مقایسه ایمنی درب اتوماتیک

مقایسه ایمنی درب اتوماتیک و درب های دستی را بدانید!

هدف این مقاله ارائه مقایسه ی ایمنی درب اتوماتیک از تفاوت در عملکرد ایمن و استفاده از انواع درب های اتوماتیک و دستی است. اساسی ترین مسئله در تعیین اینکه آیا یک درب مطمئن کار می کند . مربوط به طراحی ذاتی است که توسط سازنده هر سیستم درب خاص ایجاد شده است.

درب های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در انواع مختلف در همه جای دنیا وجود دارد.

بیشتر افراد به طور روزانه با نوعی از درهای اتوماتیک در تماس هستند. استفاده بدون آموزش از اکثر سیستم های درب بدون آگاهی کاربر رخ می دهد. این فرض که در صورت مواجه شدن با دروازه ای که شما را مسدود کرده است . این است که یا اتوماتیک باز می شود یا باید دستگیره در را فشار داده یا بکشید تا از ناحیه مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. تعامل با انواع درها در اکثر افراد معمول است. و ارزیابی سریع و اساسی بسیاری از درها معمولاً بلافاصله توسط ورود و خروج کاربر انجام می شود.

اولین واکنش منطقی هنگام نزدیک شدن به درب این است که من باید با عبور از درگاه وارد ساختمان شوم. انتظار من این است که درب های اتوماتیک یا غیر اتوماتیک باشد. زیرا من در طول زندگی خود این نوع درب را در بسیاری از مناطق دیگر دیده ام. من یک حافظه فرعی آگاهانه ذخیره شده دارم که بر اساس تجربیاتم از برخوردهای قبلی با درهای ورودی که ویژگی های خاصی از ظاهر دارای انگیزه خاصی که مرتبط هستند ، دارم.

در مرحله دوم ، من می توانم تعیین کنم و انتظار داشته باشم که درب باید چگونه به عکس العمل من واکنش نشان دهد. اگر در فاصله چند متری از درب هیچگونه عملکرد خودکار تشخیص داده نشود ، سریع تشخیص می دهم که درب برای کار کردن و حرکت در آن به فعالیت بدنی من احتیاج دارد.

به محض تعیین هر یک از این دو گزینه ، من ، به عنوان کاربر ، تعهدات خود را برای دستیابی به منطقه مورد نظر درک می کنم.

نشانه هایی که معمولاً غیر اتوماتیک بودن ورودی را نشان می دهد. شامل دستگیره درها ، دستگیره ها یا دستگاه های سخت افزاری است. اگر بر روی درب برچسب های جهت دار مانند PUSH یا PULL وجود داشته باشد . این سرعت باعث می شود تا کاربر بتواند تعهدات شخصی عبور از درگاه را تعیین کند. از طرف دیگر ، اگر در هنگام نزدیک شدن به درب به طور اتوماتیک باز شود . دانش ذخیره شده در مورد حافظه سناریوهای گذشته را حفظ می کند. که در آن من با موفقیت از دهانه درب عبور کرده ام بدون اینکه مجبور باشم درها را لمس کنم.

در هر شرایطی ، تصمیمات شخصی مبتنی بر سرنخ های بصری منجر به نوعی تعامل با درگاهی می شود که باید از آن عبور کنیم.

خواه درب به صورت اتوماتیک باشد و خواه دستی ، همه ما تا حدی عادت کرده ایم .که انتظار برآورده شدن برخی پارامترها را داشته باشیم. این پارامترها شامل مفاهیمی هستند که به طور کلی هر درگاهی که استفاده می کنیم. در ترمیم و عملکرد صحیحی قرار دارند. اکثر افرادی که از درها استفاده می کنند . از احتمال آسیب دیدگی شخصی از یک در ورودی خراب آگاه نیستند.

من بطور مداوم بعنوان شاهد بسیاری از موارد آسیب دیدگی که مربوط به سو عملکرد سیستم های درب از نوع خودکار و دستی است . به طور کلی در این لیست موارد جراحات شخصی ادعاهای مرگ غیرقانونی وجود دارد .که در اثر تعاملات منفی با انواع مختلف سیستم های درب ایجاد شده است. با این حال ، بارها ادعاهای آسیب دیدگی درب در نتیجه تعامل نادرست کاربر با یک درب مناسب نگهداری شده و با ایمنی کار می کند.

