درب ورودی مدرن

درب ورودی مدرن | انتخاب درب ورودی مناسب

درب ورودی

درب خانه از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین پارامترهای اساسی در دکوراسیون و ظاهر ساختمان و خانه هستند. در واقع این عنصر که تعیین‌کننده ظاهری ورودی یک خانه یا ساختمان است، می‌تواند ذهنیت مثبت یا منفی در میهمانان و یا خریداران یک خانه بگذارند. بنابراین با انتخاب و یا طراحی یک درب ورودی مدرن و خاص می‌توان نقطه کانونی ایده‌آلی برای خانه‌تان ایجاد کنید.

با پیشرفت تکنولوژی، سبک‌های معماری نیز گسترش یافته‌اند به طوری که امروزه سبک مدرن در طراحی دکوراسیون، سبکی فرای معماری قدیمی و سنتی، مورد توجه زیادی در جهان قرار گرفته است. استفاده از خطوط ساده و بی آلایش و دوری از تزیین و تجمل زیاد از ویژگی‌های بارز این سبک است. تا فضا در عین زیباتر شدن، آرامش‌ بیشتری را فراهم کند. از همین رو استفاده از درب ورودی می‌تواند چشم‌نوازترین گزینه باشد. حال به بررسی چند نمونه درب ورودی مدرن می‌پردازیم.

درب‌های ورودی مدرن مشکی با تلفیق شیشه و فلز

درب‌های ورودی مدرن مشکی با تلفیق شیشه و فلز

انتخاب درب ورودی هال

انتخاب درست درب ورودی می‌توانند حکم یک امضا را برای دکوراسیون خانه ایفا کند. عوامل بسیاری در انتخاب درب ورودی اثرگذار می‌باشند . از جمله جایگاه درب، هزینه، اندازه و جنس مورد نظر. اصولا افراد برای انتخاب درب ورودی هال تنها به امنیت آن توجه می‌کنند. در حالیکه امروزه با نوآوری و سبک مدرن درب‎‌های متنوعی از نظر طراحی و جنس به بازار عرضه شده‌اند.

به عبارتی دیگر درب هال ارتباط بین فضای داخلی و فضای خارجی خانه است. و ظاهر آن می‌بایست الهام‌بخش فضای داخلی خانه از منظر بیننده باشد. ازین رو انواع درب ورودی مدرن هال وجود دارد. که در ادامه با تصویر به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. یکی از درب‌های ورودی مدرن هال، درب شیشه‌ای و کشویی که عموما در فضاهای بسیار بزرگ که نیاز به دید بیرونی از داخل خانه وجود دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سری از درب‌ها در عین سادگی زیبایی خیره کننده‌ای را چه از بیرون و چه از داخل خانه برای بینند به ارمغان می‌آورد. عموما این نوع از درب‌های هال رو به حیاط یا فضای باز که دید از بیرون به داخل خانه وجود ندارد به‌کار می‌روند. اصولا درب‌های کشویی در هال خانه‌های کوچک یا جداسازی فضا در خانه به کار می‌روند.

درب‌های ورودی مدرن شیشه‌ای و کشویی

درب‌های ورودی بازشو از انواع دیگر درب ورودی مدرن به شمار می‌روند. این نوع از درب‌ها محیط را گرم و آرام می‌کنند و دارای سیستم قفل چند نقطه‌ای، لولا می‌باشند که از پرطرفدارترین نوع درب‌ ورودی مصرفی در ورودی اصلی خانه است. این درب ورودی خانه را جذاب و زیبا می‌کند. درب ورودی هال می‌تواند از مواد مختلفی مثل فلز، شیشه، چوب و یا تلفیقی از هریک از این موارد ساخته شود که انتخاب آن بسته به سایر اجزای دکوراسیون دارد.

درب ورودی هال بازشو

درب ورودی هال بازشو

درب ورودی کلاسیک ساختمان در مقابل درب ورودی مدرن

با وجود توجه زیاد به درب‌ ورودی مدرن، درب ورودی کلاسیک نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است. چرا که این سبک محدود به زمان نیست و همیشه طرفداران خاص خود را دارد. چنانچه طراحی زیبایی داشته باشد می‌تواند احساس گرمی و استقبال ایجاد کند که در کل خانه پخش شود.

اتصالات برنجی صیقلی یک دستگیره درب برنزی یا جنس چوبی در معرض دید آن می‌تواند این زیبایی را دوچندان کند. در نگاه اول به یک درب ورودی کلاسیک ساختمان ممکن است این ذهنیت در شما ایجاد شود که داخل خانه نیز کلاسیک است. با این حال، اگر می خواهید در روند طراحی خود خلاقیت بیشتری داشته باشید، شاید سبک مدرن انتخاب بهتری برای شما باشد.

درب ورودی کلاسیک ساختمان چوبی

درب ورودی کلاسیک ساختمان چوبی

آخرین قیمت درب ورودی ساختمان

امروزه شرکت‌های بسیاری در زمینه تولید انواع درب ورودی مدرن یا کلاسیک ساختمان فعالیت دارند. با توجه به حجم رقابت در قیمت نهایی محصولات و تنوع بسیار بالای محصولات مدرن و کلاسیک تفاوت قیمتی میان این دو سبک وجود ندارد و قیمت درب نهایی وابسته به عواملی همچون مواد مصرفی در طراحی درب مورد نظر، قفل و جنس و کیفیت مواد می‌باشد.

هم‌چنین برخی از درب‌های ورودی عایق صوتی، حراتی و یا ضد سرقت می‌باشند که خود اثر فاحشی بر قیمت نهایی درب‌ها دارد. برای مشاهده قیمت تمام درب‌ها می‌تان به وبسایت‌های شرکت‌های تولیدی مراجعه نمود. حتی برخی از این شرکت‌ها دارای شوروم منحصربفردی می‌باشند که خریدار به راحتی می‌تواند پس از گشت و گذار انتخاب درستی کند.

نتیجه‌گیری

درب‌های ورودی مدرن به دلیل هزینه کم، سادگی و زیبایی از جایگاه بالایی از نظر مصرف‌کننده برخوردار است. هم‌اکنون وسعت طراحی و معماری در دکوراسیون داخلی منجر شده است که از انواع مواد مثل چوب و فلز در کنار هم برای طراحی درب ورودی استفاده کرد.

 

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما