درب شیشه‌ای موجب زیباتر شدن فضای حمام می‌شود

درب شیشه‌ای سرویس بهداشتی

درب شیشه ای

اجرای درب شیشه‌ای سرویس بهداشتی

مقدمه

یکی از کاربردهای شیشه در ساختمان سازی استفاده از آن در سرویس بهداشتی است. درب‌های شیشه‌ای و کابین دوش شیشه‌ای از نمونه‌های اجرای درب شیشه ای سرویس بهداشتی و حمام هستند. در گذشته فضای خیس حمام را با استفاده از دیوارهای قطور گچی از فضای خشک جدا می‌کردند. به دلیل وجود رطوبت در حمام و سرویس بهداشتی استفاده از دیوارهای گچی توصیه نمی‌شود. امروزه برای جداسازی فضای خیس از کابین دوش و درب شیشه‌ای سرویس بهداشتی استفاده می‌کنند.

معمولا از شیشه سکوریت یا شیشه مات کامل کارخانه‌ای برای جداسازی فضا در سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. در برخی موارد نیز برای جداسازی دو فضا، درب‌های طلقی به کار می‌روند. برای مات کردن شیشه از سندبلاست استفاده می‌شود. این کار برای عدم وضوح فضای پشت شیشه انجام می‌شود.

روش اجرای درب شیشه‌ای حمام

درب شیشه‌ای سرویس بهداشتی و حمام معمولا به روش صاف و قوس‌دار اجرا می‌گردد. کابین دوش شیشه‌ای در انواع مختلف ریلی صاف، گرد، لولایی و فریم‌لس در بازار وجود دارد. در برخی مواقع درب شیشه‌ای با 135 درجه زاویه اجرا می‌شود. برای اجرای این کار باید از افراد با تجربه و متخصص استفاده کنید. زیرا در صورت اجرای اشتباه باید از ابتدا کار انجام شود. همچنین کارایی لازم را در آینده نخواهد داشت.

درب شیشه‌ای در دو مدل فریم‌دار و فریم‌لس ساخته و اجرا ‌می‌شود. از شیشه سکوریت برای این کار استفاده می‌گردد. اجرا به وسیله یراق‌آلات ضد زنگ انجام می‌شود. قطعات و پلاستیک فشرده نیز برای انجام آن کاربرد دارد.

درب شیشه‌ای فضای تر و خشک را از هم جدا می‌کند.
درب شیشه‌ای فضای تر و خشک را از هم جدا می‌کند.

تبدیل حمام قدیمی به حمام مدرن با استفاده از درب شیشه‌ای!

گاهی اوقات حمام و سرویس بهداشتی نیاز به بازسازی دارد. با صرف هزینه‌ نسبتا کم، می‌توان دکوراسیون حمام را تغییر داد و آن را تبدیل به یک حمام مدرن کرد. با نصب درب شیشه‌ای فضای خشک و تر از یکدیگر جدا می‌شوند. استفاده از کابین دوش آماده و یا نصب درب شیشه‌ای سرویس بهداشتی، فضای حمام را کاربردی‌تر خواهد کرد.

درب شیشه‌ای علاوه بر ایجاد زیبایی، بسیار کاربردی است. تمیز کردن درب‌های شیشه ای بسیار راحت است و بهداشت حمام و سرویس بهداشتی نیز حفظ می‌شود. بخار و رطوبت بیش از اندازه در محیط تر حمام در صورت جدا نشدن با شیشه، به بخش‌های دیگر نفوذ می‌کند. همین امر موجب زنگ‌زدگی و پوسیدگی شیرآلات و لولای درب‌ها می‌شود. با توجه به این‌که فضای حمام در داخل آپارتمان قرار گرفته، جداسازی فضای خشک و تر از اهمیت بیشتری برخوردار است.

برای درب شیشه‌ای باید از یراق ضد زنگ استفاده شود.
برای درب شیشه‌ای باید از یراق ضد زنگ استفاده شود.

نکات مهم در هنگام نصب درب شیشه‌ای سرویس بهداشتی

در هنگام نصب درب شیشه‌ای حمام باید به نکاتی توجه کنیم. به عنوان مثال حتما از یراق‌آلات ضد زنگ و مرغوب استفاده کنید. شیشه‌ای که برای نصب در حمام انتخاب می‌شود، بهتر است سندبلاست شده یا طرح‌دار باشد. طرح‌ها و نقش‌های مختلفی در بازار تولید شده است. البته برخی از افراد برای درب شیشه‌ای سرویس بهداشتی و حمام از شیشه شفاف استفاده ‌می‌کنند.

گاهی اوقات دستشویی و حمام در یک فضا قرار دارند. در این صورت جدا کردن این دو فضا با استفاده از شیشه طرح‌دار بسیار توصیه می‌شود. یکی از یراق‌آلات مورد استفاد در درب شیشه‌ای، استوپ است. شیشه‌های سکوریت در برابر تغییرات ناگهانی دما مقاوم هستند و دچار ترک و شکستگی نمی‌شوند.

درب شیشه‌ای یا کابین دوش
درب شیشه‌ای یا کابین دوش

قیمت کابین دوش حمام و درب شیشه‌ای

امروزه با توجه به کوچک‌تر شدن آپارتمان‌ها و فضای زندگی و ترکیب دو فضای دستشویی و حمام با یکدیگر، نیاز به یک جداکننده، بیش از پیش احساس می‌شود. بهترین جداکننده در حال حاضر، انواع کابین دوش و درب‌های شیشه‌ای هستند. این مصالح موجب زیبایی این فضا شده و بسیار کاربردی هستند. نصب آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و دارای قیمت مناسبی می‌باشد. همان‌طور که گفته شد در گذشته از دیوارهای قطور برای جداسازی فضای سرویس استفاده می‌شد. اما امروزه این روش‌ها منسوخ شده اند.

قیمت درب شیشه‌ای سرویس بهداشتی با توجه به قیمت روز تعیین می‌شود. ابعاد کابین، نوع شیشه و یراق‌آلات مصرفی در تعیین قیمت نصب درب‌ شیشه‌ای تاثیرگذار هستند. به همین دلیل قیمت آن را نمی‌توان تخمین زد. علاوه بر استفاده از درب ‌شیشه‌ای در فضاهای کوچک، می‌توان از آن در مکان‌های بزرگ نیز استفاده کرد. کمک به بهداشت محیط، زیبایی و کارایی این روش موجب محبوبیت آن شده است.

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما