درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک تلسکوپی نوع دیگری از درب اتوماتیک شیشه ای است که تفاوت اندکی با درب اسلاید یا کشویی دارد.

بر خلاف درب  اسلاید که دارای چهار و یا دو قسمت یا لت هستند، درب شیشه ای تلسکوپی در حالت معمول از حداقل شش قسمت یا لت تشکیل می گردد.

یکی از لت ها در سمت راست و یکی در سمت چپ درب ورودی به طور ثابت قرار گرفته اند. برای هر کدام از این لت های ثابت، دو عدد لت متحرک در نظر گرفته شده است.

این لت های متحرکت به دنبال قسمت ثابت قرار گرفته اند. بعد از تشخیص حرکت یا وزن توسط سنسور دربهای اتوماتیک شیشه ای، لت متحرک اول که در مرکز ورودی قرار دارد، به روی لت دوم قرار گرفته و سپس هر دو به روی بخش ثابت جمع می شوند. به این ترتیب ورودی برای رفت و آمد باز می گردد.

  • درب تلسکوپی اتوماتیک: این نوع درب‌ها در دو مدل عمودی و همچنین افقی ساخته می‌شوند و در ساخت آن در لنت‌های ساده و متحرک کمک گرفته شده که باعث می‌شود به میزان زیادی از عبور گرد و خاک به درون ساختمان جلوگیری نماید، از موارد این نوع دربها می‌توان به بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، ورودی ادارات و… اشاره کرد.

ویژگی‌های درب تلسکوپی:

امروزه انواع مختلفی از درب‌های اتوماتیک ساخته شده و در بازار جهت فروش حاضر می‌باشند. هر یک از این درب‌ها با توجه به ساختاری که دارد برای یک فضای خاص کاربرد دارد. یکی از این درب‌ها که طرفداران زیادی هم دارد درب تلسکوپی می‌باشد.با استفاده از شیشه سکوریت می توان امنیت این درب های را از لحاظ شکستگی تضمین کرد.

ویژگی های درب اتوماتیک تلسکوپی :

این مدل از درب‌های اتوماتیک شیشه ای  از ویژگی‌های زیادی برخوردار است.

که یکی از آن‌ها مورد استفاده قرار گرفتن این درب در فضا‌های کم عرض می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود که حتی در مکان‌هایی که شرایط به آن‌ها اجازه افزایش عرض درب را نمی‌دهد. هم به کمک درب‌های تلسکوپی بتوان میزان رفت و آمد بالا را کنترل کرد. حداکثر عرض لازم برای نصب این درب‌ها ۶ متر و حداکثر ارتفاع آن ۳ متر است.

همچنین این درب‌ها با وجود حداکثر عرض خود قابلیت بازشوندگی حداکثر ۳/۲ مفید را دارند. از ویژگی‌های دیگر این درب می‌توان به مجهز بودن آن به سیستم هوشمند عدم برخورد با افراد اشاره کرد.

در ساختار درب  تلسکوپی از چرخ‌های پلیمری استفاده شده است. که همین موضوع باعث شده تا در روند باز و بسته شدن به طور آرام و روان حرکت کرده و مشکلی را برای رفت و آمد‌ها ایجاد نکند.

این درب‌ها می‌توانند از ورود ذرات خارجی از جمله گرد و غبار‌ها و یا حتی صدا‌های مختلف جلوگیری کنند. عملکرد این درب‌ها به گونه‌ای است که مانع از هدر رفتن انرژی می‌شود.

این ویژگی باعث می‌شود که در مصرف برق به طور چشمگیری صرفه جویی شود. به همین منظور این درب‌ها از جهات مختلفی می‌توانند برای انواع ساختمان‌ها مفید باشند.

ایمنی ساختمان هم یکی از اولویت‌های همه افراد برای خرید درب می‌باشد که این درب از این ویژگی برخوردار بوده. و به خوبی ایمنی ساختمان را تامین می‌کنند.

درب اتوماتیک تلسکوپی
درب  تلسکوپی ویژگی‌های متنوعی دارد

کاربرد‌ درب‌های اتومات تلسکوپی:

به طور کلی درب تلسکوپی متناسب با ویژگی‌های خود و مزایایی که دارد در مکان‌های مختلفی به کار می‌رود. با توجه به ابعاد این درب‌ها می‌توان از آن‌ها در مکان‌هایی که فضای کم و محدودی دارند استفاده کرد و به آن مکان جلوه خاصی داد. اگر کمی دقت کرده باشید قطعا در مکان  هایی همچون بیمارستان‌ها، هتل‌ها، بانک‌ها، فرودگاه‌ها و … از این درب‌ها مشاهده کرده‌اید.

یکی از موارد کاربرد این درب‌ برای درب ورودی ساختمان‌های اداری و مانند آن می‌باشد که میزان رفت و آمد در آن بسیار بالا است و جهت سهولت کار و سرعت بخشیدن به رفت و آمد‌ها از این مدل درب شیشه ای استفاده می‌کنند. در ضمن این درب‌ها با توجه به قفل‌های الکترونیکی قدرتمندی که دارند قابل استفاده در مکان‌هایی هستند که امنیت حرف اول را می‌زند زیرا ایمنی این درب‌ها بسیار بالا و مطمئن است.

همچنین درب اتوماتیک تلسکوپی از تنوع طرح بالایی برخوردار هستند که این ویژگی به آن‌ها این امکان را می‌دهد. تا از آن‌ها در مکان‌هایی همچون تالار‌ها و یا مکان‌های مجلل و زیبا استفاده شود.

در واقع کیفیت و جنس این درب‌ها هم می‌تواند یکی دلایل انتخاب آن‌ها توسط مشتری باشد. همانگونه که در بالا هم اشاره کردیم این درب‌ها دارای ویژگی‌های بارز و متعددی هستند.

یکی از این ویژگی‌ها داشتن سیستمی جهت گزارش گیری از وضعیت درب خودکارمی‌باشد. این ویژگی باعث شده است. تا این درب در مکان‌های عمومی از کاربرد بالایی برخوردار شود.

در نتیجه اگر ویژگی‌های این درب را بررسی کنید متوجه خواهید شد که با توجه به هر یک از این ویژگی‌ها می‌توان از این درب‌های شیشه ای در مکان‌های متنوعی استفاده کرد.

 

درب اتوماتیک تلسکوپی
درب اتوماتیک تلسکوپی کاربرد‌های زیادی دارد

مزایای به کار گیری این درب‌ها در مکان‌های مختلف:

اگر بخواهیم در مورد مزایای درب اتوماتیک تلسکوپی صحبت کنیم اولین موردی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم. بی‌صدا بودن این درب در زمان باز و بسته شدن می‌باشد.

این مزیت سبب شده است تا از این درب در بیمارستان‌ها و مکان‌هایی که نیاز به آرامش دارند استفاده شود. طول عمر بالای این درب یکی دیگر از مزایای قابل توجه در این زمینه می‌باشد. که در بین مشتریان درب‌های اتوماتیک یکی از اولویت‌ها در انتخاب درب مناسب می‌باشد.

در ضمن تولید این درب‌ها در طول و عرض‌های مختلف یکی از بهترین مزیت‌ها در حوزه درب‌ های اتوماتیک می‌باشد. که باعث شده است تا بتوان از آن‌ها در ساختمان‌های مختلف با درب ورودی‌ متفاوت استفاده کرد.

عمده ترین مزایای درب اتوماتیک تسلکوپی:

از عمده ترین مزایای درب تسلکوپی اتوماتیک می‌توان به قیمت مناسب آن در برابر سایر انواع درب‌های دیگر اشاره کرد. همچنین هزینه نصب آن و عایق کردن این درب برای جلوگیری از اتلاف انرژی محیط بسیار مناسب بوده. و می‌تواند افراد را مشتاق به تهیه این درب بکند.

البته از جنس شیشه‌های به کار رفته در ساخت این دربها و کیفیت بالای آن‌ها هم نمی‌توان گذشت. و باید گفت یک مزیت به شمار می‌رود. به طور کلی این درب‌ها از مزیت‌های زیادی برخوردار هستند که قطعا می‌تواند در انتخاب مشتریان تاثیر بسیاری داشته باشد.

درب اتوماتیک تلسکوپی
درب تلسکوپی از مزایای متفاوتی برخوردار می‌باشد

راهنمایی‌های لازم برای خرید و نصب درب اتوماتیک تلسکوپی:

در واقع شما وقتی قصد دارید برای ساختمان خود یک درب با کیفیت و امکانات بالا را تهیه کنید. بی شک باید در این زمینه تحقیقات و جستجو‌هایی را بکنید تا به یک نتیجه مطلوب برسید.

جالب است بدانید بیشتر افراد به این نتیجه می‌رسند. که از درب تلسکوپی برای نصب در ساختمان‌های خود استفاده کنند. برای خرید این درب ورودی باید ابتدا تمام ویژگی‌های آن را مورد بررسی قرار داده. و سپس با درب‌های دیگر مقایسه کنید. در ادامه می‌توانید شرایط ساختمان خود را در نظر گرفته و به یک نتیجه مطلوب برسید.

برای نصب این درب‌ها نیاز نیست زمان زیادی را صرف کنید. ولی برای این که در ادامه با مشکل باز و بسته شدن نامناسب درب ورودی رو به رو نشوید. باید از افراد متخصص در این زمینه بخواهید. تا برای شما درب را طبق استاندارد‌های موجود نصب کنند.

سعی کنید در زمان نصب این درب‌ها از وارد کردن فشار اضافه به اجزای درب خودداری کرده و به آن‌ها ضربه نزنید. زیرا این اجزا بسیار حساس بوده و می‌تواند بر روی روند کارکرد صحیح درب شما تاثیرات منفی بگذارد. به طور کلی انتخاب این درب می‌تواند یک انتخاب مناسب و به صرفه برای شما باشد.

درب اتوماتیک تلسکوپی
برای خرید و نصب درب تلسکوپی باید راهنمایی‌هایی را بدانید
امتیاز ما
شیشه بالکنی
درب اتوماتیک تاشو
فهرست
مشاوره با کارشناسان ما