صدمات درهای اتوماتیک

از میان صدها ادعای جراحات در مورد من که نظرات کارشناسی را ارائه داده ام . بیشتر آسیب ها به طور مستقیم نسبت داده شده و ثابت شده که مربوط به وضعیت نادرست نگهداری سیستم درب است. شایع ترین دلیل این صدمات ، عدم تعمیر و نگهداری منظم و شایسته پیشگیری و تصمیم سهل انگارانه مالک برای بازرسی نکردن در است. صدمات مربوط به سیستم های درب معمولاً به دلیل نوعی ادغام حسی قطع شده .یا کنترل درب با تنظیم نادرست بوده است. با این حال ، تقریباً در 10٪ موارد جراحات شخصی مربوط به درهای اتوماتیک ، کاربران این درها کاملاً مسئول جراحات خود هستند.

افراد هنگام مکالمه با تلفن های همراه خود به پنل های ثابت درهای گردان رفته اند. آنها به دلیل اشتراک در محفظه های چرخان از تعهدات خود برای مشاهده سایر کاربران بی اطلاع بوده اند و یا بی صبرانه منتظر مانده اند .تا نوبت استفاده از درب برای آنها باشد. من شاهد بوده ام . هنگام مشاهده فیلم  ، افراد مسن در حال واکنش “فریبنده” یا اضطراب پیش بینی شده از سیستم درب کشویی بودند. که هرگز با آنها تماس نداشته است. سایر کاربران سوئیچ ها را به طور نادرست فعال کرده اند .که درهای ورودی مجاور کار می کنند .و از سرخوردگی ، بی حوصلگی و یا عدم درک ، به درستی درها را کشیده اند. که منظور از آن باز کردن در جهت های مخالف بوده .و منجر به صدماتی می شود که صرفاً تقصیر کاربر بوده و نه تجهیزات.

درب های اتوماتیک یا درب های دستی – کدام یک از آنها ایمن ترند؟

تعیین اینکه کدام نوع درب امن ترین است بسیار دشوار است. مشاهدات من به عنوان شاهد خبره درب این است که متغیرهای مستقل زیادی در هر مورد وجود دارد .که هیچ روند خاصی وجود ندارد یا علل خاص تکراری وجود ندارد که بتوان هرگونه مقایسه قطعی را انجام داد.

تولید کنندگان سخت افزار درب محصولات خود را توسط آزمایشگاه های مستقل ارزیابی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که قبل از ارائه آنها به مردم حداقل استانداردهای ایمنی را رعایت می کنند. یا از آنها فراتر می روند. آزمایشگاه های تست مستقل از این دستگاه ها تا حد عدم سوءاستفاده و شکنجه استفاده می کنند. و عموماً محصولات را تایید نمی کنند . و یا تا زمانی که کارکردها از حد حداکثر استانداردها فراتر رود ، طرح را قبول نمی کنند.

با توجه به مجموعه خاصی از نیازها ، محل قرارگیری محصول و محل نصب درب ، برخی از سیستم های درب ممکن است سطح عملکرد بیشتری نسبت به دیگری داشته باشند.

با این حال ، به طور کلی ، هیچ برنامه ای وجود ندارد که هر نوع درب ، یا کتابچه راهنمای کاربر مطابق با نیاز تولید کنندگان باشد . نمی تواند به صورت قابل تعویض ، مناسب و ایمن عمل کند. اگر یک درب برای عملکرد سازگار باشد و مطابق با استانداردهای صنعت برای طراحی باشد . درب های شیشه ای معمولی دستی و اتوماتیک گزینه های قابل قبولی برای استفاده توسط عموم مردم هستند. اگر درهای دستی یا اتوماتیک به درستی نگهداری نشوند . هر دو گزینه به طور بالقوه خطرناک می شوند.

در مورد دهانه ای که اجسام سنگین یا دست و پا گیر به طور معمول از طریق یک دهانه جابجا می شوند . مانند در یک فضای بزرگ جعبه فروشگاه ، درب های خودکار که به طور صحیح کار می کنند. ممکن است انتخاب بهتری باشد. این احتمال وجود دارد که این فروشگاه از میزان خسارت کمتری که در اثر برخورد چرخ دستی ها با درب غیر اتوماتیک ایجاد می شود . بهره مند شود و ممکن است مراجعان احساس کنند که در صورت باز بودن درها بدون تلاش ، و به صورت اتوماتیک ، خرید آسانتر است.

تسهیلات برای استفاده ایمن مناسب نیست

هنگامی که درهای دستی تنها منبع ورود و خروج هستند. هیچ مطالعه ای در مورد اعتبار اینکه میزان مراجعه به فروشگاه به دلیل کمبود سیستم درب برقی  یا راحتی کمتر کاهش یافته است . انجام نشده است. یک درب دستی که به دلیل کمبود اتوماسیون استفاده از آن دشوارتر است . اگر به درستی کار کند ، آن را ایمن نمی کند. بنابراین ، هیچ گونه سهل انگاری در مدیریت فروشگاه مبنی بر عدم انتخاب در اتوماتیک به جای سیستم در اتوماتیک موجود که به درستی کار می کند . وجود ندارد. اگر یک درگاه دستی مطابق با ADA ، استانداردهای ANSI ، کدهای محلی و الزامات ایمنی باشد . یک مالک ساختمان الزامات استاندارد عادی را رعایت کرده است.

من مشاهده کرده ام که برخی از سازمان های سازنده پیشنهاد می کنند درب های اتوماتیک بر درب های دستی ترجیح داده می شوند. این کار فقط در ارتقاء خود سازمان انجام می شود. آنها به سادگی می کوشند تا جایگذاری اتوماتیک محصول درب را در بازار درب افزایش دهند. به نظر می رسد که این تبلیغات به خودی خود انجام می شود. و در درجه اول به نفع عضویت سازمان است که به طور مستقیم از افزایش فروش سیستم های درب  سود می برد . بدون اینکه در هنگام استفاده بی خطر از مزایای بیشتری برخوردار شود . هیچ مزیتی نشان نمی دهد.

روند ساخت و سازها طی سالها تغییر کرده است و فروشگاهها و ساختمانهای قدیمی اغلب شامل سیستمهای خودکار نیستند.

آنها ممکن است دارای همان نوع سیستم های درب ورودی باشند که غیر اتوماتیک هستند. به عنوان مثال بسیاری از هتل های قدیمی دارای درهای گردان هستند. که برای ورودی اصلی قسمت لابی استفاده می شوند. برخی از درب های این نوع در ساختمان نسبت به دوره “مناسب” در نظر گرفته می شوند. و مالکان تصمیم گرفته اند “احساس” اولیه محیط را حفظ کنند. و ممکن است با مدرن سازی دهانه با یک درب کاملاً خودکار مخالف باشند.

من به عنوان شاهد خبره درب در بسیاری از ادعاهای آسیب دیدگی درب برقی  و دستی که در آن کاربران جراحات قابل توجهی متحمل شده اند . حفظ شده ام. در بیشتر این موارد ، تعامل کاربر با درهای گردان فرقی نمی کند چه درهای کاملاً اتوماتیک و چه درهای چرخشی کاملاً اتوماتیک.

درهای چرخشی اتوماتیک هنوز هم در بسیاری از نقاط در سراسر کشور وجود دارد.

این انواع درها از اولین سیستم های درب خودکار بودند که در مکان های خرده فروشی قرار گرفتند. قابل توجه ترین تفاوت در این سیستم های درب از زمان نصب اصلی ، تغییر در طراحی سنسور ، نوع و ادغام است. در ابتدا ، بسیاری از این درهای چرخان برای ایجاد انگیزه در عملکرد درب به تشک های حساس به فشار اعتماد می کردند. امروز ، درهای نوسان عملکرد نادرست ، حتی با بسته های سنسور مدرن ، مسئول بسیاری از جراحات موجود در لیست فعلی من از موارد فعال در سراسر کشور است.

در بسیاری از مکانها ، این درها در ابتدا به نوعی درب دستی نزدیک تر مجهز بودند. تمایل به خودکار کردن افتتاحیه به عنوان راهی مطمئن تر و راحت تر برای ورود و خروج خریداران از فروشگاه ، مجهز شد. در حالی که اتوماسیون به یک خریدار در عبور از یک درب کمک می کند . سیستم نادرست عملکردی آسیب بزرگی برای کاربر و به مراتب خطرناک تر از هر درگاه دستی است.

در مقایسه ایمنی درب اتوماتیک با دستی ، اگر اپراتور اصلی درب دستی درست باشد .به درستی کار کند و به درستی نگهداری شود . یک خریدار دقیقاً به همان روشی از درب استفاده می کند که با اپراتور خودکار معیوب کار می کند . درب دستی نزدیکتر ایمنی بیشتری نسبت به تنظیم غیرمجاز فراهم می کند.

عملکرد درب های چرخشی دستی که منجر به آسیب دیدگی شدید رباط و کوفتگی های عمده شده است. غالباً ، دربهای دستی که از قابلیت تنظیم و نگهداری برخوردار نیستند . نیروهای قابل توجهی را ایجاد کرده اند که باعث شکستگی استخوانها ، پارگی تاندونهای آشیل و قطع انگشتان دست و پا شده است. آنها صدماتی وارد کرده اند که منجر به کشته شدن چند نفر شده است.

به دلیل مشکلات گوناگونی که در ذیل درب های تاب دار وجود دارد . بسیاری از مکان های فروشگاه تصمیم به جایگزینی آنها با سیستم های درب کشویی کاملاً خودکار گرفته اند.

با این حال ، درهای کشویی که به درستی نگهداری نمی شوند . مسئول بسیاری از ادعاهای مرگ اشتباه بوده اند. همچنین ، بسیاری از آسیب های متداول که در سیستم های درب کشویی اتوماتیک ایجاد می شود. شامل شکستگی استخوان ها ، ضربه شدید به بدن منجر به لخته شدن خون و سکته مغزی و خرد کردن انواع نیروهایی است .که مشکلات قابل توجهی در سر ، گردن و کمر ایجاد کرده اند.

یکی دیگر از منابع اصلی ادعای آسیب دیدگی در مقایسه درب اتوماتیک و دستی ناشی از نگهداری و عملکرد نامناسب درب های پارکینگ و سیستم های دروازه دسترسی پارکینگ است.

هر دو سیستم خودکار و دستی که منجر به آسیب های عمده ای شده اند. در برخی موارد از اپراتور درب گاراژ اتوماتیک بدون هیچ یک از ویژگی های ایمنی موجود که سازنده در سیستم طراحی کرده است استفاده می شود. در تلاش برای دور زدن ویژگی های ایمنی و / یا صرفه جویی در هزینه های تعمیرات مربوط به تعمیرات مناسب ، صاحبان خانه ها ، کانکس ها و آپارتمان ها به دلیل تصمیمات ضعیفی که در مورد تعمیر و نگهداری و تعمیرات لازم گرفته شده ، مسئول جراحات و مرگ سرنشینان خود شده اند.

سیستم های درب سقفی تجاری نیز منبع اصلی صدمات در محل کار است.که در مقایسه ایمنی درب اتوماتیک مورد توجه قرار می گیرد.

تقریباً در هر موردی که تعمیر و نگهداری به تعویق افتاده یا دربهای ورودی هرگز بررسی نشوند . برخی از مؤلفه ها یا ترکیبی از اجزاء از بین می روند . و این در نهایت منجر به آسیب شخصی یا ادعای مرگ اشتباه شده است.

از دخالت گسترده من به عنوان پیمانکار درب و کارشناس در اتوماتیک برای صدها مورد از آسیب دیدگی درها ، از همه نوع ، نظر فعلی من این است که .: هیچ تفاوت تعیین کننده مطلقی بین مسائل ایمنی سیستم در اتوماتیک و دستی کنترل نشده وجود ندارد.

در مقایسه ایمنی درب اتوماتیک هر دو نوع سیستم درب باید به طور منظم ارزیابی و نگهداری شوند.

در صورت نقص ، کاربران به طور مساوی در معرض آسیب احتمالی در هر دو نوع سیستم درب هستند. ادعاهای صنعت تجارت برای ارتقاء محصول نسبت به محصول دیگر عموماً فاقد هرگونه مزیت است .و هیچ گونه مزیت ایمنی را برای کاربر از هر نوع درگاه اثبات نکرده است.
تنها راه واقعی برای اطمینان از ایمن بودن هر درب ، آگاهی از سیستم درب هنگام استفاده از آن است. قبل از عبور از آن ، عملکرد درهای ورودی را رعایت کنید .و به تمام زمانهایی که در سیستم های درب از هر نوعی در تعامل هستید ، توجه کنید.

منبع:

https://www.constructionwitness.com/Published-Articles/Automatic-Doors-Sensors/SAFETY-COMPARISON-Automatic-Doors-Manual-Doors.aspx

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما