دربهای اتوماتیک منحنی

3.درب اتوماتیک شیشه ای منحنی

دربهای اتوماتیک منحنی که با نام های درب شیشه ای اتوماتیک نیم دایره، منحنی و قوسی نیز شناخته می شود، با ظاهر مدرن و زیبای خود، در نمایش هرچه بزرگ تر و با شکوه تر ساختمان نقش موثری ایفا می کنند.با استفاده از شیشه سکوریت می توان امنیت این درب های را از لحاظ شکستگی تضمین کرد.

درب  شیشه ای گرد ظاهری بسیار زیبا و مطابق با اصول معماری نمایش می دهد که در نگاه اول به وضوح مشخص است و عظمت را در فضای درب ورودی به بیننده القا می کند.

استفاده از درب شیشه ای گرد برای ساختمان هایی با معماری ویژه بسیار مناسب می باشد. این درب ها برای محیط هایی مانند هتل ها، بیمارستان ها، فروشگاه های زنجیره ای و… قابل استفاده است. درب  شیشه ای گرد یا قوسی تا 40% فضای بیشتری نسبت به درب اتوماتیک شیشه ای خطی نیاز دارد.

  • درب شیشه کرو اتوماتیک: نمای برخی از ساختمان‌ها را به صورت دایره وار طراحی می‌کنند که باعث می‌شود تا برای درب ورودی نیاز به استفاده از درب  شیشه کرو پیدا نمایند بنابراین این گونه ساختمان هایی می‌بایست تا حد امکان از به کار بردن درب‌های مستطیلی دوری کنند زیرا این کار از زیبایی نمای ساختمان می‌کاهد.

دربهای اتوماتیک منحنی

ویژگی‌های درب منحنی:

امروزه متناسب با سطح پیشرفت بشر در حوزه‌های مختلف به ویژه ساخت انواع درب‌ها، تعداد مختلفی درب با مدل‌های متنوعی ساخته شده است. که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشند. و در مکان‌های بخصوصی کاربرد دارند.

دربهای اتوماتیک منحنی یکی از این درب‌ها می‌باشد. که جنس آن شیشه‌ای بوده و به فرم یک نیم دایره و منحنی می‌باشد. این درب که یکی از پر طرفدار ترین درب‌ها از نظر کارکرد و زیبایی است. در بیشتر مکان‌ها و ساختمان‌هایی که شکل نیم دایره و یا منحنی دارند به کار می‌رود.

البته شما در هنگام سفارش می‌توانید با توجه به میزان منحنی ساختمان خود قوس منحنی درب را تنظیم کنید تا در نصب و استفاده از آن به مشکل برنخورید. همچنین این درب‌ها از نظر داشتن طرح‌های مختلف دارای تنوع طرح بالایی هستند. و همین موضوع باعث شده است که مشتریان بتوانند بهتر طرح دلخواه خود را انتخاب کنند.

ساختار درب منحنی :

درب  کرو تقریبا همانند درب‌های کشویی می‌تواند دو لنگه و یا حتی چهار لنگه باشد. ولی در حالت کلی این درب‌ها یکی از جذاب ترین نوع درب در میان انواع مختلف درب‌های اتوماتیک به شمار می‌روند. که دارای طول عمر بالا و کارکرد مناسب هستند.

در ضمن این درب‌ها قاعده خاصی را برای نصب دارند. و باید در زمان نصب از افراد متخصص در این زمینه استفاده کرد تا درب به خوبی نصب شده. و در زمان باز و بسته شدن دچار مشکل نشود.

همچنین این درب‌ها را نباید برای هر مکانی نصب کرد زیرا فقط در برخی از مکان‌های مناسب است که جلوه خاصی را ایجاد می‌کند. به همین سبب قبل از خرید و استفاده از این درب‌ها باید نکاتی را بدانید. برای مثال شناخت موارد کاربرد، چگونگی نصب و … می‌تواند به شما در چگونگی استفاده از این درب‌ها کمک بکند.

درب منحنی ( درب کرو ) در چه مکان‌هایی به کار می‌‌رود؟

در واقع دربهای اتوماتیک منحنی که معمولا آن را به نام درب  کرو هم می‌شناسند. با توجه به سلیقه ساخت خود در بیشتر مکان‌هایی نصب می‌شوند که میزان رفت و آمد بالا بوده. و ساختمان دارای معماری نیم دایره شکل و یا قوسی باشد.

همچنین با توجه به ساختار شیک خود از آن‌ها می‌توان در فضا‌های مجلل و خاص هم استفاده کرد. برای مثال می‌توان از این درب‌ها در سالن‌های همایش، هتل‌ها، نمایشگاه‌ها و یا حتی رستوران‌های بزرگ استفاده کرد. و به نمای آن مکان یک جلوه زیبا داد.

در ضمن درب کرو و یا منحنی برای نصب به فضا و مکان بیشتر نیاز دارد. به همین دلیل این مکان‌های نام برده می‌توانند هم از نظر فضا و هم از نظر مجلل بودن برای نصب این درب مناسب باشند.

همچنین از درب اتوماتیک منحنی در مکان‌های تجاری و یا اماکن صنعتی هم استفاده می‌شود. زیرا در ساخت آن‌ها انواع مختلفی از تکنولوژی‌های بروز دنیا به کار گرفته شده است. و می‌توان از این درب‌ها در مکان‌های بسیار شلوغ هم استفاده کرد.

جالب است بدانید این درب‌ها علاوه بر زیبایی خاصی که به ساختمان مورد نظر شما می‌دهند. می‌توانند به نوعی امنیت کامل را هم برای آن ساختمان تامین کرده. و خیال شما را از بابت ایمنی ساختمان راحت کنند.

به طور عمده این درب‌ها مزایا و کاربرد زیادی دارند. و این موضوع می‌تواند باعث افزایش طرفداران‌ آن‌ها شود. ولی در عین حال قیمت مناسب آن‌ها با توجه به مدل‌های دیگر درب اتوماتیک می‌تواند یکی از نکات قابل توجه در این زمینه باشد.

دربهای اتوماتیک منحنی

مزایای استفاده از درب‌های اتوماتیک کرو:

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم. دربهای اتوماتیک منحنی که یکی از محبوب ترین درب‌ اتوماتیک به شمار می‌رود از ویژگی‌ها و مزایای زیادی برخوردار است.

برای مثال این درب‌ها می‌توانند از سیستم عیب یاب هوشمند به صورت کامل پشتیبانی کنند. یکی از مزایای قابل توجه این درب‌ها داشتن سیستم ضد برخورد می‌باشد که به آن‌ها در این زمینه کمک زیادی می‌کند.

همچنین شما می‌توانید مدت زمان باز و یا بسته بودن این درب‌ها را تنظیم کرده. و از اتلاف بیش از حد انرژی جلوگیری کنید. درب‌های اتوماتیک منحنی و یا کرو با داشتن سیستم مدیریت انرژی می توانند انرژی را به خوبی کنترل کرده. و مانع هدر رفتن انرژی شوند. این مزیت می‌تواند در صرفه جویی مصرف برق به شما کمک کند.

در ضمن شما می‌توانید. میزان سرعت زمان باز و بسته شدن دربهای اتوماتیک منحنی را هم با توجه به سیستم تنظیمات آن، تنظیم کنید. یکی از بهترین مزایای این درب‌ها قابلیت استفاده از آن‌ها در مکان‌هایی است که میزان رفت و آمد بالا می‌باشد.

شما می‌توانید حتی در مکان‌های شلوغ هم از این درب‌ها استفاده کرده و از قابلیت‌های متنوع آن در جهت سهولت رفت و آمد‌ها بهره ببرید. همچنین جنس شیشه در این نوع درب‌ها به گونه‌ای می‌باشد که مقاومت بالایی در برابر ضربات و برخورد‌ها داشته و به نوعی نشکن به شمار می‌رود.

به طور کلی این مزیت‌ها باعث شده است تا افراد زیادی برای ساختمان‌های خود از این درب‌ها استفاده کنند و از تمام مزایای آن برخوردار شوند.

درب‌های اتوماتیک منحنی
در زمینه خرید و نصب درب‌های اتوماتیک منحنی نکاتی وجود دارد

نکاتی در زمینه خرید و نصب درب منحنی:

به طور کلی وقتی شما قصد خرید یک درب کرو را برای ساختمان خود دارید. باید به نکات مختلفی توجه کنید تا در زمان نصب و حتی استفاده از این درب‌ها به مشکل برخورد نکنید.

در واقع اولین نکته لازم در این زمینه بررسی شرایط ساختمان و میزان متناسب بودن این درب‌ها با ساختمان مورد نظر می‌باشد. سپس باید ابعاد موجود را برای خرید درب یادداشت کرده و در ادامه برای سفارش و خرید درب اقدام کنید.

در زمان نصب این درب‌ها هم بهتر است از افراد متخصص استفاده کنید زیرا هر گونه اشتباه در زمان نصب می‌تواند در فرایند باز و بسته شدن درب‌های منحنی یا کرو اختلالاتی را به وجود آورد.

به همین منظور بهترین کار در زمان خرید این درب‌ها توجه به نکات فوق الذکر می‌باشد. البته میزان بودجه در دسترس شما هم می‌تواند در انتخاب یکی از مدل‌های این درب  هم موثر باشد و خرید شما را به یک سمت سوق بدهد.

امتیاز ما
درب اتوماتیک کشویی
فهرست
مشاوره با کارشناسان ما