تنظیم برد درب اتوماتیک به چندین روش انجام می‌شود.

تنظیم برد درب اتوماتیک آموزش و نکات مربوط به آن

درب اتوماتیک

تنظیم برد درب اتوماتیک با توجه به انوع درب متفاوت می‌باشد که در ادامه مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تنظیم برد درب اتوماتیک پارکینگ دو لنگه

برای این کار جک‌های بازویی و یا جک‌هایی از نوع زیر سطحی باز و بسته شده مناسب بوده و برای فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تنظیم برد درب اتوماتیک یک لنگه

این درب‌ها دارای یک لنگه بوده و تنها به یک سمت باز می‌شوند. همچنین گفتنی است که تنظیم برد این درب‌‌ها یک قفل برقی داشته و نمی‌گذارد درب بیش‌از حد باز شود.

تنظیم برد درب اتوماتیک پارکینگ زیر سطحی

در تنظیم برد این نوع از درب‌ها، جک بر روی درب وجود ندارد. جنس این نوع از درب‌ها ضد آب بوده زیرا در زیر سطح زمین واقع شده‌اند.

تنظیم برد درب اتوماتیک لولایی خرچنگی

این نوع از تنظیم برد، مختص مکان‌هایی است که فاصله درب با سطح دیوار حدود 10 سانتی متر و یا حتی کم‌تر از آن باشد. مکانیسم این درب‌ها توانایی جا به جایی تا وزن 250 کیبو گرم را داشته و دارای عرضی معادل 5 متر می‌باشند. به طور کل باید گفت که تنظیم برد درب‌ پارکینگ به وسیله جک‌های الکترومکانیکی و جک‌های هیدرولیکی باز و بسته می‌شوند.

تنظیم برد درب اتوماتیک پارکینگ فروشگاه‌ها

تنظیم برد این نوع از درب‌ها به صورت دستی انجام می‌شود.

تنظیم برد درب اتوماتیک پارکینگ کرکره پنجره‌ای

تنظیم برد این درب‌ها با ریموت کنترل بوده و در صورت نبود برق با نیروی دست هم انجام پذیر می‌باشد.

 

تنظیم سرعت درب اتوماتیک

علاوه بر تنظیم برد درب ، تنظیم سرعت نیز یکی دغدغه‌های مهم و اساسی خریداران این درب‌ها می‌باشد. و به علت قطعی برق متاسفانه عملکرد این درب‌ها نیز با اختلال مواجه می‌شوند. گفتنی است که با توجه به نوع درب، تنظیم سرعت در آن نیز متفاوت خواهد بود. دو نوع تنظیم سرعت وجود دارد که عبارتند از:

تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه‌ای

روش تحت عنوان پروگرام کردن، یکی از انواع روش‌های کاربردی جهت تنظیم سرعت درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌باشد. در این روش با فشردن دکمه استاپ است. موجود در ریموت کنترل، و همچنین نگه داشتن آن به مدت 5 ثانیه، می‌توانید درب را به حالت پروگرام وارد نمائید.

برای بررسی فعال بودن این حالت کافیست به چراغ هر یک از ال ای دی‌ها توجه کنید، روشن بودن آن‌ها نشان دهنده انجام درست این عملیات می‌باشد. تنظیم برد درب اتوماتیک با تنظیم سرعت آن دو مسئله متفاوت و مجزا هستند. جهت تنظیم کردن سرعت درب شیشه‌ای برگزیدن ال ای دی‌های ال 1 تا ال8 کمک بسیاری به این کار می‌نمایند.

برای انجام این امر باید دکمه ست را فشار داده تا بعد از چند ثانیه ال ای دی 1 شروع به کار کند. می‌توانید با بهره گیری از گزینه‌های کلوز و یا اپن، ال ای دی 3 را که مرتبط با تنظیم درب اتوماتیک شیشه‌ای است را برگزینیم. توجه داشته باشید که دکمه موتور اسپید مربوط به تنظیم سرعت موتور درب می‌باشد.

تنظیم سرعت درب کرکره برق

یکی از روش‌های مرسوم جهت تنظیم سرعت درب کرکره برقی دیپ سوئیچ می‌باشد.
علاوه بر این روش قصد داریم روش دیگری را نیز معرفی کنیم. برای انجام این کار اول کلید تایم را و سپس کلید دی را فشار دهید و بعد از مدت زمان مد نظر، جهت بسته شدن کرکره دوباره بر روی کلید دی ضربه بزنید.

تنظیم سرعت جک پارکینگ

این کار نیز مانند تنظیم برد درب اتوماتیک آسان و راحت می‌باشد، برای انجام آن باید به باکس کنترل آن مراجعه کرده و به راحتی به انجام این کار اقدام نمائید.

ممکن است یکی از علل باز و بسته شدن درب وجود ایراد در سنسور باشد.
ممکن است یکی از علل باز و بسته شدن درب وجود ایراد در سنسور باشد.

علت باز و بسته شدن درب اتوماتیک

اگر درب منزل و یا محل کار شما مداماً باز و بسته می‌شود پس به احتمال زیاد یکی از موارد زیر دچار آسیب شده است.
• برق سیستم
• باتری موجود
• ریموت مخصوص به درب اتوماتیک
• چشم الکترونیک درب اتوماتیک
• عملکرد جک‌های درب اتوماتیک
• وجود اشکال در فلاشر
• تنظیم و نصب اولیه به شکل غلط و نادرست
• شل شدن تسمه

 

تنظیم درب‌های گوناگون به روش‌های مختلف انجام می‌پذیرد.
تنظیم درب‌های گوناگون به روش‌های مختلف انجام می‌پذیرد.

نحوه تنظیم درب‌های اتوماتیک

در صورتی که مشکلات مذکور رخ دهد به فرد متخصص اطلاع دهید. او اولین اقدامی که انجام می‌دهد برق درب‌ و منبع تغذیه را بررسی می‌نماید. زیرا مشکلاتی در سنسور، موتور و چشمی مربوط به منبع تغذیه می‌باشد. در بعضی از موارد نیز سیم از مدار خارج شده است که امکان دارد به دلیل نصب اولیه نادرست و یا عدم تنظیم برد درب  اتوماتیک این اتفاق رخ داده باشد. در صورتی که هیچ یک از موارد مشکل نداشتند پس می‌توان گفت قطعات دیگر درب اتوماتیک دچار ایراد شده و باید تعویض گردند.

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما