، فلاشرهای قسمت بالایی درب، چشمی، ریموت، پایه، قفل برقی و قفل مکانیکی تشکیل شده اند.

مزایای نصب درب اتوماتیک در بیمارستان

درب اتوماتیک، علاوه بر امکان سهولت در استفاده، فضای زیبایی را در مکان، ایجاد می کند.علاوه براین، موارد دیگری هم ازجمله: افزایش امنیت افراد درتردد، افزایش بهداشت محیط درپی عدم تماس دست­ها با درب بیمارستان، تسهیل در رفت وآمد بیماران و برانکاردها وجلوگیری از مصرف انرژی سرمایشی و گرمایشی. و همچنین، جلوگیری از ورود اشعه های موجود در فضای آزمایشگاه و تسریع در باز و بسته شدن درب­ها در محیط­های استرلیزه.

نکات مهم برای انتخاب درب

شما با انتخاب مناسب یک نوع درب ، در واقع می­توانید. امنیت و ایمنی و بهداشت را برای محل مورد نظرتان خریداری کنید. توجه کنید زمان انتخاب دربهای اتوماتیک تنها به ظاهر زیبای آن توجه نکنید. بلکه، موارد مهم­تر را در نظر بگیرید. و اصلی­ ترین مورد هم مورد امنیت می­باشد.

همچنین هنگام نصب این درب ها باید به این عوامل توجه کرد:
تناسب اندازه و وزن درب و فضای مورد نظر؛

توجه کردن به بیرونی یا داخلی بودن فضای مورد نظر،

تعداد دفعاتی که در طول روز از درب استفاده خواهد شد.

مدت زمان باز و بسته شدن یک باره درب به طور کامل.

درب بیمارستانی اتوماتیک
استفاده از درب اتومات برای اتاقهای ایزوله ضروری است.

 

موارد استفاده از درب اتومات در بیمارستان

درب اتوماتیک بیمارستانی معمولا برای استفاده در اتاق جراحی، اتاق رادیولوژی، اتاق های­ایزوله،مراکزتوانبخشی،مراکزجراحی محدودپزشکان،دندانپزشکان،صنایع داروسازی، محیط­های ایزوله شده در برابر صدا و اتاق­ های ضبط صدا، آزمایش­های الکترونیک، آزمایش­های آنالیز و تجزیه (دارویی و بخش شیمیایی) مناسب می­باشد.

درب­های فست کلوز
این نکته را فراموش نکنید که درب­های اتوماتیک  معمولا باید بعد از اینکه از جلوی درب و سنسور چشمی  رد شدید. درب بلافاصله بسته شود و زمان زیادی باز نماند.

البته انواعی از دربها هم تولید شدند که این ویژگی را ندارند. و برای بسته شدن درب حتما باید از ریموت استفاده کنید.

درب­های اتوماتیک بیمارستانی، کاملا بی صدا هستند. و دارای عایق­های ضدلرزش هستند. و به همین دلیل برای استفاده در محیطی مثل بیمارستان که نیازمند سکوت و آرامش می­باشد بسیار مناسب است.

 همچنین، با وجود استفاده ازاتصالات بدون پیچ درکادر محافظ  که باعث خنثی شدن بارهای الکتریکی می­شود. درب­های متحرک از تجمع گرد و غبار جلوگیری می­کنند و تمیز کردن آن­­ها بسیار راحت­تر می­باشد.

درب بیمارستانی اتوماتیک
یکی از کاربردهای مهم دربهای اتوماتیک، اتاقهای جراحی می باشند.

 

از دیگر ویژگی­های این درب­ها باید گفت وجود مبدل مدارهای محافظ  به صورت کاملا عایق در برابر اشعه Y  است که دقیقا مطابق با شرایط اتاق رادیولوژی می­باشد.

در ساخت درب­های اتوماتیک معمولا از استیل 304 استفاده می­شود. پنل داخلی درب از دولایه لیمیت HPL و دولایه ضد حریق کلاس A از جنس MPF به قطر پنج میلیمتر و یک لایه پولیتر قالبی با چگالی بار بالا، تشکیل شده است.

در تولید درب اتوماتیک بیمارستانی، محافظ  گرد بدون پیچ، از تجمع گرد و خاک جلوگیری می­کند. و تمییز کردن آن را تسهیل می­کند.

بارهای الکتریکی که روی لنگه های متحرک جمع می­شوند به صورت دائم، خنثی می شوند تا مانع از جمع شدن گرد و خاک شوند.این درب­ها باید علاوه بر دارا بودن نکات بهداشتی، باید بدون تماس دست با درب­ها برای بیمار و پرستاران به صورت آزادانه حرکت کنند.

از نظر امنیتی هم سنسورها، درون سیستم و به صورت عایق بندی کار گذاشته می­شوند. و هم در مسیر درب و هم در حرکت جنبی باز شدن لنگه ها به طور کامل محافظت می کنند.

و از برخورد ناگهانی درب هنگام تردد برانکارد­ها و ویلچرها که شاید در مواقعی چشمی های معمولی قادر به دیدنشان نیستند؛ جلوگیری می­کنند.

درب بیمارستانی اتوماتیک
دربهای اتوماتیک مانع ورود گرد و خاک و آلودگیها به داخل بیمارستان می شوند.
امتیاز ما
درب اتوماتیک تاشو
درب اتوماتیک لولایی
فهرست
مشاوره با کارشناسان ما