مزایای استفاده از کرکره برقی

کرکره برقی و نکاتی که لازم است در مورد آن بدانید

کرکره برقی

آیا تمایل به نصب کرکره برقی دارید؟ و در مورد مزایا و معایب آن کنجکاو هستید؟

کرکره‌های برقی مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان خواهند آورد. این نوع کرکره ها، امنیت شما را افزایش خواهند داد. حریم شخصی شما را حفظ خواهند کرد. و  در صرفه جویی در مصرف انرژی نیز بسیار موثر خواهند بود.

در این مقاله، به بررسی مزایای استفاده از این نوع کرکره ها خواهیم پرداخت و نکات مهم در مورد استفاده از کرکره‌های برقی را ذکر خواهیم کرد.

افزایش امنیت

یکی از فواید اصلی کرکره‌های برقی، این است که امنیت ساختمان یا فروشگاه شما را تضمین می‌کند. اگر فردی قصد سرقت خانه یا فروشگاه شما را داشته باشد، کرکره‌های برقی از این موضوع تا حد بسیار خوبی جلوگیری خواهد کرد.

چرا که نیروی بسیار بسیار زیادی برای بالا زدن این نوع کرکره ها لازم است که انسان از پس آن برنخواهد آمد. بنابراین، سارقان با دیدن کرکره برقی، به احتمال بسیار زیاد از سرقت کردن خانه یا فروشگاه شما منصرف خواهند شد، چرا که دخول به ساختمان‌هایی که از کرکره‌های برقی استفاده میکنند بسیار سخت است.

در نتیجه، با استفاده از کرکره‌های برقی، شما می‌توانید. از جان خود و خانواده تان و همچنین از اموال تان به خوبی محافظت کنید. کافی است نگاهی به ظاهر کرکره‌های برقی بیندازید. تا مطمئن شوید که این کرکره ها شما را در برابر سارقان کاملاً محافظت خواهند کرد.

محافظت در برابر هوا

یکی از فواید بسیار مهم استفاده از کرکره‌های برقی، این است که این نوع کرکره ها، از در ها و پنجره ها در برابر هوا، محافظت می‌کنند. تگرگ، باران و … ممکن است به در و پنجره ساختمان یا فروشگاه شما آسیب وارد کنند.

همچنین، تگرگ ممکن است به شیشه پنجره ها آسیب برساند. به علاوه، اگر از درهای شیشه ای استفاده می‌کنید. تگرگ یا وضعیت‌های هوایی مشابه ممکن است به آن ها نیز آسیب برساند. با استفاده از کرکره‌های برقی، در چنین شرایطی می‌توانید به راحتی کرکره را پایین بکشید و دیگر نگرانی از بابت آسیب دیدن درها یا پنجره ها نداشته باشید.

کرکره‌های برقی حتی در باد شدید نیز نمی‌لرزند. این نوع کرکره ها باعث می‌شوند که در طول زمستان، هوای داخل خانه کاملاً گرم بماند. همچنین اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که هوای بسیار گرم و آزار دهنده ای دارند. ممکن است مایل باشید که هوای داخل خانه را در طول فصول گرم خنک نگه دارید.

در چنین شرایطی نیز استفاده از کرکره برقی باعث می‌شود. که هوای گرم و آزار دهنده بیرون از خانه، وارد ساختمان نشود. به طور کلی، این نوع کرکره ها در طول سال، ساختمان شما را از باران، طوفان، تگرگ و … حفظ خواهند کرد.

تضمین امنیت و آرامش با استفاده از کرکره برقی

تضمین امنیت و آرامش با استفاده از کرکره برقی

صرفه جویی در انرژی

این روزها، انرژی طلا است! حتی مقدار بسیار کمی‌ از انرژی، ارزشمند است. به همین خاطر، صرفه جویی در انرژی به یکی از دغدغه‌های مهم در سطح جهان تبدیل شده است. آیا می‌دانستید که حداقل 70% از گرمای درون خانه، و همینطور 46% از انرژی تهویه هوا از طریق درب ورودی ساختمان خارج می‌شود و از دست می‌رود؟ کرکره‌های برقی باعث می‌شوند که انرژی تا حد امکان از درها و پنجره‌های خانه خارج نشود و به هدر نرود. به همین خاطر، با افزایش هزینه انرژی در سال‌های اخیر، تقاضا برای کرکره‌های برقی بیش از پیش افزایش یافته است.

 شاید برای تان جالب باشد اگر بدانید که کرکره برقی می‌توانند به طور سالانه تا 64% در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. به این صورت شما نه تنها در برابر محیط زیست و مصرف انرژی مسئولیت پذیر خواهید بود، بلکه در هزینه‌های انرژی خود نیز صرفه جویی بسیاری خواهید کرد.

 

حریم شخصی

نصب کرکره‌های برقی باعث خواهد شد که مردم دیگران  به داخل ساختمان شما دید نداشته باشند. به خصوص اگر پنجره‌های شما رو به خیابان هستند، این نوع کرکره ها برای پنجره شما بسیار مناسب خواهند بود. البته نیازی نیست که نگران محروم شدن از نور خورشید باشید. چرا که در صورت تمایل، می‌توانید کرکره‌های برقی را تا نیمه پایین بکشید. به این صورت هم حریم شخصی خانه شما حفظ خواهد شد، و در عین حال از نور خورشید نیز محروم نخواهید شد. استفاده از این کرکره ها باعث خواهد شد که احساس امنیت و اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید.

جلوگیری از سر و صدا‌های آزار دهنده

اگر ساختمان شما در خیابان‌های مرکز شهر یا در کنار جاده، یا محله‌های پر سروصدا واقع شده است، استفاده از کرکره برقی می‌تواند برای تان بسیار مفید باشد. با استفاده از این نوع کرکره ها می‌توانید از سر و صدا‌های آزار دهنده به خوبی جلوگیری کنید. اگر بخاطر سر و صداهای بیرون از خانه آرامش تان مخدوش شده است، می‌توانید با استفاده از این کرکره ها آرامش و سکوت را به خانه تان بازگردانید. اگر مایل هستید که با آرامش به خواب بروید، نصب کردن این نوع کرکره ها را حتما در نظر بگیرید.

 

استفاده از کرکره برقی برای پنجره ها

استفاده از کرکره برقی برای پنجره ها

نکات مهم برای استفاده از کرکره برقی
  • تمیز کاری منحصر به فرد

تمیز کردن کرکره‌های برقی می‌تواند کمی‌ سخت تر از کرکره‌های دستی باشد. در هر حال، لازم است که نحوه تمیزکاری خاص آن ها را بدانید. برای تمیز کردن کرکره‌های برقی، گاهی استفاده از آب به تنهایی کفایت خواهد کرد. اما اگر مایل هستید که به طرزی عمیق و اساسی این کرکره ها را تمیز کنید، باید وسایل مخصوص آن را خریداری کنید.

  • مراقبت‌های پس از خرید

کرکره‌های برقی کارایی سریع تر و بهتری نسبت به کرکره‌های دستی دارند. در عین حال، این نوع کرکره ها از قیمت بیشتری برخوردار هستند و به مراقبت‌های مستمر احتیاج دارند. برای مثال، همانطور که گفته شد این نوع کرکره ها به تمیز کاری خاص خود احتیاج دارند. همچنین، تعمیرات آنها ممکن است هزینه بیشتری نسبت به کرکره‌های دستی داشته باشد. اگر مایل هستید از کرکره برقی استفاده کنید، مراقبت‌های مورد نیاز آن را از یک فرد متخصص بپرسید تا با آگاهی کامل بتوانید بهترین استفاده را از کرکره‌های برقی داشته باشید.

 

نکات مهم در استفاده از کرکره برقی

نکات مهم در استفاده از کرکره برقی

 

سخن آخر

به طور کلی می‌توان گفت که مزایا و فواید کرکره برقی، بسیار بیشتر از نکات منفی آن است. از این که کمی‌ بیشتر برای خرید و نصب کرکره‌های برقی هزینه کنید، اصلا نگران نباشید. چرا که در واقع این هزینه را برای تضمین امنیت، آرامش و اطمینان خاطر تان پرداخت می‌کنید. به علاوه، استفاده از این نوع کرکره ها به دلیل صرفه جویی در انرژی، در دراز مدت حتی از هزینه‌های شما نیز خواهند کاست.

امتیاز ما

مقالات اخیر

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما