شیشه سکوریت ریلی

شیشه سکوریت ریلی مشخصات و معرفی

شیشه سکوریتی

مشخصات و معرفی شیشه سکوریت ریلی

مقدمه

شیشه سکوریت ریلی همان درب شیشه‌ای ریلی است که داخل یک قاب یا فریم بسته می‌شود. از درب شیشه‌ای برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، مراکز خرید و فروشگاه‌ها استفاده می‌شود. باز و بسته شدن این درب به صورت ریلی انجام می‌شود و همین امر موجب می‌شود تا فضای کمتری را اشغال کند. جنس این درب‌ها از شیشه سکوریت است که مقاومت بسیار زیادی نسبت به شیشه معمولی دارد. همچنین قطر این شیشه در حدود 5 الی 6 میلی‌متر است. یکی از مزایا سکوریت ایمنی بسیار بالای آن است. در واقع این نوع شیشه‌ها در هنگام شکستن خطرناک نیستند.

از درب شیشه‌ای سکوریت برای بالکن و تراس نیز استفاده می‌شود. شیشه‌های مورد استفاده در بالکن از نظر رنگ، ضخامت و رنگ با یکدیگر متفاوتند و با توجه به این ویژگی‌ها قیمت سکوریت ریلی بالکن تعیین می‌شود. البته عوامل دیگری مانند هزینه یراق‌آلات نیز روی قیمت شیشه بالکن تاثیرگذار است. برای نصب و اجرای شیشه سکوریت ریلی از فریم، درزگیر و انواع اتصالات استفاده می‌شود. بالکن و تراس شیشه‌ای علاوه بر زیبا کردن ساختمان، بسیار کاربردی است.

درب شیشه‌ای ریلی فضای کمتری اشغال می‌کند
درب شیشه‌ای ریلی فضای کمتری اشغال می‌کند

درب شیشه‌ای ریلی

اگر درب شیشه‌ای به صورت ریلی باز و بسته شود به آن درب ریلی گفته می‌شود. معمولا برای این درب از غلتک توکار استفاده می‌شود که این غلتک‌ها دارای مقاومت بسیار بالایی هستند. در گذشته برای بالکن و تراس ساختمان‌ها از نرده‌های فلزی و چوبی استفاده می‌شد. اما امروزه از شیشه برای پوشش این فضاها استفاده می‌شود. درواقع شیشه سکوریت دید و منظر بهتری را برای افراد استفاده کننده فراهم می‌کند. با استفاده از شیشه برای پوشش بالکن، امکان لذت بردن از مناظر نیز امکان پذیر خواهد شد.

همان‌طور که گفته شد شیشه سکوریت ریلی کاربردهای مختلفی دارد. برای این درب‌های شیشه‌ای از انواع فریم و قاب استفاده می‌شود. به عنوان مثال فریم‌های فایبرگلاس، آلومینیومی و فولادی در زمینه‌ی درب‌های شیشه‎ سکوریت ریلی کاربرد فراوانی دارند. هرکدام از این قاب‌ها دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند. به عنوان مثال فریم آلومینیومی سبک و در برابر خوردگی مقاوم است. همچنین این قاب به محیط زیست آسیب وارد نمی‌کند و قابل بازیافت می‌باشد.

جنس شیشه درب شیشه‌ای از سکوریت مقاوم است.
جنس شیشه درب شیشه‌ای از سکوریت مقاوم است.

نرده شیشه‌ای بالکن

روش‌های مختلفی برای زیباتر کردن فضای تراس وجود دارد. اکثر افراد به دلیل زندگی در آپارتمان‌های کوچک و عدم دسترسی به فضای باز و حیاط به بخش بالکن در ساختمان اهمیت زیادی می‌دهند. این قسمت از خانه باید علاوه بر زیبایی، کاربردی هم باشد. به همین دلیل می‌توان با استفاده از نرده‌های شیشه‌ای، فضای دلنشین و دلبازی در تراس به وجود آورد. همین فضا در گذشته با استفاده از نرده‌های قطور و یا پوشش‌های پارچه‌ای تزیین می‌شد. شیشه سکوریت ریلی بهترین انتخاب برای ایجاد تغییرات اساسی در بالکن است.

نرده شیشه‌ای بالکن را با استفاده از یراق‌آلات مخصوص، نصب می‌کنند. این نرده‌ها جلوی دید را نمی‌گیرند. بنابراین برای مخاطب دید و منظر مناسبی را ایجاد می‌کند. نصب درب و نرده شیشه‌ای دارای مزایای بسیار زیادی است. در درجه اول استفاده از درب‎ شیشه‌ای منجر به استفاده بیشتر از فضا می‌شود. درب‌ها و نرده‌های قدیمی فضای بسیار زیادی اشغال می‌کردند. اما درب شیشه‌ای ریلی موجب ایجاد دسترسی راحت‌تر به فضا خواهد شد. افزایش میزان دید، استفاده از نور طبیعی روز، بهره بردن از انرژی و … از دیگر ویژگی‌های نصب نرده شیشه‌ای بالکن است.

قیمت درب شیشه‌ای سکوریت

نصب درب شیشه سکوریت ریلی از نظر اقتصادی به صرفه است. با توجه به قیمت سکوریت، ضخامت آن، قطر و یراق‌آلات مورد استفاده، قیمت درب‌ شیشه‌ای مشخص می‌شود. بنابراین در تعیین قیمت درب‌ شیشه‌ای عوامل مختلفی دخیل هستند. این درب‌ها موجب ایجاد زیبایی بیشتر، صرفه‌جویی در فضا، ایجاد عایق گرما و صوت و جلوگیری از عبور گرد و غبار می‌شوند. با توجه به این مزایا، بهتر است از این درب‌ها برای پوشش مکان‌های مختلف استفاده کنیم.

یکی از متریالی که در ساخت درب‌های شیشه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، سکوریت است. قیمت این شیشه نیز با توجه به نوع شیشه، رنگ آن و ابعادش مشخص می‌شود. قیمت این شیشه تاثیر مستقیمی بر قیمت درب شیشه‌ای دارد. به همین دلیل هنگام خرید درب‌های ریلی بالکن باید به قیمت شیشه سکوریت نیز توجه کنید. نصب درب‌های شیشه‎ای نیز باید توسط نصاب با تجربه انجام شود. قبل از انجام پروژه باید مکان مورد نظر توسط نصاب اندازه‌گیری شود. قیمت نصب این شیشه نیز با توجه به ابعاد فضای مورد نظر تعیین می‌شود. گاهی اوقات مشتری ساختار خاصی را مد نظر قرار دارد و متناسب با آن قیمت نهایی مشخص می‌گردد.

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما