بی صدا کردن درب پارکینگ

بی صدا کردن درب پارکینگ پر صدا : درب پارکینگ پر سر و صدا اختلالی جدی است.چگونه آن را بی صدا کنیم؟

اگر صدایی که با باز شدن درب گاراژ شما ایجاد می شود ، شما را آزار می دهد، باید قدم هایی را برای آرام کردن درب گاراژ خود بردارید.

برای بی صدا کردن درب پارکینگ درب گاراژ خود را عایق بندی کنید

عایق بندی درب گاراژ معمولاً برای حفظ گرما در مواقعی که از گاراژ بیشتر شبیه یک اتاق معمولی مانند اتاق موسیقی یا سالن بدنسازی استفاده می شود ، انجام می شود.

با این حال عایق بندی درب گاراژ یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای ساکت نگه داشتن آن انجام دهید.

بیشتر درهای گاراژ از استیل ، آلومینیوم یا وینیل ساخته می شوند. هیچ یک از اینها کار مهمی در از بین بردن ارتعاشات ندارد ، در واقع یک درب گاراژ عایق بندی نشده می تواند مانند یک درام بزرگ عمل کند ، به طور قابل توجهی هر لرزش را که از آن عبور می کند تقویت می کند.

حتی اگر از گاراژ خود کاملاً عایق صوتی نشده باشد . درب گاراژ شما باز هم می تواند مشکلاتی ایجاد کند . زیرا بیشتر درهای گاراژ با کمترین تأمل برای کاهش صدا نصب می شوند. خوشبختانه کارهای زیادی وجود دارد که می توانید آنها را ساکت و آرام کنید.

در اینجا 9 نکته وجود دارد که درب گاراژ شما را از یک ماشین غول پیکر صدا به یک دریچه صاف و بی صدا تبدیل می کند:

تکان دادن آچار نصب درب پارکینگ

با یک آچار تمام آجیل را در درب چک کنید.

سه نوع عایق وجود دارد که برای بی صدا کردن درب پارکینگ استفاده می شود:

عایق Foam Board – این به شکل پانلهایی است که عایقهای زیادی را ارائه می دهند بدون اینکه ضخامت خاصی داشته باشند. این بهترین نوع عایق برای بی صدا کردن درب پارکینگ است ، زیرا خیلی بزرگ نیست و باعث می شود صدا کم شود.
عایق بات – از این نوع عایق ها معمولاً در دیوارها و سقف ها استفاده می شود ، علامت تجاری معروف باتوم Rockwool است. برای عایق بندی درب گاراژ و بی صدا کردن درب پارکینگ موثر است ، اما می تواند کاملاً بزرگ باشد و اگر پوشیده نشود مستعد شکستن است.

عایق انعکاسی – نوعی که اغلب پس از اتمام یک ماراتن می بینید به دور دونده ها می ریزد. موثرترین گزینه برای بی صدا کردن درب پارکینگ شما نیست. زیرا نسبتاً نازک است بنابراین خاصیت رطوبت دهی محدودی دارد.
عایق صفحه کف را بگیرید. و با چسب پلی اورتان آن را به داخل درب گاراژ خود بچسبانید . تا آنجا که ممکن است سطح را بپوشانید.

مهره ها ، پیچ ها و پیچ ها را محکم کنید

با گذشت زمان ممکن است درهای گاراژ بسیار ناخوشایند شود ، باز و بسته شدن مداوم می تواند به آرامی باعث شل شدن مهره ها و پیچ و مهره ها شود. از لحاظ درز و مهره ، پیچ یا پیچ آزاد ، از درب گاراژ خود خوب نگاه کنید و اطمینان حاصل کنید.که کاملاً محکم شده اند تا از صدای جغجغه قابل پیشگیری جلوگیری کرده و به حرکت روانتر درب شما کمک کنند.

برای بی صدا کردن درب پارکینگ درب را روغن کاری کنید

بهتر است هر سال درب گاراژ خود را روغن کاری کنید. تا ساییدگی به حداقل برسد . به راحتی کار کند و سر و صدا را به حداقل برسانید. برای روغن کاری درب منزل شما با خرید روغن پایه لیتیوم ، WD-40 برای درب های گاراژ طراحی نشده است .و روغن های معمولی بیش از روغن درب گاراژ قطره قطره قطره قطره می شوند. و همچنین احتمال جمع شدن گرد و غبار و گرد و غبار نیز وجود دارد.

هنگامی که روغن خود را دریافت کردید ، آن را به هر یک از مناطق زیر بمالید:

لولاها
غلطک درب گاراژ (این داخل قاب درب گاراژ شما قرار می گیرد)
صفحات و فنرهای یاتاقان (اینها بالای درب گاراژ شما نشسته اند . فنر معمولاً در وسط قرار دارد و صفحات بلبرینگ در دو انتهای آن قرار دارد)
قفل (پاشش این باعث سهولت در باز شدن و جلوگیری از زنگ زدگی در آینده می شود)
ریل ها (بخشی که درب گاراژ شما هنگام کاملاً باز شدن به آن سوار می شود)
با انجام همه این کارها درب گاراژ شما کمی راحت تر و بی سر و صدا کار خواهد کرد. انجام هر ساله این موارد به طولانی شدن عمر درب گاراژ و بی صدا کردن درب پارکینگ  کمک می کند.

برای بی صدا کردن درب پارکینگ از درب باز کن گاراژ آرام استفاده کنید

ریموت درب گاراژ رانندگی اتومبیل شما را به گاراژ خود بسیار ساده تر می کند. با این وجود همه درهای بازکن گاراژ به طور مساوی ایجاد نشده اند ، مخصوصاً وقتی صحبت از میزان صدا می شود.

درب های درب گاراژ زنجیره ای به مراتب بیشتر از نمونه های کمربند راننده خود صدا می کنند. برخی از مدلهای قدیمی نیز از موتورهای AC استفاده می کنند که پر سر و صدا تر از موتورهای مدرن تر است.

تعویض دربازکن قدیمی پر سر و صدا درب گاراژ برای یک منظور باز شو درب گاراژ ، تفاوت زیادی در سکوت کلی درب گاراژ شما ایجاد می کند.

درب باز کن گاراژ خود را با یک صدا خفه کن درب گاراژ جفت کنید.

حتی ساکت ترین دربهای اتوماتیک گاراژ هنگام کار لرزش ایجاد می کنند. از آنجا که مستقیماً به سقف پیچ می شوند . ارتعاشات مستقیماً به داخل تیرچه های سقف شما و به کف بالا می رود و هر کسی که در آنجا باشد را آزار می دهد.

بی صدا کردن درب پارکینگ با جدا کردن درب اتوماتیک  گاراژ از سقف شما باعث می شود. ارتعاشات به طور قابل توجهی کاهش یابد و انرژی صوتی قبل از ورود به اتاق بالا به طور قابل توجهی مصرف شود.

نصب آنها نسبتاً آسان است (فقط به سوراخکاری و پیچ و مهره نیاز دارد) اما شما باید دستگاه باز کردن درب خود را جدا کنید. تا یکی از آن نصب شود .بنابراین اگر از انجام این کار راحت نیستید . با یک متخصص مشورت کنید.

برای بی صدا کردن درب پارکینگ غلتک ها را با غلتک های نایلون ساکت تر جایگزین کنید

غلتک های درب گاراژ شما یکی از اصلی ترین مقصرها در مورد سر و صدا است. صدایی که از قاب بالا می آورند اغلب دلیل اصلی صدای درب گاراژ شما است.

یک روش آسان (و کم هزینه) برای کاهش این تغییر چرخ شما برای چرخ های نایلون است . اینها بسیار ساکت تر هستند زیرا نرمتر هستند بنابراین سر و صدای بسیار کمتری ایجاد می کنند.

تعویض غلتک ها بسته به نوع درب شما متفاوت خواهد بود . اما برای اکثر درها شما فقط باید براکت های غلتک را بردارید. غلتک را بیرون بیاورید و آن را عوض کنید .

 فنرهای کششی را با فنرهای پیچشی جایگزین کنید

اگر فکر می کنید خودتان این کار را انجام دهید احتیاط کنید . فنرهای درب گاراژ می تواند بسیار خطرناک باشد . بنابراین در هنگام دست زدن به آنها بسیار مراقب باشید. ما به شما توصیه می کنیم از یک حرفه ای بخواهید فنرهای خود را برای شما عوض کند . اما اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید آنچه در اینجا لازم است انجام دهید:

برای بی صدا کردن درب پارکینگ غلطک نصب را برای درب پارکنیگ جایگزین کنید

غلطک های درب پارکینگ قدیمی معمولا غلط زیادی ایجاد می کنند به همین دلیل با صدا درب فلزی را بالا و پایین می کنند.

یک درب پارکینگ معمولی ۵ بخش نیاز به ۱۲ غلتک دارد. استفاده از غلطک نایلونی را جایگزین غلتک فلزی کنید. زیرا آنها صدای کمتری ایجاد می کنند. و برای بی صدا کردن درب پارکینگ مناسبند و نیازی نیست مرتب روغن کاری شوند.

برای بی صدا کردن درب پارکینگ لولا ها را عوض کنید

لولای درب پارکینگ با گذشت زمان فرسوده می شود .و برای بی صدا کردن درب پارکینگ باید چک شوند.

چشمی درب یا فتوسل درب برقی :

وقتی که ریموت درب برقی چک شد و از بدون ایراد بودن آن مطمئن شدید و درب اتوماتیک باز می شد اما بسته نمی شد، احتمالا ایراد از چشمی ها است. وقتی که ایراد از چشمی باشد باید از هم تراز بودن و تمیز بودن آنها اطمینان حاصل کرد. درواقع هر چیزی که مانع از رسیدن مادون قرمز به گیرنده شود.

امتیاز ما
,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما