۱.درب اتوماتیک و تاریخچه آن

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک ، دربی است که به طور خودکار و با سنجش رویکرد یک شخص باز می شود.در قرن اول میلادی ، هیرون ریاضیدان اسکندریه در مصر رومی اولین درب اتوماتیک شناخته شده را اختراع کرد. وی دو کاربرد درب اتوماتیک مختلف را توصیف کرد. در ابتدا از گرمای ناشی از آتش سوزی توسط کشیش معبد شهر استفاده می کرد. بعد از گذشت چند ساعت فشارجوی باعث پمپ شدن آب درون ظروف مجاور میشود. این ظروف مانند وزنه هایی عمل می کردند که از طریق یک سری طناب و قرقره ، درهای معبد را تقریباً در زمان رسیدن افراد برای نماز باز می کردند. هرون از یک برنامه مشابه برای باز کردن دروازه ها به شهر استفاده کرد.

در سال ۱۹۳۱

مهندسین Horace H. Raymond و Sheldon S. Roby از سازنده ابزار و سخت افزار Stanley Works اولین مدل از دستگاه نوری را طراحی کردند که باعث باز شدن درب اتوماتیک شد. ااین اختراع در رستوران پیر Wilcox در West Haven ، کانکتیکات برای بهره مندی از پیشخدمت های حمل بشقاب غذا و نوشیدنی ثبت شد. کل سیستم به همراه نصب با قیمت ۱۰۰ دلار فروخته شد.

در سال ۱۹۵۴

د هورتون و لو هییت اولین درب اتوماتیک کشویی را اختراع کردند. دربها از محرک تشک استفاده می کرد. آنها در سال ۱۹۶۰ ،Horton Automatics Inc را تأسیس کردند و اولین درب کشویی اتوماتیک تجاری را در بازار قرار دادند.

حتما بخوانید!  درب اتوماتیک و لزوم استفاده از آنها با آمدن ویروس کرونا
, , , ,

Related Posts

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما