مزایای شیشه بندی نمودن بالکن

آموزش نصب شیشه بالکن و نکات مربوط به آن

شیشه های بالکنی
آموزش نصب شیشه بالکن
آموزش نصب شیشه بالکن

همانطور که میدانید امروزه به دلیل افزایش جمعیت افراد تمایل بیشتری به زندگی آپارتمانی پیدا کرده اند. و دیگر در کمتر خانه ای می‌توان حیاط بزرگ پیدا کرد. زیرا بالکن‌ها جایگزین آنها شده اند به همین خاطر از بالکن جهت امور مختلف مانند خشک کردن رخت‌های شسته شده. قرار دادن گلدان‌ها، پذیرایی از مهمان‌ها و… استفاده می‌شود. که این موضوع باعث شده افراد ساکن آپارتمان برای نصب شیشه بالکن اقداماتی انجام دهند. از این رو در این مقاله قصد داریم شما را با آموزش نصب شیشه بالکن آشنا سازیم.

انواع مختلف بالکن شیشه ای
انواع مختلف بالکن شیشه ای

نحوه ساخت بالکن شیشه ای

یکی از موضوعات بسیار مهم در بحث آموزش نصب شیشه بالکن، نحوه ساخت و شرایط آن است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

بالکن‌های شیشه ای به فضای خانه شما جلوه بیشتری می‌دهند. و همچنین می‌توانند بالکن را به یک فضای خصوصی و زیبا تبدیل نمایند. آنها به سه شیوه مختلف ساخته می‌شوند که عبارت اند از:

 1. بالکن شیشه ای تاشو یا ریلی: در این نوع بالکن پنل اول به صورت ثابت و مابقی به طور متحرک بر روی ریل مخصوص طراحی می‌شود. تا قابلیت باز و بسته شدن آن را آسان تر گردانند، شیشه‌های مورد استفاده در این مدل معمولا شیشه‌های سکوریت نشکن هستند. که ضخامت آنها به 8 میلی متر می‌رسد.
 2. بالکن شیشه ای فریم لس: بالکن فریم لس یا همان بدون قاب این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید بیشترین دید را بدون وجود مانعی داشته باشید. معمولا در ساخت این نوع بالکن‌ها از شیشه‌های سکوریت و یا شیشه لمینت بسته به شرایط بالکن و نظر فرد کارشناس استفاده خواهد شد. زیرا در ساخت هر بالکن شیشه ای با توجه به خصوصیات و شرایط آن، می‌بایست نوع خاصی از شیشه به کار برده شود.
 3. بالکن شیشه ای فریم دار: به دلیل استفاده از فریم‌های آلومینیومی میزان دید کمتری نسبت به مدل برای افراد قبل فراهم خواهد نمود. اما باید بدانید که میزان استحکام آن از مدل‌های دیگر بسیار بیشتر است. بنابراین اگر واحد شما دارای بالکنی با مساحت نسبتا زیاد است. این مدل بهترین گزینه برای شما محسوب خواهد شد.

شرایط کلی مورد نیاز برای نصب بالکن شیشه ای به صورت زیر می‌باشد:

 • ساخت دیواره‌هایی با استحکام بسیار بالا از جنس بتن یا سنگ.
 • هم راستا نمودن سقف بالکن با کف آن.
 • ساخت سقف بسیار مستحکم از جنس قوطی آهن و…

شیشه بندی ایوان

یکی دیگر از مواردی که می‌بایست در آموزش نصب شیشه بالکن به آن توجه ویژه داشته باشید بحث شیشه بندی ایوان است زیرا به دلیل مزایای خود همواره توانسته نظر مثبت افراد را به خود جلب نماید این مزایا به صورت زیر است:

 • بهینه سازی استفاده از فضای بالکن
 • جلوگیری از نفوذ کردن گرد و غبار به درون خانه
 • به وجود آوردن محیط مساعد جهت پرورش انواع گیاهان آپارتمانی
 • عمل کردن به عنوان عایق حرارت و صوت
 • قابلیت استفاده در انواع بالکن و ایوان‌های مختلف
 • آسان نمودن امر نظافت شیشه‌ها
 • تابش نور طبیعی خورشید به درون خانه و بالکن
 • و…

با توجه به مزایای شیشه بندی ایوان اگر تا قبل از مطالعه آموزش نصب شیشه بالکن به ایجاد فضای دلچسب در بالکن فکر نمی‌کردید بهتر است هر چه سریع تر دست به کار شوید و تحولات شگفت انگیزی را در ایوان خانه خود به وجود آورید.

شیشه سکوریت در بالکن شیشه ای
شیشه سکوریت در بالکن شیشه ای

نصب شیشه سکوریت در بالکن

شیشه سکوریت در مقایسه با سایر شیشه‌ها از استحکام بسیار بیشتری برخوردار است. و همین ویژگی آن باعث شده تا اولین گزینه برای نصب در بالکن‌های شیشه ای به حساب آید.

از این نوع شیشه معمولا در قسمت‌های خارجی ساختمان مانند بالکن و ایوان استفاده می‌شود. که به دو صورت تک جداره و یا در ساختار شیشه‌های دیگر مانند لمینت به کار برده خواهند شد.

توجه به این نکته بسیار ضروری است که در هنگام نصب شیشه سکوریت در بالکن باید از یک فرد متخصص در این حوزه کمک گرفته شود. و تمامی جوانب احتیاط و ایمنی نیز رعایت گردد .زیرا شیشه سکوریت دارای لبه های بسیار حساس بوده که این خصوصیات باعث می‌شود در هنگام نصب از وسایل چوبی یا پلاستیکی کمک گرفته شود. چون اگر از وسایل فلزی برای این امر استفاده کنید ممکن است به شیشه آسیب وارد نمایید.

با توجه به آموزش نصب شیشه بالکن و آشنایی با فواید آن اگر قصد دارید. در بالکن خانه خود تغییرات اساسی ایجاد کنید توصیه می‌شود. حتما قبل از هر اقدامی با کارشناسان نصب شیشه بالکن مشورت نموده و بعد از انتخاب مناسب ترین مدل، بالکن خود را رویایی کنید.

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما