قطعات درب اتوماتیک و تعمیر آن

برای ساخت یک درب تمام اتوماتیک حرفه ای می‌بایست. یکسری از قطعات ریز و درشت در کنار هم قرار گیرند. برای همین شرکت‌های تولید کننده باید در طراحی و ساخت هر قطعه دقت و توجه زیادی داشته باشند. تا در نهایت محصول ساخته شده کیفیت بالا و قابل قبولی داشته باشد. از این رو در این مقاله قصد داریم تا برخی از قطعات درب اتوماتیک مانند قفل برقی و… و همچنین تعمیر درب اتوماتیک را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

قطعات درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک

تعمیر قطعات درب اتوماتیک از آن دسته کارهای فوق تخصصی محسوب می‌شود. که باید حتما توسط افراد متخصص صورت بگیرد.

زیرا اگر بدون دارا بودن تخصص و مهارت کافی دست به تعمیر این نوع درب‌های اتوماتیک بزنید. علاوه بر اینکه مشکلی برطرف نخواهد شد.بلکه احتمال ایجاد خطرات و مشکلات مالی بسیار زیادی نیز وجود دارد.

به همین خاطر برای جلوگیری از خطرات احتمالی هیچ گاه به تنهایی و بدون تخصص به این امر اقدام نکنید.

حال سوال این است که تعمیرگاه تخصصی برای تعمیر درب اتوماتیک باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد که بتوان با خیال آسوده به آن اطمینان نمود؟

برای پاسخ دادن به این پرسش بهتر است چند نمونه از ویژگی‌های مورد نیاز یک تعمیرگاه تخصصی درب‌های اتوماتیک را بررسی نماییم، این ویژگی ها به شرح زیر می‌باشد:

 • مهارت و دانش کافی:

  باید بدانید که تنها مهارت خالی کافی نیست. و برای انجام این گونه تعمیرات باید حتما دانش لازم نیز وجود داشته باشد. بنابراین کسانی که در این رشته تحصیل نموده و مشغول به کار شده اند بهترین گزینه برای سپردن کار تعمیر هستند. زیرا هم مهارت های لازم و دانش کافی را در اختیار دارند.

 • سرعت انجام تعمیرات:

  یکی از خصوصیات مرکز تعمیرات تخصصی درب ها سرعت بالای آنها است. زیرا اگر تعمیرات قطعات درب اتوماتیک کند انجام شود در تردد افراد ساختمان اختلال ایجاد می‌شود. به همین خاطر هر چه سرعت تعمیرات بالا تر باشد بهتر است.

 • قیمت و نوع خدمات ارائه شده:

قیمت تعمیرات به عوامل مختلفی مانند میزان مهارت، سرعت، دقت و نوع تعمیرات مختلف خواهد بود. برای آنکه بتوانید از قیمت تعمیرات مورد نیاز درب ورودی ساختمان خود مطلع شوید. می‌بایست به سایت مرکز تخصصی تعمیر قطعات درب اتوماتیک سر بزنید. و از قیمت خدمات مختلف آگاهی به دست آورید. توجه داشته باشید که در دام مراکز سطح پایینی که از به فکر گرفتن پول هنگفت و ارائه خدمات بی کفیت هستند گرفتار نشوید.

با توجه به گفته‌های فوق از انجام هرگونه تعمیرات بدون دارا بودن دانش کافی خودداری نمایید و همواره به دنبال مرکز تعمیرات مطمعن و معتبر باشید تا آنها با کمک افراد با تجربه و با مهارت خود سریعا کار تعمیرات مورد نیاز شما را با بالاترین کیفیت انجام دهند.

قطعات درب اتوماتیک

اپراتور درب شیشه ای

یکی دیگر قطعات درب اتوماتیک، اپراتور درب شیشه ای می‌باشد که اندازه قدرت آن را میزان تردد و رفت و آمد افراد مشخص می‌کند. به این صورت که هر چه تردد بیشتر باشد باید اپراتور درب شیشه ای از قدرت بالاتری برخوردار باشد.

همچنین به کمک یک باتری نیز کار خود را انجام می‌دهد، جالب است بدانید که این قطعه خودش شامل قطعات کوچک تری نیز مثل تسمه گیر، کلید، حسگر، دستگاه کنترل و… می‌باشد. و با توجه به میزان استفاده شما از درب بر روی سه حالت مختلف زیر قابل قرارگیری است:

 1. تنظیم بر روی مدل بسته: گاهی پیش می‌آید که بر اثر عوامل مختلف ساختمان در حالت تعطیل قرار می‌گیرد. در این هنگام بهترین کار این است که تنظیمات قطعات درب اتوماتیک را بر روی مدل بسته قرار دهید تا از باز شدن درب جلوگیری نماید.
 2. تنظیم بر روی مدل باز: در مواقعی که میزان تردد بسیار بیشتر از حالت معمول می‌شود. بهتر است که تنظیمات را بر روی حالت باز قرار دهید تا دیگر با هر بار رفت و آمد درب باز و بسته نشود و در تردد افراد وقفه ایجاد نکند.
 3. تنظیم بر روی مدل سنسور چشمی: اگر میزان تردد و رفت و آمد افراد به طور معمول و عادی باشد قرار دادن تنظیمات هماهنگ با سنسور چشمی مناسب است. در این صورت درب های اتوماتیک با هر بار نزدیک شدن فرد به درب از طریق سنسور چشمی به طور اتوماتیک باز و بسته خواهد شد.

مزایای اپراتور درب شیشه ای عبارت اند از:

 • کاهش هزینه ها
 • بی نیاز شدن از استخدام نیرو برای باز و بسته نمودن درب
 • افزایش عمر مفید درب های اتوماتیک شیشه ای
 • جلوگیری از هدر رفتن بی رویه انرژی
 • و…

قفل برقی درب شیشه ای:

قفل برقی درب شیشه ای یکی از قطعات درب اتوماتیک می‌باشد. که بدون نیاز به سوراخ نمودن درب قابلیت نصب آسان را دارد و عملکرد آن به وسیله جریان الکتریکی است که تنها با کمک ریموت و بدون استفاده از دکمه کار می‌کند.

به کار بردن این گونه قفل‌ها برای هر درب  به صورت اتوماتیک ضروری است. زیرا در گذشته بعد از هر بار باز و بسته نمودن درب ، افراد مجبور به قفل نمودن آن به طور دستی بودند. که در بسیاری موارد به دلیل فراموشی خطرات زیادی به وجود می‌آمد.

اما امروزه با استفاده از قفل برقی درب شیشه ای دیگر نیازی به این کارها نیست. زیرا بعد از هر بار بسته شدن درب، به طور اتوماتیک قفل خواهد شد به طوری که تحت هیچ شرایطی با نیروی دست قابل باز شدن نم‌ باشد.

ویژگی‌های خاص قفل درب شیشه ای عبارت اند از:
 • دارا بودن مقاوت و استحکام بسیار زیاد در برابر انواع ضربه و فشارها.
 • عملکرد یکنواخت و بسیار نرم.
 • دارا بودن دستگیره جداگانه برای باز نمودن دستی در هنگام لزوم.
 • قابلیت هماهنگی و سازگاری با انواع ریموت‌ها و دستگاه‌های اثر انگشت.
 • امکان نصب آن به صورت عمودی و یا افقی.
 • داشتن سیستم قفل نمودن دائم و بی نیازی از 3 قفله نمودن درب.

بعد از آنکه با قطعات درب اتوماتیک و مزایای آن آشنا شدید. باید در هنگام خرید این قطعات توجه و دقت لازم و کافی را داشته باشید. تا بتوانید این محصولات را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تهیه کنید. شرکت‌های عرضه کننده این قطعات برای فراهم نمودن راحتی امر خرید، امکان فروش به صورت غیرحضوری و آنلاین را میسر نموده اند.

از این پس شما می‌توانید به مراجعه به سایت فروش محصول و قطعه مورد نظر را برای درب ورودی ساختمان خود به راحتی خریداری کنید..

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما