برای نصب درب برقی باید نکاتی را دانست

درب برقی ویژگیها و روش‌های تعمیر آن

درب برقی

با توجه به پیشرفت انسان در صنایع مختلف، انواع متفاوتی از درب برقی تولید و در بازار عرضه می‌شوند. که هر کدام از آن‌ها با توجه به مدل و کیفیتی که دارند با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسند.

درب برقی دارای ویژگی‌های زیادی است. که مهم ترین آن‌ها تسریع در رفت و آمد و صرفه جویی در زمان می‌باشد. البته با توجه به تنوع بالایی که در طرح و ساخت این درب‌ها وجود دارد، از آن‌ها می‌توان به عنوان یکی از بهترین مدل‌های درب یاد کرد.

به طور معمول این درب‌ها طول عمر بالایی دارند و مدت زمان زیادی می‌توانند. بدون هیچگونه عیب و نقصی عمل کرده و باز و بسته شوند. در برخی از موارد ممکن است بخشی از این درب‌ها دچار آسیب دیدگی شده و خراب شود. در چنین مواقعی باید برای تعمیر این درب‌ها اقدام کرده و آن‌ها را به شرایط قبلی برگرداند.

اولین نکته‌ای که پس از خراب شدن درب برقی باید به آن توجه کرد بررسی سطحی آن می‌باشد. البته اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید باید این کار را به یک فرد متخصص بسپارید. پس از یک بررسی سطحی می‌توان فرایند عیب یابی را شروع کرد. و دلیل خرابی درب را متوجه شد.

اگر قطعه‌ای سوخته و یا از کار افتاده است باید در اولین فرصت آن را تهیه و تعویض کنید. قطعات این درب‌ها به طور معمول کم پیدا می‌شوند. و باید به طور مستقیم از خود شرکت تولید کننده سفارش داد.

پس از تهیه قطعه آن را تعویض کرده و درب تعمیر می‌شود. همچنین در مواردی ممکن است آسیب دیدگی درب به علت خرابی قطعات آن نباشد و در این موارد باید بررسی خود را دقیق تر انجام داد. به طور کلی تعمیر این درب‌ها برای افراد متخصص کار دشواری نیست و می‌تواند در کمترین زمان صورت بگیرد.

درب برقی ویژگی¬های متنوع و زیادی دارد

درب برقی ویژگی¬های متنوع و زیادی دارد

با جک درب برقی بیشتر آشنا شوید

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم. هر درب برقی متناسب با ساختاری که دارد. از تعداد متنوعی از قطعات ریز و درشت ساخته شده که هر کدام دارای یک درجه اهمیت می‌باشند.

در این میان جک یکی از مهم ترین و حساس ترین قطعات این نوع از درب‌ها می‌باشد. که از انواع مختلفی برخوردار است. متناسب با ساختار هر درب، از جک متناسب با آن استفاده می‌شود.

در واقع بیشترین نقش در باز و بسته شدن درب‌های برقی را جک‌ها ایفا می‌کنند. به طور کلی این جک‌ها را به دو دسته الکترومکانیکی و هیدرولیکی تقسیم بندی می‌کنند. که روش نصب و ویژگی‌های هر کدام با دیگری تا حدودی متفاوت می‌باشد.

جک‌های الکترومکانیکی فضای کمتری را برای نصب اشغال می‌کنند. ولی در مقابل جک‌های هیدرولیکی خلاف آن‌ها عمل کرده.و برای نصب به فضای بازشو زیادی نیاز دارد.

در ضمن در انتخاب جک درب‌های برقی باید به یک سری از نکات هم به خوبی توجه کرد. برای مثال نوع درب شما بیشترین نقش را در انتخاب جک دارد. شما باید ابتدا ابعاد درب خود و ابعاد فضای بازشو اطراف آن را محاسبه کنید. تا در انتخاب جک مناسب دچار سردرگمی برای تشخیص ابعاد جک نشوید.

میزان رفت و آمد‌ها هم یکی از عواملی است که می‌تواند نوع جک مناسب برای درب برقی را مشخص کند. جک‌ها هر کدام از نظر مقاومت در بازشوندگی توان متفاوتی دارند و در ساختمان شما اگر میزان تردد بالا باشد. باید نوعی از این جک‌ها را انتخاب کنید که توان و مقاومت بالایی در این زمینه دارند.

هر درب مکان متفاوتی را برای نصب جک دارد و به طور عمده عواملی همچون جایگاه موتور و ابعاد درب می‌توانند جایگاه نصب جک را مشخص کنند.

جک یکی از مهم ترین اجزای درب برقی می¬باشد

جک یکی از مهم ترین اجزای درب برقی می¬باشد

راهنمایی‌های لازم برای نصب درب برقی

نصب درب‌های برقی چندان کار دشواری نیست ولی باید به طور کامل و صحیح انجام شود. تا در ادامه حین باز و بسته شدن دچار مشکل نشود. در زمان نصب این درب‌ها باید به یک سری از راهنمایی‌ها توجه کنید.

همچنین اگر تجربه کافی ندارید بهتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید. و یا اگر خودتان نصاب درب برقی هستید باید به نکاتی توجه کنید. برای مثال باید تمام قطعات را با ابزاری مناسب نصب کرد و از ابزارآلات غیر مرتبط برای نصب آن‌ها استفاده نکرد زیرا باعث خرابی و کاهش طول عمر قطعه مورد نظر می‌شود.

در ضمن رعایت ترتیب زمانی قراردادن قطعه‌ها یکی دیگر از مواردی است که باید در هنگام نصب قطعه‌ها رعایت شود. پیدا کردن مکان لازم برای نصب جک به طوری که بیشترین عملکرد را داشته باشد یک امر مهم است. و باید تجربه کافی داشته باشید و تمامی جوانب از جمله جایگاه موتور را در نظر بگیرید.

در بستن پیچ‌ها هم دقت لازم را داشته باشید زیرا ممکن است در اثر شل بودن پیچ‌ها برخی از قطعات عملکرد استاندارد خود را نداشته باشند.

برای نصب درب برقی باید نکاتی را دانست

برای نصب درب برقی باید نکاتی را دانست

نکاتی در زمینه خرید و قیمت درب برقی

وقتی شما قصد خرید یک درب برقی را دارید باید یک دسته از نکات را در مورد این درب‌ها بدانید. و به طور دقیقی به آن‌ها توجه کنید. برای مثال قیمت این درب‌ها با توجه به نوسانات بازار به طور کامل متغییر بوده و ثابت نیست.

به همین خاطر بهتر است قبل از اقدام برای خرید درب، با فروشنده تماس گرفته. و قیمت دقیق آن را مطلع شوید. همچنین بودجه شما یکی از عوامل تعیین کننده در انتخاب این درب‌ها می‌باشد. به همین خاطر باید ابتدا بودجه خود را مشخص کرده و در آن بازه به دنبال انتخاب و خرید درب‌های برقی باشید.

شناخت قطعات تشکیل دهنده این درب هم می‌تواند به شما در انتخاب یک درب باکیفیت کمک کند. البته بهتر است در مورد اجزای مهم این درب‌ها مانند جک و موتور آن اطلاعاتی را کسب کنید تا بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید.

در ضمن بهتر است قبل از اقدام برای خرید، ابعاد دقیق مکانی که برای نصب این درب در نظر دارید. را اندازه بگیرید. به طور کلی با توجه به این نکات و در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید یکی از درب‌های برقی مناسب را انتخاب کرده و بخرید.

درب¬های برقی قیمت¬های متنوعی دارند

درب¬های برقی قیمت¬های متنوعی دارند

امتیاز ما

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما