در ساختار درب کشویی، ریل و وزن درب باید با یکدیگر تناسب داشته باشند.

درب کشویی توکار و آشنایی بیشتر با آن

درب اتوماتیک کشویی

مقدمه

امروزه، شاهد پیشرفت در صنعت ساخت و ساز و ایجاد انواع ساختمان‌های متنوع هستیم. بدون شک ساخت انواع تجهیزات و ابزارآلات مختلف در پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی نقش مهمی داشته است. یکی از اجزا تشکیل دهنده ساختمان، درب ساختمان می‌باشد. درب ساختمان طی گذر زمان دچار پیشرفت‌های چشم گیر شده است. این پیشرفت‌ها منجر به تنوع در تولید انواع درب شده است. بدیهی است که وجود انواع درب کمک می‌کند تا خریدار انتخاب درست و مناسب با نیاز خود داشته باشد. از طرفی دیگر داشتن آگاهی کافی در باره انواع مختلف درب‌ها، برای خرید یک درب خوب ضروری است. در این مقاله سعی داریم درب کشویی توکار را معرفی و مزایای آن را برشماریم.

راجع به درب کشویی چه می‌دانید؟

درب‌های کشویی به درب‌های ریلی نیز شهرت دارند. پین قفل‌کن، ریل درب و غلطک به همراه یک درب، جزئی از ساختمان درب کشویی را می‌سازند. همانطور که مشخص است، حرکت درب روی ریل باعث نام گذاری این نوع درب شده است. معمولا کیفیت درب کشویی با حرکت آن روی ریل مشخص می‌شود. در واقع درب‌های کشویی با کیفیت بالا قادرند به راحتی روی ریل حرکت کنند. تناسب ریل با وزن درب نیز از عوامل مهم دیگری است که باعث می‌شود درب روی ریل به خوبی حرکت کند. درب‌های کشویی در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. درب‌های کشویی شیشه ای، درب آکاردئونی و تاشو و همچنین درب‌های کشویی توکار از انواع درب‌های کشویی هستند. جالب است بدانید به نوع توکار درب کشویی پنهان شونده یا مخفی شو نیز گفته می‌شود. کاملا واضح است که نوع اسم گذاری این نوع درب به ساختار آن‌ها مرتبط است.

درب کشویی باید روی ریل به راحتی حرکت کند.

درب کشویی باید روی ریل به راحتی حرکت کند.

تفاوت درب کشویی روکار و توکار در چیست؟

درب کشویی روکار به موازات طول دیوار باز می‌شود. اما برای حرکت درب کشویی مخفی شونده، یک شکاف اندازه درب داخل دیوار ایجاد می‌شود. این شکاف محل مخفی شدن درب می‌باشد. درب کشویی توکار از قاب کاذب برای باز شدن کمک می‌گیرد. این قاب کاذب باعث می‌شود که درب توکار در داخل دیوار باز شود. در صورتی که درب کشویی روکار، بیرون از دیوار باز می‌شود. قاب کاذب درب توکار در واقع یک نوع جعبه فلزی می‌باشد. به طور کلی نصب درب‌های توکار کمی سخت‌تر از درب‌های روکار می‌باشد. بنابراین برای نصب درب توکار حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

درب‌های کشویی برای مکان‌هایی با محدودیت فضایی مناسب هستند.

درب‌های کشویی برای مکان‌هایی با محدودیت فضایی مناسب هستند.

چرا درب کشویی توکار را انتخاب کنیم؟

  • مهم‌ترین عامل پرطرفدار بودن انواع درب‌های کشویی آن است که این درب‌ها فضای کمی را اشغال می‌کنند. بدیهی است که نداشتن لولای‌های سنتی در درب‌های کشویی توکار، آن‌ها را برای فضاهای محدود متناسب کرده است. به همین دلیل استفاده از این نوع درب‌ها در فضاهای کوچک بسیار رایج شده است.
  • از طرفی دیگر شکل مدرن و زیبای درب باعث شده تا حتی در فضاهای بزرگ نیز مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر آن درب‌های کشویی در فضاهای بزرگ برای جداسازی قسمت‌های مختلف از یکدیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • البته مزیت‌های گفته شده برای درب کشویی توکار و روکار مشترک می‌باشد. اما مزیت خوبی که نوع توکار نسبت به نوع روکار دارد، آن است که حتی فضای دیوار در نوع توکار قابل استفاده باقی می‌ماند. داشتن فضای بیشتر برای گذاشتن گلدان، مبلمان و وسایلی از این قبیل از جمله مزایای استفاده از درب‌های کشویی پنهان شونده می‌باشد. علاوه بر آن در فضاهایی مانند دستشویی و حمام که محدودیت فضایی امکان باز شدن کامل درب را نمی‌دهد، استفاده از درب توکار گزینه مناسبی می‌باشد.
  • از دیگر مزیت‌های درب پنهان شونده این است که محدودیتی در طرح و جنس برای ساخت آن‌ها وجود ندارد. بنابراین درب‌های پنهان شونده را می‌توان با جنس‌های مختلف شیشه‌ای، چوبی و … سفارش داد.

کلام آخر

امروزه طراحی و عرضه انواع درب در بازار مشاهده می‌شود. خریدار در نگاه اول ممکن است دچار گیجی شده و نتواند انتخاب درستی را انجام دهد. داشتن پیش آگاهی راجع به انواع درب و مزیت‌های هرکدام باعث می‌شود تا خریدار انتخاب صحیح تری داشته باشد. در این مقاله سعی شد راجع به درب کشویی توکار مطالب مفیدی گفته شود. دانستن مزیت این نوع درب به ویژه برای ساختمان‌های کوچک کمک می‌کند تا خریدار انتخاب بهتری داشته باشد.

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما