درب های تلسکوپی دارای یک لنگه ثابت بوده و پنل های درب از یک طرف کنار می روند.

درب شیشه ای اتوماتیک و فاکتور های مهم در قیمت آن

درب شیشه ای
مقدمه:

درب شیشه ­ای اتوماتیک با قاب بندی جذاب و سبک ­های براق برای تکمیل هر ورودی طراحی شده اند. امروزه تقریبا در همه جا درب های شیشه ای اتوماتیک استفاده می­شود. مانند:پاساژها،بانک­ها، مغازه­ها و فروشگاه ها، بیمارستان­ها،رستوران­ها و اداره جات و … درب­های کشویی شیشه ای وقتی صحبت از مناظر بدون مانع و ورود نور طبیعی به ساختمان می شود. ایده آل هستند. درب شیشه ای اتوماتیک یک راه حل برای درب ورودی بادوام و پرطرفدار است. اپراتورهای درب کشویی اتوماتیک دسترسی آسان بدون استفاده از دست را ایجاد می­کنند.

درب شیشه ای کشویی به صورت جفتی بوده و از وسط باز می شود

درب شیشه ای کشویی به صورت جفتی بوده و از وسط باز می شود

کاربرد درب شیشه سکوریت اتوماتیک:

به درب های شیشه­ ای گفته می­شود که دارای سنسور چشمی بوده و به محض نزدیک شدن به محدوده درب باز شده و بعد از عبور شخص بسته می­شود. البته می­توان آن را به حالت ریموت دار نیز درآورد و با زدن ریموت درب آن را باز و بسته کرد.این درب ها به دلیل عدم دخالت دست در بستن و باز کردن بسیار بهداشتی بوده و امکان انتقال بیماری های واگیردار را کاهش می­دهد. علاوه بر آن به دلیل شیشه ای بودن ظاهری لوکس و مدرن به ساختمان می­دهد.

انواع درب شیشه ای اتوماتیک:

درب شیشه ­ای اتوماتیک دارای انواع مختلفی است. ولی پرکاربردترین و پرفروش ترین آنها درب­های کشویی است. این درب ها تقریبا در همه جا استفاده می­شود. و مناسب فضاهای شلوغ و پرتردد است. به این نوع درب، درب­های خطی نیز می گویند. نوع دیگر درب شیشه ای اتوماتیک، درب تلسکوپی است. این نوع در برای محل های عبور عریضتر استفاده می شود. که از یک طرف به صورت کشویی باز و بسته می­شود. طرز کار این درب نیز مثل درب کشویی بوده ولی از آن پیشرفته تر است.

نوع دیگر درب شیشه ­ای سوئینگ است که به صورت لولایی باز و بسته می­شود. این درب نیز مانند درب کشویی دارای چشمی بوده و به صورت اتوماتیک باز و بسته می­شود و به صورت یک لنگه و یا دو لنگه بسته به عرض محل عبور قابل استفاده است. این نوع درب برای برخی مکانها که فضای کافی برای کشویی کردن درب نداریم مناسب است.

درب های تلسکوپی دارای یک لنگه ثابت بوده و پنل های درب از یک طرف کنار می روند.

قیمت درب شیشه ای اتوماتیک:

همیشه هزینه تمام شده یکی از فاکتورهای اصلی در امور ساختمانی و دکوراسیون می­باشد و شما باید قبل از سفارش یک درب اتوماتیک شیشه ­ای به این فکر کنید که چقدر می­خواهید برای این کار هزینه کنید و به عبارتی دیگر بودجه شما چه مقدار است.

در ابتدا به دنبال این باشید که برند معتبری را خریداری نمایید و با شرکتی کار کنید که رزومه خوب و گارانتی معتبری داشته باشد. زیرا در خرید درب اتومات شیشه ای خدمات پس از فروش اهمیت ویژه‎ای دارد.

قیمت درب شیشه ای اتوماتیک به چند فاکتور بستگی دارد:

  • شرکت تولید کننده آن چیست و کشور سازنده این محصول کجاست؟
  • آلیاژ به کار رفته در قاب درب چیست و پهنا و وزن آن چقدر است؟
  • طول و عرق درب شیشه ای چقدر است و نوع شیشه به کار رفته در آن چیست؟
  • شیشه سفارشی شما ساده باشد یا طرحدار که این طرح ممکن است لوگوی تجاری شما و یا طرح های متفرقه باشد.
  • شیشه بی رنگ باشد یا رنگی؟

برخی از شرکت ها امکان خرید اقساطی و پرداخت در چند نوبت را برای مشتریان خود فراهم می­کنند.

درب های سوئینگ از محل لولا به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود.

درب های سوئینگ از محل لولا به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود.

موتور درب:

اما آن چیزی که در قیمت درب شیشه ای اتوماتیک بیشترین تاثیر را دارد، موتور به کار رفته در آن است. قدرت موتورهای موجود در باز  از 50 تا 1000 وات موجود است که بسته به وزن درب و تعداد دفعات باز و بسته شدن در روز، می توان از موتور متناسب با آن استفاده کرد.

باید توجه کرد نوع موتور آن بسیار خوب و از برند معتبری باشد که در اثر باز و بسته شدن های مداوم دچار اشکال نشده و از عمر آن کاسته نشود.

چشمی درب :

یکی دیگر از قطعات مهم در درب شیشه ای اتوماتیک چشمی به کار رفته در آن است.این چشمی­ها با بهره گیری از اشعه مادون قرمز حرکت شخص به سمت درب را تشخیص می­دهد. و موجب باز شدن در می­شود. بنابراین نوع چشمی باید بسیار با کیفیت بوده تا دچار کندی و خطا نشود.

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما