درب‌های شیشه‌ای باعث تقویت منظره و افزایش نور طبیعی و بهبود تهویه در خانه و محل کار شما می‌شوند

انواع درب شیشه ای ، پارتیشن شیشه ای و مزایای استفاده از آنها

درب شیشه ای

انواع درب شیشه ای و پارتیشن شیشه ای یکی از گسترده‌ترین ویژگی‌های معماری در ساخت و سازهای جدیداست. فراتر از باز کردن فضای داخلی خانه به دنیای خارج، درهای شیشه ای باعث غنی سازی منظره، بهبود تهویه و تقویت نور طبیعی می‌شوند. اگرچه ذاتاً شفاف هستند، اما هم‌چنین می‌توانند به دلیل توانایی محو کردن مرزهای داخل و خارج از خانه، نمایشی باشند.
درب‌ ورودی اصلی ترین جز ورودی ساختمان هستند. که علاوه بر ایجاد امنیت ساختمان در زیبایی نیز موثرند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و فناوری در صنعت ساختمان درب‌ها نیز دچار تحولات جالبی شدند.

یکی از رایج‌ترین انواع شیشه‌های منزل و محل‌کار به جز پنجره‌های سنتی، درهای شیشه‌ای است. درهای شیشه‌ای مدرن که برای مصارف داخلی و خارجی ایمن هستند. از شیشه‌های معتدل ساخته شده و در انواع مختلفی ساخته می‌شوند.

این نوع درها در سبک‌ها و مکانیسم‌های مختلفی وجود دارد. از کشویی و لولایی، تاشو، چرخش و انباشته و سایر موارد. بنابراین چگونه تصمیم می‌گیرید کدام نوع مناسب خانه شما باشد؟ در اینجا، ما انواع درها را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع درب شیشه ای به شرح زیر می‌باشد:

درب شیشه ای دستی:

این نوع درب به خاطر کاربرد زیاد و دلیل منطقی که برای استفاده دارد متقاضی زیادی دارد و مالکان به دنبال خرید ان هستند.

درهای کشویی:

این درها دارای مقدمه‌های کناری هستند و در کنار صفحه پانل شیشه‌ای دیگری قرار دارند. این نوع از انواع درب شیشه ای  بهترین گزینه برای فضاهای باریک است. این دسته از درب‌ها برای کمد دیواری و کمدهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند و غالبا داخل یک ریل استیل یا الومینیومی شیشه‌ها حرکت کرده و درب باز وبسته می‌شود. شیشه‌های درب‌های کشویی از نوع سکوریت با درجه تمپرد 700 با ضخامت 10 میل است و از لحاظ ظاهری می‌توان از شیشه‌های رنگی، لاکوبل رنگی‌، متلوکس، شیشه‌های رنگی متلاک، شیشه‌های شفاف، شیشه‌های دودی، برنز، ساتینا و حتی شیشه‌های دو لایه لمینیت در آن‌ها استفاده کرد.

 درب شیشه ای ریلی:

دراین نوع درب غلتک ها به صورت توکار قرار گرفته و دارای غلتک‌هایی مقاوم و خاص است. به علت وجود ریل نصب شده در درب شیشه‌ای ریلی، شیشه هرگز افتادگی پیدا نخواهد کرد.

شیشه های درهای ریلی به خاطر وجود ریلی که دارند دچار افتادگی نمی شوند.

شیشه های درهای ریلی به خاطر وجود ریلی که دارند دچار افتادگی نمی شوند.

 درب‌های لولایی:

مرسوم‌ترین و کاربردی‌ترین نوع درب، درب لولایی است. در این نوع درب با یک لولا در حال چرخش در یک طرف قاب متصل شده است و به طرف دیگر قدرت می‌دهد تا از دیوار باز شود. این درب شیشه ای از لحاظ اسلوب باز وبسته شدن مانند در منزل است و به صورت پروانه ای باز وبسته می‌شود. درب لولایی از لحاظ هزینه نسبت به سایر مدل‌های دیگر مقرون به صرفه و راحت تر است. معمولا در بالای ساختمان‌ها، ورودی پاساژها، درب‌های مغازه‌ها قابل استفاده است.

 درب های شیشه ای توکار:

این دسته ازانواع درب شیشه ای در واقع تمام مدل درهایی که یراق آن‌ها در معرض دید نباشد را شامل می‌گردد. در واقع مدل‌های ریلی و کشویی قابلیت نصب یراق به صورت توکار که در معرض دید نباشد را دارا هستند.

وجود درب های شیشه ای در محل کار باعث افزایش انرژی وکاهش خستگی باعث ایجاد محیط کاری مثبت می شود.

وجود درب های شیشه ای در محل کار باعث افزایش انرژی وکاهش خستگی باعث ایجاد محیط کاری مثبت می شود.

 مزایای انواع درب شیشه ای و پارتیشن

گزینه های سفارشی سازی درب و پارتیشن شیشه‌ای بی حد و حصر است. تطبیق پذیری، سهولت مراقبت و جذابیت بصری آن‌ها باعث می‌شود تا گزینه‌ای ایده آل برای صاحبان خانه و مشاغل باشد.

شفافیت انواع درب شیشه ای باعث عبور مقادیر مطلوب نور طبیعی از یک فضا می‌شود. نور خورشید استفاده از نور مصنوعی را به حداقل می‌رساند. و در نتیجه هزینه‌های انرژی کمتری را در پی دارد. جالب این‌جاست که مطالعات نشان داده است که مدت زمان صرف شده در نور مصنوعی بر چرخه‌های خواب تأثیر منفی می‌گذارد. در نتیجه، درب شیشه ای که مقدار زیادی نور طبیعی را به یک فضا می‌رساند. در واقع باعث ایجاد ریتم‌های سالم شبانه‌روزی می‌شوند.

نور خورشید زیبایی فضاهای داخلی را نیز بهبود می‌بخشد. قابلیت باز یا بسته شدن انواع درب شیشه‌ای، افراد حاضر در آن مکان را قادر می‌سازد. بدون برخورد با عناصر محیطی مانند باران، باد، گرما، سرما، سر و صدا یا گرد و غبار، از نور طبیعی لذت ببرند. در تنظیمات اداری، نور طبیعی با از بین بردن سایه‌ها و مناطق تاریک، کارایی را بهبود می‌بخشد. تحقیقات نشان می‌دهد. که نور خورشید با تثبیت سطح انرژی، احساس خستگی را کاهش می‌دهد. هم‌چنین باعث بهبود سلامت و توجه ذهنی می‌شود. در نهایت، درها و پارتیشن‌های شیشه‌ای با انرژی دادن به کارگران و حفظ سلامتی آن‌ها، محیط کار مثبتی ایجاد می‌کنند.

بدون شک صاحبان خانه از نگه‌داری آسان شیشه قدردانی می‌کنند. صاحبان ملک لازم نیست نگران زنگ زدگی یا پارگی پارتیشن های شیشه‌ای در طول زمان باشند. درب‌های چوبی اغلب به دلیل تاب خوردگی طبیعی در طول زمان به تعویض مکرر نیاز دارند. آن‌ها هم‌چنین در معرض آسیب موریانه هستند.

موریانه‌ها اشتهای شیشه ندارند و گرد و غبار روی این سطوح جمع نمی‌شود. لکه‌ها و لکه‌های نامناسب را می‌توان با پارچه‌های میکروفیبر و شیشه پاک‌کن پاک کرد. صاحبان مشاغل مطمئناً از هزینه کم نگهداری این درب شیشه‌ای بهره مند می‌شوند.

در درب های شیشه ای احتمال اسیب از طرف موریانه ها و زنگ زدگی یا پارگی پارتیشن های شیشه ای در طول زمان وجود ندارد.

در درب های شیشه ای احتمال اسیب از طرف موریانه ها و زنگ زدگی یا پارگی پارتیشن های شیشه ای در طول زمان وجود ندارد.

چند مزایای دیگر انواع درب شیشه ای:

درست است، اگر شیشه به اندازه کافی با جسم سخت برخورد کند. شیشه امکان ترک خوردن یا خرد شدن دارد. با این حال، شیشه معتدل قابلیت مقاومت در برابر استفاده روزمره و بدون شکستن را دارد.

هم‌چنین، ضربه‌ای که به اندازه کافی سخت باشد تا درب شیشه ای یا پارتیشن ساخته شده از شیشه معتدل کاملاً خرد شود. احتمالاً باعث آسیب قابل توجهی به درهای ساخته شده از چوب یا فلز می‌شود. به دلیل فرورفتگی حتی می‌توان درهای استیل را بی فایده دانست.

اگرچه برای صاحبان خانه مفید نیست. اما پارتیشن شیشه‌ای و انواع درب شیشه ای یک بستر تبلیغاتی ساده را در اختیار مشاغل قرار می‌دهد. آرم ها و اطلاعات شرکت می‌توانند. به راحتی و با پیشرفت کسب و کار در طول زمان اضافه و به روز شوند. با همه این توصیفات ب نظر می رسد درب شیشه‌ای گزینه‌ای مناسب برای منزل و محل کار شما باشد.

امتیاز ما

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما