درب ریلی اتوماتیک

درب ریلی اتوماتیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

درب اتوماتیک
درب ریلی اتوماتیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

امروزه بیشتر افراد برای ورودی‌های ساختمان و یا منزل خود سعی می‌کنند که از درب‌های اتوماتیک استفاده کنند درب ریلی اتوماتیک یکی از این درب‌های اتوماتیک می‌باشد. یکی از ویژگی‌های این درب بی شک امکان تنظیم شدت عملکرد درب در حین باز و بسته شدن می‌باشد. این امر به گونه‌ای است که شما می‌توانید. با انجام کمی تغییرات فیزیکی در بخش مربوط به باکس فرمان این درب، میزان سرعت آن را تنظیم کنید.

تنظیم سرعت درب‌های ریلی اتوماتیک قطعاً موجب سهولت در رفت و آمدها شده و می‌تواند. به افراد در صرفه جویی زمان کمک زیادی بکند. این نوع درب دارای یک قفل الکتریکی پیشرفته نیز می‌باشد. که این قفل باعث می‌شود تا امنیت درب به حد زیادی افزایش پیدا کند.

درب‌های ریلی اتوماتیک اغلب در ساختار خود از بهترین حسگر‌ها و یا حتی سنسور‌های قوی بهره می‌برند. تا در هنگام باز و بسته شدن به مشکل برنخورند. جالب است بدانید که درب ریلی اتوماتیک دارای یک باتری بروز و با دوام است. که می‌توان به صورت مکرر آن را با شارژر مخصوص خود شارژ کرد تا در زمانی که ساختمان دچار قطعی برق می‌شود. این درب‌ها بتوانند به فعالیت خود ادامه بدهند. و عملکرد آن‌ها مختل نشود.

در ضمن ساختار این درب‌ها به گونه‌ای است که قادر هستند. تا در برابر انواع نوسانات برق مقاومت کرده و دچار آسیب دیدگی نشوند. از ویژگی‌های دیگر درب‌های ریلی اتوماتیک می‌توان به امکان تردد نامحدود و یا حتی صرفه جویی در زمان نیز اشاره کرد. همچنین قیمت آن‌ها نیز در مقایسه با درب‌های هم رده خود تا حد زیادی مناسب تر بوده و می‌تواند از نظر مالی هم برای مشتریان به صرفه باشد.

درب‌ ریلی اتوماتیک برای چه مکان‌هایی مناسب است؟

در واقع یک درب ریلی اتوماتیک متناسب با ساختار و عملکردی که دارد می‌تواند در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. تقریباً می‌توان گفت بیشترین کاربرد این درب‌ها در ابعاد بزرگ برای نصب در مکان‌هایی می‌باشد. که دارای فضای محیطی زیادی هستند و امکان حرکت آزادانه لنگه‌های درب به دو طرف وجود دارد.

برای مثال کارخانه‌ها یکی از نمونه‌های بارز برای چنین مکان‌هایی می‌باشند. البته از این نوع درب‌ها در ابعاد کوچک تر نیز برای مکان‌های دیگری همچون ساختمان‌های تجاری و مسکونی هم استفاده می‌شود. طبیعتاً با توجه به فضای موجود در این مکان‌ها، ابعاد این درب‌ها نیز متغییر می‌باشد.

درب ریلی اتوماتیک را می‌توان در مکان‌های مختلفی نصب کرد

درب ریلی اتوماتیک را می‌توان در مکان‌های مختلفی نصب کرد

نکات لازم برای خرید و نصب درب ریلی اتوماتیک

به طور کلی وقتی شما قصد خرید یکی از درب‌های ریلی اتوماتیک را دارید باید ابتدا در مورد آن‌ها شناخت کافی را داشته باشید. تا در انتخاب خود دچار اشتباه نشوید.

به همین منظور همواره در زمینه خرید این نوع درب‌ها نکاتی مطرح است که باید به آن‌ها توجه کرد. شما ابتدا باید مکانی را که قصد دارید در آن درب مورد نظر را نصب کنید، به خوبی مورد بررسی قرار داده. و اطلاعاتی همچون اندازه، میزان فضا و نوع محیط را به دست آورید.

این اطلاعات به میزان زیادی می‌توانند در انتخاب درب ریلی اتوماتیک به شما کمک کنند. برای مثال درب‌های ریلی اتوماتیک دارای ابعاد مختلفی هستند. و شما باید حتماً متناسب با ورودی ساختمان موردنظر، این درب‌ها را تهیه کنید. در ضمن شما باید قبل از خرید خود در مورد تمام ویژگی‌های این درب‌ها اطلاعات کافی را به دست آورید.

اگر ویژگی‌های این درب‌ها را با سایر درب‌های هم رده مقایسه کنید. متوجه خواهید شد که از کیفیت و مزایای بسیار بالایی برخوردار هستند. البته در این زمینه می‌توانید از افراد با تجربه هم کمک بگیرید. تا بتوانید در انتخاب خود بهتر عمل کنید.

وقتی یکی از این درب‌ها را خریداری کردید باید در ادامه برای نصب آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که اگر نصب این درب‌ها به شکل استاندارد و صحیح صورت نگیرد، ممکن است. در ادامه قطعات آن دچار آسیب دیدگی شوند و فرایند رفت و آمد را برای شما دشوار کنند.

به همین دلیل بهتر است برای نصب درب‌های اتوماتیک ریلی از افرادی که در این زمینه تجربه لازم و کافی را دارند بخواهید تا نصب درب شما را به بهترین شکل انجام بدهند.

در هنگام خرید درب ریلی اتوماتیک باید به ویژگی‌های آن دقت کرد

در هنگام خرید درب ریلی اتوماتیک باید به ویژگی‌های آن دقت کرد

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما