چشمی درب اتوماتیک یا فتوسل درب برقی

هدف اصلی درهای اتوماتیک اجازه عبور اشیا objects از یک منطقه است.  با این حال ، آنها همچنین برای کنترل جو فیزیکی ، مانند جلوگیری از ورود باد به ساختمان ، یا عمل به عنوان یک مانع صدا استفاده می شوند.  بعضی از درهای اتوماتیک دارای مکانیزم قفل هستند که هنگام اسکن کارت یا با اسکن اثر انگشت درب را به طور خودکار باز می کنند. حال می خواهیم شما را با چشمی درب اتوماتیک آشنا کنیم:

 

چشمی درب اتوماتیک

اکثر درهای اتوماتیک از سنسورهای تشخیص حرکت یا نوری برای فعال کردن مکانیسم های بسته شدن یا باز کردن استفاده می کنند.  سنسورها برای پیگیری حرکت در کناره های در نصب شده اند.  از سنسورهای درب اتوماتیک در محیط های صنعتی و تجاری استفاده می شود تا دسترسی آسان به ساختمان ، به ویژه برای افراد معلول امکان پذیر باشد. این امر ورود به ساختمان را ایمن تر و کارآمدتر می کند.

 سنسور فشار

درهای اتوماتیک که از سنسور فشار استفاده می کنند مساحت زیادی دارند که در جلو و پشت ساختمان قرار می گیرند.   اگر وزن بیش از حد مجاز تعیین شده باشد ، درب باز می شود. از سنسورهای فشار می توان به عنوان سنسور ثانویه نیز استفاده کرد. اگر سنسور اصلی خراب شود ، سنسور فشار فعال می شود.  اگر سنسور فشار هنگام بسته شدن تشخیص دهد نوعی مقاومت وجود دارد ، درب از بسته شدن روی آن شی جلوگیری می کند.

سنسور مادون قرمز

سنسورهای مادون قرمز از فناوری مادون قرمز برای باز کردن درهای اتوماتیک استفاده می کنند. حسگرهای مادون قرمز قادر به تغییر دما هستند. وقتی سنسورها دمای گرم تری را نشان می دهند که نشان دهنده یک انسان است ، مکانیسم باز و بسته شدن درب را فعال می کند. سنسورهای مادون قرمز معمولاً مانند سنسورهای اصلی در سیستم های درب اتوماتیک استفاده می شوند.

حتما بخوانید!  ارائه دهنده خدمات درب اتوماتیک - چگونه مسئولیت خود را محدود کنید؟!

ردیاب حرکتی  مانند خفاش ها ، حسگرها پالس هایی از امواج مافوق صوت یا انرژی مایکروویو را تولید می کنند تا در صورت تشخیص وجود یک جسم در آن ، قضاوت کنند. اگر جسمی در راه باشد امواج مافوق صوت و مایکروویو از روی جسم پرش می کنند.ردیاب های حرکتی از زمان صرف شده برای رسیدن موج فراصوت یا مایکروویو استفاده می کنند تا مشخص شود که آیا جسمی در راه است.

مکانیزم باز و بسته شدن

سنسور حرکت یا نوری به یک قطار درایو الکترونیکی متصل است که مکانیزم باز و بسته شدن را کنترل می کند. این مکانیزم از طریق چرخ دنده یا درایو کمکی به صفحات درب اتوماتیک متصل می شود. درایو کمکی یا چرخ دنده ای توسط کمربندهای لاستیکی متصل می شود که حرکت بستن یا باز شدن درها را کنترل می کند.در مورد درب های اتوماتیک که از نوع کشویی هستند ، درب با غلطک هایی نصب می شود که در امتداد ریل ها قرار می گیرند تا درها به راحتی از بین بروند.

کنترل از راه دور

برخی از درهای اتوماتیک برای کنترل باز و بسته شدن درب به یک کنترل از راه دور رابط انسانی نیاز دارند. یک نمونه از این درب ها درب های گاراژ است. وقتی درب سیگنال صحیح را از کنترل از راه دور دریافت کرد ، در آن صورت باز می شود. موج معمولاً در یک فرکانس خاص است.

نگرانی درب های اتوماتیک

از آنجا که درهای اتوماتیک توسط افرادی که از آنها عبور می کنند قابل کنترل نیستند ، در صورت خراب شدن و بسته شدن سنسورها ممکن است آسیب ببینند. برای جلوگیری از این اتفاق ، اغلب سنسورهای متعددی نصب می شود تا بتواند شی ایی را بین درب ها تشخیص دهد.

حتما بخوانید!  جک درب اتوماتیک و علت خرابی درب اتوماتیک

چشمی درب اتوماتیک یا فتوسل درب برقی :

وقتی که ریموت درب برقی چک شد و از بدون ایراد بودن آن مطمئن شدید و درب اتوماتیک باز می شد اما بسته نمی شد، احتمالا ایراد از چشمی ها است، وقتی که ایراد از چشمی درب اتوماتیک باشد باید از هم تراز بودن و تمیز بودن آنها اطمینان حاصل کرد، درواقع هر چیزی که مانع از رسیدن مادون قرمز به گیرنده شود.

بعضی مواقع امکان دارد چشمی درب اتوماتیک در معرض نور آفتاب قرار داشته باشد و به دلیل اینکه نور خورشید اشعه مادون قرمز تولید می کند، می تواند در چشمی اختلال ایجاد کند. در تابستان که آفتاب شدیدتر می تابد این مورد بیشتر اتفاق می افتد، که با گذاشتن سایبان برای چشمی ها این مشکل برطرف می شود.

اما اگر با موارد بالا مشکل درب اتوماتیک شما مشکل حل نشود نیاز به کارشناسی دقیقتر و تعمیرکار دارد.

, ,

Related Posts

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما