درب ورودی مدرن

درب ورودی باید زیبا باشد درب ورودی مناسب و انواع آن

درب ورودی

درب ورودی شما باید زیبا باشد تا اولین تصویر به یادماندنی از درب ورودی ساختمان را در ذهن افراد ایجاد کند. و همچنین؛ از آنجایی که یکی از نقاط دسترسی اصلی است. و امنیت خانه شما را تامین می‌کند. باید در برابر  عناصر فرسایشی که روزانه با آن روبرو می‌شود و ورود سارقان، مقاوم باشد.

درهای ورودی اولین برداشت را به افراد بیرون از خانه می‌دهند. آنها نه تنها از طرف شما و خانه‌تان یک پیغام هستند. بلکه می‌توانند ارزش خانه شما و جذابیت آن را بالا ببرند یا کاهش دهند.

انتخاب درب ورودی

به همین دلیل لازم است که دقیقاً بدانید که گزینه‌های مناسب برای شما چه نوع دربی است. و خود را با تمام دانش لازم برای تصمیم گیری آگاهانه آماده کنید. البته بخشی از این تصمیم به افراد بستگی دارد. که کدام یک از سبک سنتی یا  درب ورودی مدرن را انتخاب کنند.

درب ورودی مدرن
کدام یک از سبک درهای مدرن یا سنتی را می‌پسندید

 

شما می‌توانید تعداد زیادی از طراحی‌های منحصر به فرد درب ورودی را پیدا کنید. که با استفاده از نورپردازی در فضای باز، محوطه سازی خلاقانه، برآمدگی‌های بتونی، سایبان‌های برش خورده، مجسمه‌های هنری، ویژگی‌های ضد آب و مسیرهای بی نقص، اولین برداشت‌های خارق العاده را ایجاد می‌کنند.

نحوه قرارگیری درب ورودی

قبل از شروع به خرید درب، به محل قرارگیری آن توجه کنید. علی‌رغم نام آن‌ها، همه درها مناسب بخش ورودی نیستند. به عنوان مثال؛ اگر درب جدید شما به یک سالن ورودی که نور طبیعی ندارد منتهی می‎شود. یک طرح نیمه لعاب، شیشه‌ای یا یک طرح دارای چراغ انتخاب کنید.

از طرف دیگر، اگر خانه شما در یک جاده شلوغ یا خیابان واقع شده باشد. یک درب محکم مناسب‌تر خواهد بود. یک چراغ فن بالا می‌تواند نور را تأمین کند. یا یک گزینه جایگزین انتخاب درب با شیشه مات است.

درب ورودی با چه ماده ی سازنده ای متناسب با شماست؟

در‎های ورودی، فضای داخلی خانه را از بخش‌های خارجی جدا می‌کنند. و به گونه‌ای در معرض عناصر خارجی قرار می‌گیرند. این درب‎ها که اغلب به آن‎ها درب‌ ورودی می‌گویند؛ انواع درب‌های پاسیو، درب‌های عقب و درب‎های جانبی را شامل می‌شوند.

انتخاب درب خارجی مناسب براساس قرار گرفتن در معرض عناصر، نه تنها طول عمر درب، بلکه کارایی خانه از نظر انرژی را نیز تضمین می‌کند. در زیر برخی از جزئیات و توصیه‌های مهم ارائه شده است که ما هنگام انتخاب درب خود باید آن‌ها را بخاطر بسپاریم.

درب ورودی انواع مختلف
انواع مختلف درب ورودی متناسب با نیاز شما وجود دارد.

انواع درب ورودی

طیف گسترده‌ای از درب‌ها وجود دارد که شامل؛ درب‌های چوبی، درب های شیشه‌ای، درب‌های فایبرگلاس، درهای آهنی، شیشه سکوریت اتوماتیک ، آلمینیومی و کامپوزیتی است. هر ماده موجود در درب، ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد، و به همین دلیل، ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم. که شما بهترین درب را برای نیازهای خاص خود انتخاب می‌کنید.

درب ورودی چوبی

درب‌های چوبی به دلیل زیبایی و قابلیت استفاده، از متداول‌ترین مواد استفاده در درب‌ها هستند. آن‌ها می‌توانند تقریباً هر سبک معماری یا طراحی، از معاصر و مدرن گرفته تا سنتی، روستایی، صنعتگری و هر آن‌چه در این بین است را شامل شوند.

اگر به دنبال یک درب ورودی زیبا با ویژگی ساخت صنایع دستی هستید، درب چوبی ممکن است بهترین انتخاب برای خانه شما باشد. درهای چوبی ورودی، جذاب و کلاسیک هستند و در انواع و گونه‌های مختلف وجود دارند که می‌توانند برای جلوه‌ای لوکس رنگ آمیزی شوند.

درب ورودی چوبی
درب ورودی چوبی

 

هنگام انتخاب نوع چوب برای درب ورودی خود دقت کنید. برخی از چوب‌های نرم و ارزان قیمت، در صورت عدم رسیدگی و نگهداری صحیح، در طول زمان مستعد پیچ و تاب خوردگی هستند.

در حالی‎که بسیاری از درهای چوبی مدرن دارای هسته چوبی مهندسی شده زیر پوسته روکش چوب هستند. تا عموماً تاب را از بین ببرند.

هر گونه چوب برای اطمینان از حفظ ظاهر مناسب به درجه‌ای از نگهداری نیاز دارد. و چوب به عنوان یک ماده طبیعی به عناصر حساس است و باید به طور منظم نگهداری شود تا ماندگاری طولانی داشته باشد.

 

درب ورودی فایبر گلاس

اگر به‌ دنبال درب ورودی محکمی هستید که نیاز به تعمیر و نگهداری کمی داشته باشد. و حتی در شرایط سخت آب و هوایی نیز مقاومت کند. ممکن است، درب فایبرگلاس مناسب باشد. درب‌های فایبرگلاس با دوام  طولانی مدت و بدون در نظر گرفتن میزان آفتاب، باران، برف یا باد، تاب نخورده ، خراشیده نمی شوند یا ترک نمی خورند.

یکی از بهترین ویژگی‌های درب‌های فایبرگلاس این است که؛ می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای طراحی  و رنگ آمیزی کرد. که ظاهر و حس درب‌های چوبی را ایجاد کرده. و متناسب با انواع گونه‌های چوبی و جلوه مورد نظر شما باشد.

علاوه بر این، درب‌های فایبرگلاس به دلیل داشتن هسته پلی اورتانافوم، از نظر انرژی صرفه جویی می‌کنند که می‌تواند به عایق بندی خانه شما کمک کند.

درب ورودی فایبرگلس
درب ورودی فایبرگلس

درب ورودی آهنی

اگر به دنبال درب براق و با دوامی هستید که تاب نخورد و ترک بر ندارد. درهای آهنی یک گزینه عالی است. کیفیت درب‌های آهنی به اندازه ضخامت آنها بستگی دارد. درب‌های آهنی از محافظت بالا و سنگین برخوردار هستند. و مقاوم در برابر فرورفتگی و ضد ضربه هستند.

درب‌ ورودی آهنی نسبت به درب‎ چوبی مصرف انرژی بیشتری دارد. و همچنین بهترین راه حل را برای امنیت خانه ارائه می‌دهد.

اگر چه درهای آهنی استحکام فوق العاده‎ای دارند، اما همچنان در معرض فرورفتگی و خراشیدگی هستند. که در صورت عدم نگهداری منظم، در نهایت منجر به زنگ زدگی می‌شوند.

درب ورودی خانه شما نه تنها باید کاربردی باش، بلکه دنیای خارج را از راحتی خانه شما جدا کند. و از طرفی باید اولین برداشت درست را نیز ایجاد کند.

بازدیدکنندگان از خانه شما قبل از دیدن هر کاری که شما با فضای داخلی انجام داده اید، درهای خارجی را مشاهده می‌کنند. این ارزش ملک را افزایش می‌دهد و همسایگان شما نیز از آن قدردانی خواهند کرد.

درب ورودی آهنی
درب ورودی آهنی

درب ورودی آلومینیومی

درهای آلومینیومی برای افزودن ظاهری زیبا، جدید و یا صنعتی به ملک شما، مقاوم، بادوام و عالی هستند. آن‎ها همچنین برای کسانی که نگران تاب خوردن یا حرکت به دلیل تغییر هوا هستند بسیار مناسب‌اند. زیرا هیچ یک از این عوامل بر روی آن‌ها موثر نیست.

درب ورودی آلمینیومی
درب ورودی آلمینیومی

درب‌ ورودی کامپوزیت

درب‌ ورودی کامپوزیتی به گونه‌ای طراحی می‌شود که شبیه به چوب با عملکردی بیشتر شبیه آلومینیوم است. آن‌ها به روش کمی برای نگهداری نیاز دارند و بازده حرارتی خوبی را ارائه می‌دهند. درب‌های کامپوزیت معمولاً از الیاف تقویت شده شیشه (GRP) ساخته می‌شوند و ضخامت آنها 44 میلیمتر است و یا دارای یک هسته عایق فوم سخت و تقویت شده با فولاد یا یک هسته چوب جامد هستند.

درب ورودی کامپوزیتی
درب ورودی کامپوزیتی

درب‌های شیشه‌ای

یک درب ورودی شیشه‌ای می‌توانند یک گزینه شیک و زیبا برای درب ورودی ساختمان شما باشد. این درب‌ها بیشترین کاربرد معماری در دوران مدرن را دارند که نه تنها دارای ظاهری فوق‌العاده هستند، بلکه منظره‌ای زیبا، تهویه بهتر هوا و نور طبیعی تقویت شده را در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی ارائه می‌دهند. نوع و طرح شیشه درب ورودی نیز از عوامل موثر در ورودی شما محسوب می شود.

درب ورودی شیشه‌ای
درب های ورودی شیشه‌ای

 

درهای پنل شیشه‌ای باعث می‌شوند تا نور بین اتاق‌ها جابه‌جا شود و در صورت لزوم، دارای سطح دید متفاوتی باشید. سطح دید یا حریم شما بسته به اندازه و نوع صفحات شیشه‌ای که در طراحی درب انتخاب می‌کنید، تعیین می‌شود.

می‎توانید شیشه‌های شفاف را برای ورودی حمام و استخر خود انتخاب کنید یا گزینه شیشه‌ طرح دار هم برای حفظ حریم خصوصی مناسب خواهد بود.

شیشه در اثر تماس با مواد شیمیایی پوسته پوسته نمی‌شود، زنگ نمی‎زند، همچنین در اثر رطوبت و باران متورم نمی‎شود. و پنل‎های آلمینیومی درب‌ها در مقابل موریانه و سایر حشرات، غیرقابل نفوذ هستند. و از همه مهم‌تر با نور طبیعی که به خانه یا محل کار شما هدیه می‌دهند، باعث صرفه جویی در انرژی خواهند شد.

انواع درب ورودی شیشه ای

 

درب دستی

این نوع درب به خاطر کاربرد زیاد و دلیل منطقی که برای استفاده دارد متقاضی زیادی دارد و افراد بسیاری به دنبال خرید آن هستند.

درب ریلی

 دراین نوع درب غلتک ها به صورت توکار قرار گرفته و دارای غلتک‌هایی مقاوم و خاص است. به علت وجود ریل نصب شده در درب شیشه‌ای ریلی، شیشه هرگز افتادگی پیدا نخواهد کرد.

درب توکار

 این دسته از در در واقع تمام مدل درهایی که یراق آن‌ها در معرض دید نباشد را شامل می‌گردد. در واقع مدل‌های ریلی و کشویی توکار قابلیت نصب یراق به صورت توکار که در معرض دید نباشد را دارا هستند.

نمونه کار های درب ورودی و دربهای اتوماتیک

درب ورودی اتوماتیک

قرن ها بعد در سال ۱۹۳۱، دو مهندس به نام های ریموند (Reymond) و رابی (Roby) ایده درب اتوماتیک مدرنی را ارائه دادند. درب های امروزی به وسیله حسگرهای چشمی، حضور شخص را تشخیص می دهند و باز می شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای و ویژگیهای مختلفی دارند .و هر کدام از آن ها کاربرد های ویژه خود را دارا می باشند. در ضمن برای نصب هر کدام از این درب ها، باید نکات فنی را به خوبی رعایت کنید. و از افراد متخصص برای نصب این مدل از درب ها کمک بگیرید.

ورودی کشویی اتوماتیک

درب ورودی کشویی اتوماتیک برای ورودی اکثر سازمان‌ها و مکان‌های تجاری به خصوص هتل‌ها، بیمارستان‌ها، سوپر مارکت‌ها و مراکز درمانی، بسیار مناسب هستند.

ورودی تلسکوپی اتوماتیک

امروزه انواع مختلفی از درب‌ اتوماتیک ساخته شده و در بازار جهت فروش حاضر می‌باشند. هر یک از این درب‌ها با توجه به ساختاری که دارد برای یک فضای خاص کاربرد دارد. یکی از این درب‌ها که طرفداران زیادی هم دارد درب تلسکوپی می‌باشد.

ورودی منحنی اتوماتیک

درب ورودی محنی اتوماتیک نمای برخی از ساختمان‌ها را به صورت دایره وار طراحی می‌کنند که باعث می‌شود تا برای درب ورودی نیاز به استفاده از درب شیشه کرو پیدا نمایند بنابراین این گونه ساختمان هایی می‌بایست تا حد امکان از به کار بردن درب‌های مستطیلی دوری کنند زیرا این کار از زیبایی نمای ساختمان می‌کاهد.

ورودی گردان اتوماتیک

درب ورودی گردان اتوماتیک با طراحی بی‌نظیر و خاص خود همواره مشتریان و علاقه مندان زیادی دارد. زیرا این نوع درب امکان ورود و خروج همزمان افراد را به راحتی فراهم می‌کند. و علاوه بر آن زیبایی و جلوه بسیار زیبایی نیز به محیط اطراف خود می‌بخشد.

به همین خاطر موارد استفاده از آن بیشتر محل هایی مانند هتل‌های لوکس، مراکز خرید لاکچری و… می‌باشد زیرا این محل‌ها برای جلب مشتری نیاز به درب های ورودی مجلل و زیبا دارند.

ورودی های بیمارستان به صورت اتومات

بیمارستان محیطی بهداشتی است و می‌بایست مسائل بهداشتی به خوبی در این محیط رعایت شود، یکی از راه هایی که می‌توان به وسیله آن از میزان شیوع بیماری‌های واگیر دار در این محیط جلوگیری کرد استفاده ازاین نوع درب می باشد چون به کمک این نوع درب دیگر برای تردد نیازی به لمس دستگیره درب نمی‌باشد و همین موضوع باعث جلوگیری از انتقال ویروس و باکتری خواهد شد.

ورودی لولایی اتوماتیک

اولین درب‌های اتوماتیک در سال ۱۹۵۰ میلادی اختراع شدند و اولین درب اتوماتیک در سال ۱۹۶۰ نصب شد. با این وجود هنوز تعداد زیادی از ساختمان‌ها به درب‌های اتوماتیک مجهز نشده‌اند. این درب‌ها مزایای بسیار زیادی دارند که استفاده از آن‌ها را بسیار گسترده کرده است. و امروزه در اکثر مراکز درمانی، هتل‌ها، مراکز تجاری و فروشگاه‌های بزرگ از انواع درب‌های اتوماتیک استفاده می‌شود.

ورودی تاشو اتوماتیک

درب ورودی  تاشو اتوماتیک به علت آن که در مقایسه با دیگر مدل‌ها بهتر جمع می‌شود برای محل‌هایی که اندازه ورودی آنها کوچک است بسیار مناسب می‌باشد، این ویژگی آن موجب شده تا مشکل اندازه دهانه ورودی به طور مناسبی حل شود و در جاهایی که ورودی کوچک دارند نیز بتوان از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کرد.

مزایای درب اتوماتیک

  • با استفاده از این دربها می توان میزان ترافیک ورودی را کاهش داد.
  • برای رعایت بهداشت خصوصا در روزهای کرونایی بسیار حائز اهمیت است.
  • برای ایجاد امنیت بسیار موثر است زیرا می توان فرمان قفل شدن و باز شدن را به آنها داد.
  • در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

درب شیشه ای می تواند در مواقع لزوم روشنایی طبیعی را فضای ورودی ساختمان­ها را تامین نماید.

مراحل خرید درب ورودی

همانطور که میدانید امروزه تنوع درب ورودی بسیار زیاد است.کافیست یک بار درب ورودی را در موتورهای جستو، سرچ کنید. با طرح ها و مدلهای مختلفی مواجه خواهید شد که انتخاب را برای شما سخت تر می کند.شما باید بدانید که کدام یک از درب ها مناسب شماست.

مشخص کردن ابعاد درب ورودی

شما باید ابتدا تعیین کنید که برای چه ابعادی درب نیاز دارید.یعنی طول ،عرض و ارتفاع ورودی خود را اندازه گیری کنید.ابعاد درب ورودی از موارد مهمی است که در ابتدا باید اندازه گیری و مشخص شود.مسلما برای ابعاد بزرگتر درب باشکوهتری نیاز است.

تعیین مدل درب ورودی

همان طور که در بالا مدلهای و خصوصیات درب ها گفته شد. انواع درب ورودی عبارتند از :درب چوبی، درب فایبر گلاس،درب آهنی، آلمینیومی، درب شیشه ای ، درب اتوماتیک و….

دستگیره و قفل درب

یک از عواملی که در زیبایی درب ورودی شما موثر است دستگیره درب است.و نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که دستگیره درب با نوع درب هماهنگی داشته باشد . مناسب ترین نوع جنس دستگیره برای درب برنجی است.رنگ و جنس دستگیره باید با توجه به ظاهر درب انتخاب شود مثلا اگر درب کلاسیک است دستگیره طلایی و نقره ایی گزینه های مناسبی هستند. برای انتخاب قفل نیز بر حسب میزان امنیتی که نیاز دارید می توانید ضدسرقت و معمولی را انتخاب کنید.

نکات مهم و ضروری در انتخاب و خرید درب ورودی

  • به زیبایی درب توجه کنید زیرا اولین چیزی که مشتریان یا مهمانان شما با آن مواجه می شوند درب ورودی  شماست.
  • توجه به طرح و نقش درب
  • جنس و نوع رنگ به کار رفته باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.که بسته به سلیقه و جنس درب می توانید از رنگهای مختلفی استفاده کنید.هرچه جنس رنگ درب بهتر باشد در برابر آفتاب گرما و سرما مقاوم تر است.
  • موضوع مهمی که وجود دارد امنیت است بسته به میزان امنیتی که برایتان مهم است درب را ضد سرقت کنید.که هم اکنون قفل های متعددی در بازار موجود می باشد.

کلام آخر

در این مقاله سعی بر این بود که شما را با انواع درب ورودی آشنا کنیم . و نکات لازم و ضروری برای خرید و انتخاب درب را با شما در میان بگذاریم . در صورت مشاوره برای خرید درب شیشه ای ، انواع درب اتوماتیک، درب اتوماتیک شیشه ای ، شیشه سکوریت اتوماتیک با دورال در تماس بگیرید.کارشناسان دورال در همیشه در کنارتان خواهند بود.

 

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما