درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان که به نام درب شیشه ای گردان نیز شناخته می شود، با شعار «همیشه باز-همیشه بسته» نقش موثری در کاهش هدر رفت انرژی ایفا می کند.با استفاده از شیشه سکوریت می توان امنیت این درب های را از لحاظ شکستگی تضمین کرد.

این نوع دربهای اتوماتیک شیشه ای  برای مکان هایی که اختلاف دمای داخل و خارج زیاد است بسیار کارآمد و مفید هستند.

این درب ها با فرمت کاریِ همیشه باز بودن در عین همیشه بسته بودن، در افزایش امنیت و به حداقل رساندن میزان تلفات انرژی نقش موثری ایفا کرده و کار را برای عبور و مرور در اماکن پر رفت و آمدی مانند بانک ها بسیار ساده کرده است.

درب شیشه ای گردان از جمله اختراعات جالب توجه و تاثیر گذار در جامعه امروز بشری بوده است.

درب شیشه گردان اتوماتیک:

درب شیشه گردان اتوماتیک با طراحی بی‌نظیر و خاص خود همواره مشتریان و علاقه مندان زیادی دارد. زیرا این نوع درب امکان ورود و خروج همزمان افراد را به راحتی فراهم می‌کند. و علاوه بر آن زیبایی و جلوه بسیار زیبایی نیز به محیط اطراف خود می‌بخشد.

به همین خاطر موارد استفاده از آن بیشتر محل هایی مانند هتل‌های لوکس، مراکز خرید لاکچری و… می‌باشد زیرا این محل‌ها برای جلب مشتری نیاز به درب های ورودی مجلل و زیبا دارند.

درب اتوماتیک گردان
درب اتوماتیک گردان به عبور و مرور نظم می‌دهد

ساختار درب اتوماتیک گردان:

اگر به طور دقیق ساختار درب گردان را دیده باشید. به این نکته پی خواهید برد که این نوع درب در واقع از سه یا چهار عدد درب ساخته شده است. که همگی روی یک محور عمودی قرار گرفته‌اند. و دور این محور قابلیت چرخش دارند. روی تمامی این درب‌ها با یک محفظه استوانه‌ای شکل پوشیده شده است.

این درب‌ها در واقع همیشه بسته و همیشه باز هستند. اما چرا این جمله برای این درب‌ها به کار می‌رود؟

می‌توان گفت که این درب‌ها همیشه بسته هستند. ولی با حسگر‌های متفاوت می‌توانند به راحتی و به سرعت باز شوند.

حسگر‌هایی که برای این درب‌ها استفاده می‌شوند. دو نوع هستند. حسگر‌هایی که به شکل چشم الکترونیک کار می‌کنند. و وقتی فردی در زاویه سنسور درب قرار می‌گیرد در شروع به حرکت و باز شدن می‌کند. و حسگر‌های وزنی که جلوی درب و روی زمین قرار می‌گیرند. و هنگامی که شخصی روی این حسگر‌ها قرار می‌گیرد وزن او باعث می‌شود. حسگر فعال شده و درب گردان باز شود.

این ساختار جذاب علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که برای نمای ساختمان دارد. قابلیت‌های دیگری نیز به همراه دارد که در ادامه اشاره خواهد شد.

این نوع درب‌ها انواع متفاوتی نیز دارند که شامل :

درب‌های اتوماتیک گردان شیشه‌ای منحنی، درب‌های اتوماتیک گردان کلاسیک کوچک، درب‌های اتوماتیک گردان تمام شیشه، درب‌های اتوماتیک گردان کلاسیک بزرگ و درب‌های اتوماتیک گردان قاب سبک می‌باشند.

درب اتوماتیک گردان
درب‌های اتوماتیک گردان باعث کاهش ورود گرد و غبار به ساختمان می‌شوند.

مزایای انواع درب اتوماتیک گردان:

اولین نکته‌ای که درباره درب‌ اتوماتیک وجود دارد و به سادگی قابل فهم است. این است که درب‌های تمام اتومات اجازه عبور و مرور به چندین نفر به صورت همزمان را می‌دهد. و با این کار به عبور و مرور نظم بیشتری می‌دهد. این مورد به ویژه برای مکان‌های پرتردد مانند اماکن اداری و هتل‌ها و مراکز تجاری بسیار مفید می‌باشد.
علاوه بر موارد گفته شده. ظاهر شیک و به روز درب‌ها باعث شده تا نمای کلی ساختمان تغییر کرده و نمای زیباتری به درب ورودی داشته باشد. و تصویری از قدرت و ثروت را در نگاه اول در دید بیننده ایجاد کنند. این فایده باعث می‌شود تا افراد حس اولیه خوبی نسبت به ساختمان مورد نظر داشته باشند. این حس خوب اولیه به ویژه در اماکن تجاری بسیار مهم و از ارکان مهم تجارت می‌باشد.

همچنین با استفاده از این درب‌ها ظاهر داخلی ساختمان به خوبی مشخص می‌باشد. و این نکته به ویژه برای ساختمان‌هایی که نیاز دارند تا بیشتر در معرض دید عموم قرار داشته باشند می‌تواند مفید باشد.

تجهیزات و امکاناتی که روی درب‌های اتوماتیک گردان متصل می‌باشد. فواید زیادی را به این درب افزوده است. برای مثال سنسور متصل به درب باعث می‌شود. تا هرگونه خطر گیر کردن افراد و وسیله مابین درب کاهش پیدا کند.

مزایای درب های اتوماتیک از نظر انرژی و ورود گرد و غبار:

صرفه‌جویی در انرژی گرمایی از دیگر مزایای درب‌های اتوماتیک می‌باشد. درواقع ساختار ویژه درب این امکان را فراهم می‌آورد. تا درب کمترین تبادل انرژی را با محیط داشته باشد. ولی در عین حال امکان عبور و مرور به آسانی فراهم باشد. این ویژگی باعث شده تا این نوع درب‌ها به ویژه برای مناطقی که اختلاف دمایی داخل و خارج ساختمان زیاد است بسیار مناسب و به‌صرفه باشد. مطالعات نشان داده است که درب اتوماتیک گردان می‌توان تا 8 برابر از تهویه بی رویه هوا جلوگیری کند. و اتلاف انرژی را تا 74 درصد کاهش دهد.

یکی دیگر از مزیت‌های خوبی که این درب‌ها به همراه دارند. این است که از ورود گرد و غبار و حتی رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری به عمل می‌آورند.

و باعث پیشگیری از بروز هرگونه آلرژی در افراد می‌شود.همچنین این قابلیت درب  گردان اتوماتیک به ویژه برای مکان‌‌هایی با عبور و مرور زیاد مفید می‌باشد. و از آلودگی ساختمان جلوگیری می‌کند و بسیاری از هزینه‌های نظافت را کاهش می‌دهد.

درب اتوماتیک گردان
درب‌های اتوماتیک گردان باعث کاهش ورود گرد و غبار به ساختمان می‌شوند.

نکاتی برای خرید درب:

به طور کلی جنس مواد استفاده شده در ساخت درب اتوماتیک گردان و تعداد درب‌هایی که در محفظه گردان درب قرار می‌گیرند.همچنین رنگ و سیستم امنیتی جزو عوامل تاثیر گذار روی قیمت درب‌ها هستند.

در هنگام خرید درب بهتر است به استفاده‎‌ای که قرار است از آن داشته باشید. توجه کنید تا متناسب با میزان استفاده یک درب خوب انتخاب کنید.

انتخاب نوع درب در مکان های مختلف:

برای مثال اگر می‌خواهید درب را در یک مکان بسیار پر رفت و آمد مانند بیمارستان نصب کنید. به کیفیت درب ، محور‌ها و لولا‌های آن توجه ویژه داشته باشید .و از فروشنده بخواهید یک درب با مقاومت بالا به شما معرفی کند. زیرا در صورتی که یک درب با کیفیت نامناسب خریداری کنید. همواره مشکلات متعددی برای شما به همراه خواهد داشت. و مجبور به هزینه‌های چندین باره برای آن می‌شوید.

درب اتوماتیک گردان
درب گردان می‌تواند حاوی سیستم امنیتی نیز باشد.

 

در مکان‌های تجاری ظاهر و شیک بودن نمای درب بسیار اهمیت دارد. البته این مکان‌ها نیز عبور و مرور افراد زیاد بوده و درب شیشه ای گردان باید از مقاوم‌ترین تجهیزات ساخته شده باشد. اما علاوه بر مقاومت بالا باید ظاهری شیک و جذاب نیز داشته باشد.

در مکان‌هایی مانند بانک‌ها که بحث امنیت بیش از هر جای دیگری مورد توجه می‌باشد. باید از فروشنده بخواهید که امنیت درب اتوماتیک گردان را تضمین کند و دربی به شما پیشنهاد دهد که از تجهیزات امنیتی کافی برخوردار باشد.

برای مثال برخی از درب‌ها دارای قفل امنیتی هستند که باز و بسته شدن آن‌ها تحت کنترل قرار می‌گیرد.

اگر قصد نصب درب در مکان‌هایی مانند ورودی و خروجی ساختمان‌های مسکونی را دارید. که هم عبور و مرور در آن زیاد نیست. و هم نیاز به تجهیزات امنیتی خاصی ندارید. می‌توانید از درب‌های ساده تر با امکانات امنیتی کمتری استفاده کنید. و در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

توجه کنید. که اگر در انتخاب نوع سه یا چهار باله درب اتوماتیک دچار تردید هستید بهتر است بدانید که نوع چهار باله آن در کنترل و نظم دهی به عبور و مرور بهتر عمل می‌کند.

امتیاز ما
درب اتوماتیک لولایی
درب اتوماتیک کشویی
فهرست
مشاوره با کارشناسان ما