درب اتوماتیک می‌تواند در همه ساختمان‌ها استفاده شود

کاربرد درب اتوماتیک چیست؟

درب اتوماتیک

مقدمه

کاربرد درب اتوماتیک با توجه به سیستم کارکرد، جنس بدنه به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود. این درب‌ها، دربی برقی است که عملکرد و ساخت آن بر اساس سیستم الکترومکانیکی است.

در درب‌های خودکار الکترومکانیکی یک جک تعبیه‌شده است. که این جک دارای شفتی است که شفت با سرعت ثابت و معینی به عقب و جلو حرکت می‌کند. و سبب باز و بسته شدن درب می‌شود. عاملی که سبب حرکت شفت جک می‌شود، افزایش قدرت جک در اثر انتقال نیروی موتور به گیربکس است.

درب‌های برقی بر اساس محل نصب و ساختاری که دارند در انواع درب خودکار لولایی یا جک، کرکره برقی، سکشنال، درب کشویی یا جک ریلی، درب کشویی تلسکوپی و درب تاشو تقسیم‌بندی می‌شوند.

آشنایی با درب اتوماتیک

مکانیزم درب اتوماتیک برای افزایش رفاه و همراه با اهدافی مثل کنترل دمای هوای درون و بیرون. از ساختمان و تردد افراد و مسائل حفاظتی و امنیت ساختمان در مکان های مختلف بر روی انواع مختلف درب‌ها مانند درب حیاط  و درب گاراژ و درب ورودی ساختمان و درب اتاق‌هایی که در داخل ساختمان هستند.  نصب‌شده و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

درب شیشه‌ای خودکار گرد یا منحنی یکی از انواع این درب‌ها است.  از ویژگی‌های این درب‌ها  طراحی منحصربه‌فرد آن‌هاست که با نوآوری در تکنولوژی همراه هستند. و ازنظر اقتصادی به‌صرفه بوده و دارای سیستم متحرک هوشمند هستند.

 قابلیت اتصال به سیستم‌های   Access control رادارند. قابلیت حرکت کردن  لنگه های درب با وزن 260 کیلوگرم رادارند.  ازنظر ابعاد، نوع فریم و همین‌طور شیشه  متنوع هستند. اجرای آن‌ها  به‌صورت کاملاً گرد و یا نیم‌گرد است که کاملاً اختیاری است.

متناسب با معماری خاص ساختمان بوده و زیبا، شیک است. درب اتوماتیک ازنظر اتلاف انرژی کاملاً فیلتر شده است.  توسعه و تولید این درب‌ها مطابق با تکنولوژی روز و استانداردهای کاملاً جهانی است.

این درب‌ها برای باز و بسته شدن از جک‌های مخصوصی کمک می‌گیرند

این درب‌ها برای باز و بسته شدن از جک‌های مخصوصی کمک می‌گیرند

این درب‌ها کاربردهای مختلفی دارد:
  • کاربرد درب اتوماتیک در مکان‌های خاصی مثل آزمایشگاه، مکان‌های نظامی یا محل‌هایی که در آن‌ها امنیت، مهم‌تر از باقی موارد باشد
  • درجاهایی که نیاز به کمتر استفاده شدن انرژی در نظر است؛ مانند درب هتل، درب فروشگاه و درب بیمارستان
  • در فضاهای رفاهی مثل منازل
  • در مکان‌هایی که نکات بهداشتی اهمیت دارد، مانند آزمایشگاه و اتاق عمل
  • در مکان‌های صنعتی، برای افزایش بازخورد کارکرد نیروهای انسانی
کیفیت قطعات درب خودکار کیفیت نهایی درب را مشخص می‌کند

کیفیت قطعات درب خودکار کیفیت نهایی درب را مشخص می‌کند

ویژگی‌های درب اتوماتیک

برخی افراد گمان می‌کنند که گسترش درب اتوماتیک فقط به دلیل راحتی ورود و خروج افراد و اشیا می‌باشد. درحالی‌که کاربرد این درب‌ها به این مسئله محدود نشده و به دلیل صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کاهش ورود سرما و گرما، کنترل فضا، به‌عنوان عایق صدا و مدیریت بهتر ورود و خروج افراد در مکان‌های پرتردد و برقراری امنیت بیشتر می‌باشد.

سیستم عیب‌یاب هوشمند در این درب‌ها باعث می‌شود تا کوچک‌ترین نقص فنی پیش‌آمده در ساختار و عملکرد درب با سیگنال‌های مشخصی به فرد اطلاع داده شود. تا فرد به‌موقع اقدام به تعمیر نماید.

ریل و کاور های برقی مرغوب دارای عملکردی روان و بدون صدا بوده. و همانند درب‌های سنتی برای عملکرد روان نیاز به روغن‌کاری و غیره نمی‌باشد. سنسورهای چشمی به‌کاررفته شده در درب‌های برقی در انواع مختلفی موجود می‌باشند. اما پیشرفته‌ترین درب اتوماتیک دارای سنسورهای چشمی پرده‌ای ماکروویو می‌باشند.

این سنسورها به‌صورت هم‌زمان کار چشم فتوسل بین دهنه‌ای و چشم ماکروویو را با عملکرد بالا انجام می‌دهند.

انواع مختلف درب اتوماتیک

از انواع مختلف این درب‌ها می‌توان به، درب‌های شیشه‌ای، پارکینگی، ریلی، سریع بالارونده، بیمارستانی و… اشاره کرد.

و از انواع مدل‌های دیگر این درب‌ها می‌توان به درب خودکار کرکره‌ای و درب شیشه‌ای اشاره کرد.

ویژگی درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک سکشنال یا زیر سقفی از درب های مدرن و امروزی می باشد .کاربرد درب اتوماتیک برای نصب در فضاها و پارکینگ هایی که محدودیت فضا داشته و دارای سقفی کوتاه می باشند، بسیار مناسب است. وجه تسمیه ی این درب ها این است که درب در زیر سقف جمع می شود. بی صدا بودن درب، مجهز به سیستم ضد سقوط، آب بندی کامل درب اتوماتیک سکشنال، امنیت بالا، تنوع زیاد در طرح و رنگ و متناسب با نمای ساختمان از مزایای درب اتوماتیک سکشنال می باشد.

درب اتوماتیک قرقره‌ای

این درب‌ها از نوع کرکره‌ای که به نام رولی هم معرفی است، بیشتر مناسب برای ساختمان‌های مسکونی بوده و استحکام بالا، دوام و کیفیتی مقبول دارد. عرض متفاوتی در این درب‌ها در نظر گرفته می‌شود که نهایتاً تا 540 سانتی‌متر است. پارکینگ‌ها مناسب‌ترین فضا برای این درب‌ها هستند و علاوه بر کاربری خودشان، به ساختمان نیز زیبایی خاصی می‌دهند. درب اتوماتیک زیر سقفی از سنتی‌ترین نوع این درب‌ها بوده و به دلیل ارزانی قیمت، طرفداران بیشتری دارد. در انواع مدرن‌تر این مدل که با چرخ‌دنده و بالابر کار می‌کنند، می‌توان نیازهای بیشتری را برطرف ساخت.

درب اتوماتیک شیشه‌ای

این درب‌ها از نوع شیشه‌ای در انواع درب شیشه‌ای کشویی، مثلثی، تاشو( اتوبوسی )، تلسکوپی و منحنی تولید می‌شود.

درب‌های اتوماتیک مجهز به سیستم فرمان و عیب‌یاب هوشمند هستند

درب‌های اتوماتیک مجهز به سیستم فرمان و عیب‌یاب هوشمند هستند

تفاوت کارکرد درب‌های اتوماتیک

  • درب برقی از نوع دو لنگه، با اصل تغییر یافتن طول بازو کار می‌کند.
  • درب کشویی، با نیروی کششی واردشده کار می‌کند.
  • درب خودکار زیرسطحی، با نیروی چرخشی که بر محور وارد می‌شود کار می‌کند.
  • درب رولان، با نیروی باد که عامل چرخش است کار می‌کند.
  • درب خودکار زیر سقفی، با نیروهای کششی و چرخشی کار می‌کند.

 نکات انتخاب درب اتوماتیک

با انتخاب مناسب در نوع درب اتوماتیک شیشه ای درواقع امنیت و اطمینان ساختمان شما به نحو احسن حفظ خواهد شد در هنگام انتخاب درب خودکار موردنظر نباید فقط بر جنبه زیبایی آن تأکید داشته باشیم و همواره باید جوانب اساسی‌تر را نیز در نظر بگیریم که بیشترین توجه در این زمینه باید مسئله‌ی امنیت درب‌های اتوماتیک باشد.

درب اتوماتیک پر سرعت و ویژگی های آن

درب‌های خودکار پرکاربردترین درب‌ها در کارخانه‌ها و صنعت می‌باشد، از همین رو به آن‌ها درب‌های صنعتی نیز گفته می‌شود. کاربرد درب اتوماتیک هایی که در صعن هستند، درب‌های پرسرعت یا های اسپید نام دارند. عملکرد این درب‌ها به‌صورت چرخشی، باونده و فولد آپ می‌باشد. سرعت‌بالای این درب‌ها به‌منظور صرفه‌جویی در وقت، صرفه‌جویی در انرژی لارو جلوگیری از خروج دمای محیط و برودت تنظیم‌شده می‌باشد. از این درب‌ها برای تردد ماشین‌آلات صنعتی چون لیفتراک‌ها استفاده می‌شود

قابلیت فست کلوز بودن این درب‌ها باعث می‌شود پس‌ازاینکه شما از جلوی درب ورودی و درنهایت از حس‌گر چشمی گذر کردید درب اتوماتیک  بلافاصله بسته شود و مدت اضافه تری را بازنماند. البته تعدادی از برندهای تولید درب خودکار این ویژگی جالب را ندارند و حتماً باید با ریموت درب را ببندید.

ویژگی درب اتوماتیک سنکشنال

درب اتوماتیک سکشنال یا زیر سقفی از درب‌های ورودی مدرن و امروزی است که برای نصب در فضاها و پارکینگ‌هایی که محدودیت فضا داشته و دارای سقفی کوتاه می‌باشند، بسیار مناسب می‌باشد. وجه‌تسمیه‌ی این درب‌ها این است که درب در زیر سقف جمع می‌شود. بی‌صدا بودن درب، مجهز به سیستم ضد سقوط، آب‌بندی کامل درب خودکار سکشنال، امنیت بالا، تنوع زیاد در طرح و رنگ و متناسب با نمای ساختمان از مزیت‌های درب خودکار سکشنال است.

درب‌های خودکار سکشنال پیشرفته دارای سنسور چشمی فتوالکتریک خطی می‌باشد، این سنسور چشمی در کنار موتور مجهز به انکودر سبب امنیت بالای این درب‌ها شده است. در ساختار این درب اتوماتیک از چرخ های ضد سایش و ریل‌های نگهدارندِ استفاده‌شده است، این قطعات سبب دوام عمر درب اتوماتیک شده و از استهلاک آن به‌شدت جلوگیری می‌کند.

 

امتیاز ما

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما