آسیبهای درب اتوماتیک

آسیبهای درب اتوماتیک-اطلاعات پایه ای که باید در مورد درب اتوماتیک بدانید…

صدمات درهای اتوماتیک چیست ؟اطلاعات پایه ای که شما باید در مورد استانداردهای گسترده صنعت بدانید و نحوه اعمال آنها در مورد آسیبهای درب اتوماتیک شما

سیستم درب های IGH و LOW ENERGY – چه چیزی آنها را متفاوت می کند؟

درهای اتوماتیک به طور کلی به دو دسته اصلی گروه بندی می شوند. درهای کم مصرف و پرانرژی. تفاوت بین دو نوع درب مربوط به نحوه کار درهای ورودی است.

سیستم های درب کم انرژی

درهای کم مصرف اغلب به عنوان “درهای اتوماتیک قابل دستیابی برای معلولیتها” تصور می شود. این درهای ورودی معمولاً دارای علائم جهانی است .که به عنوان دهانه های دسترسی به صندلی چرخدار قابل درک است. در اکثر تاسیسات ، سیستم درب های کم مصرف یا درب های چرخشی یا کشویی هستند. آنها به طور عمده توسط “عمل آگاهانه” از طرف کاربر فعال می شوند. یک دکمه یا صفحه فشار برای فعال کردن مکانیسم عملکرد درب استفاده می شود.

شخصی که مایل به ورود به درگاه است باید دکمه را فشار دهد تا عملکرد باز کردن درب را شروع کند. نیاز کم انرژی به این درهای ورودی مربوط به نیروهایی است که توسط درب در حال حرکت از طریق تمام جنبه های چرخه باز و بسته شدن انجام می شود.

برخی از سیستم  درب های اتوماتیک کم انرژی کاملاً به درب های با قدرت کمک می کنند. این درها در ابتدایی ترین شکل خود از کنترل موتور برای فشار یا کشیدن درب استفاده می کنند. پس از رسیدن به موقعیت کاملاً باز می شود. یک تایمر اصلی باعث می شود. درب برای مدت زمان مشخص باز شود. اجازه می دهد تا فردی که در صندلی چرخ قرار دارد . بدون نیاز به فشار یا کشیدن ، درب را در مقابل مسیر خود باز کند. هنگامی که تایمر شمارش کرد . درب بسته می شود و بدون فشار دیگر دکمه نمی توان دوباره آن را فعال کرد .

هر سیستم درب کم انرژی باید به آرامی و با کمترین نیروی هنگام ضربه یا مقاومت کار کند. در ورودی با انرژی کم تنظیم شده به درستی متوقف می شود . هنگام جلوگیری از انسداد در حین کار ، متوقف می شود یا معکوس می شود.

هرچه کنترل درب کم انرژی پیچیده تر باشد ، ویژگی های بالقوه تری در دسترس خواهد بود.

برخی گزینه های ممکن شامل یک ویژگی کمکی با قدرت است که باعث می شود نیرویی که توسط کاربر اعمال می شود تا کنترل موتور درب را فعال کند. یک ویژگی به نام “فشار و حرکت” اغلب وجود دارد .که این نوع عملکرد را انجام می دهد. همچنین عناصر واکنشی انسداد وجود دارد. که در را باز می کند ، معکوس یا بازیافت می کند .که ممکن است در گزینه های فرمان کنترل موتور گنجانده شود.

طبق استانداردهای ایمنی خاص در صنعت ، هیچ سنسور نوری یا حسگر مجاورت از هر نوع مورد نیاز نیست

روی هر سیستم درب کم انرژی که با فشار یک دکمه  عمل می کند. به همین دلیل ، این نوع درب ورودی برای ترافیک کم حجم عملی است. در هنگام استفاده مناسب از آنها ایمن هستند .و به طور مرتب برای نیروی و سرعت مناسب هنگام حرکت تست می شوند. این درب ها می توانند هنگام نصب به جای انرژی پرهزینه و  درب اتوماتیک ، دارای مشکل باشند.

بازرسی روزانه از تمام سیستم های درب کم انرژی یک نیاز گسترده در صنعت است.

اکثر تولید کنندگان علائم و برچسب هایی را که روی قاب درها قرار گرفته اند تهیه می کنند .و به مدیر تسهیلات دستور می دهند که رعایت این کارها مورد نیاز است. در تلاش برای بهبود محصولات کم مصرف ، سنسورهای مقاوم در برابر وسایل محافظ آستانه ای که در سیستم های درب اتوماتیک استفاده می شود .روی درب های کم مصرف نصب شده اند.

این امر به روشی گسترده در صنعت تبدیل شده است که قابل قبول است.

سنسورها غالباً روی این درها با انرژی کم قرار می گیرند. تا از برخورد یک عابر پیاده “خیاط” توسط درب بسته که “بعد از گذشت” از اولین کاربر از طریق درهای ورودی ، “به پایان رسیده” نماند. هنگامی که تعداد واقعی ترافیک عابر پیاده از انتظارات اصلی معمار یا طراح فراتر می رود . ایده خوبی است که سیستم درب کم انرژی را با یک درگاه کاملاً اتوماتیک با انرژی بالا جایگزین کنید.

سیستم درب های پرانرژی

سیستم درب های پر انرژی در بسیاری از تنظیمات مختلف موجود است. swingers ، لغزنده ، گردان ، دو بخش و تلسکوپی رایج ترین انواع استفاده امروزه است. برنامه و نصب آنها توسط گزینه های طراحی ، شرایط آب و هوایی و پارامترهای مکان دیکته شده است. این درها با سیستم های درب کم انرژی به شکلی که درب کار می کند .و نیرو و سرعتی که درها هنگام حرکت دارند متفاوت است.

به طور کلی ، سیستم های درب دارای سنسور رویکرد ، سنسور محافظت در آستانه و حسگر خروجی هستند. پیچیدگی سیستم درب میزان ظرافت کل بسته کنترلر و اجزای درب را نشان می دهد. همانطور که در بسیاری از مقالات قبلی بحث شده است . الزامات خاص سیستم های درب مختلف بر نوع و محل سنسورهای درب و وسایل ایمنی حاکم است.

یک کار ثابت در هر سیستم درب اتوماتیک ، نیاز به انجام بازرسی های ایمنی روزانه است. استانداردهای گسترده ای در صنعت پذیرفته شده است .که به منظور حفظ امنیت کلیه کاربران درهای ورودی عابر پیاده به کار می رود.

استانداردهای صنعت با بیان اهمیت بررسی های ایمنی روزانه و بازرسی های مؤلفه معمولاً بر روی برچسب های اخطار ارائه شده توسط تولید محصول در مجاورت پانل های فعال سازی کنترل درب قرار می گیرد.

روش های مناسب برای تعیین کارکردها و عملکردهای صحیح درگاه به همراه مراحل و دستورالعمل های آزمون ذکر شده است تا در صورت عدم استفاده از هرگونه وسیله ایمنی ، همانطور که گفته شد . از خدمات تخصصی استفاده کنید. معمولاً هشداری برای قطع استفاده از درگاه وجود دارد تا اینکه تمام ویژگیهای ایمنی به طور مداوم و صحیح کار کنند.

از آنجا که درهای اتوماتیک با انرژی بالا، با سرعت و نیرو بسیار سریعتر نسبت به درهای با انرژی کم هنگام باز و بسته شدن حرکت می کنند . بسیار مهم است بدانید که کلیه سنسورهای ایمنی ساخته شده در تمام مواقعی که درگاه استفاده می شود به درستی کار می کنند.

چگونه استانداردهای مربوط به درهای ENERGY با سطح بالا و پایین مشخص می شوند

اکثر استانداردها از پیشنهادات و اطلاعات آگاهانه از تولید کنندگان ، نصب کننده ها ، معماران ، مهندسان و طراحان درب تهیه شده است. عموم مردم این توانایی را دارند که علاوه بر این استانداردها ، الحاقاتی را نیز پیشنهاد کنند. وقتی استانداردها تدوین ، نوشته و سرانجام پذیرفته می شوند. اغلب تأخیر در ایجاد ایده های جدید وجود دارد تا اینکه نسخه بعدی چاپ و منتشر شود.

محصولاتی که در طی یک دوره موقت بین نسخه های تجدید نظر استاندارد تولید می شوند

در زمان تولید مطابقت دارند. با این وجود ، آنها ممکن است اندکی پس از دوره تولید ، مطابق با استانداردهای اصلاح شده باشند. در بیشتر موارد ، استانداردهای قبلی در نسخه های جدیدتر گنجانیده شده است. پارامترهای اساسی و ایده های نسخه قبلی استانداردها اصلاح تر یا ریز تنظیم شده اند . به طور کلی از مفهوم اصلی تغییر نکرده اند.

با تغییر در فن آوری ها ، برخی از جنبه های کنترل درب ، دستگاه های فعال سازی ، سنسور درب و تجهیزات ایمنی استانداردهای قبلی منسوخ شده اند. نمونه ای از این مورد ، استفاده فعلی از دستگاه های سنجش از درب های سربار برای کنترل عملکرد درب است.

در ابتدا ، در سیستم های درب اولیه ، قبل از توسعه سنسورهای سازگار و قابل اعتماد ، تشک کف با کنتاکت های برقی یا هیدرولیکی رایج ترین شکل فعال سازی درب بود. تشک های حساس به فشار در حال حاضر در تاسیسات محدود هستند .و در اکثر برنامه ها منسوخ در نظر گرفته شده اند.

به طور کلی مقررات در استانداردهای مربوط به تجهیزات قدیمی وجود دارد که در خدمت بوده و هنوز هم به اندازه کافی کار می کنند. اما ، تأکید بر ایمنی همیشه مبنای اصلی استانداردهای درب  است .و دلیل این امر باعث شده است تا طراحی های بهتر و محصولات جدیدتر فناوری به نحوی که آسیبهای درب اتوماتیک را کاهش دهد به دست بیاید.

درب اتوماتیک تلسکوپیآسیبهای درب اتوماتیک
مشاهدات عمومی از ارائه دهنده خدمات درب و گواهی تجربه درب و آسیبهای درب اتوماتیک

به عنوان شاهد خبره در صدها آسیب شخصی و موارد اشتباهات دربهای برقی، من صدمات شدید دیده ام .و مرگ و میر مشاهده کردم در نتیجه هر نوع و طرحی از سیستم درب ها ممکن است با نقص کار کند.

در نصب خودکار قدیمی ، خرابی تشک کف سنسور اغلب باعث ایجاد صدمات می شود. این تشک های فناوری قدیمی و در برخی موارد اجزای اصلی سیستم به طور کلی در فروشگاه های مواد غذایی نصب می شدند. آنها بیشتر با دربهای چرخان اتوماتیک همراه بودند و برای خریداران که دیگر مجبور به نگه داشتن درهای فروشگاه نبودند . به دلیل وارد کردن سبد خرید خود به داخل یا خارج از فروشگاه ، یک راحتی عالی به حساب می آمدند.

برخی از استانداردهای درب قدیمی به کنترل استفاده از تشک در تاسیسات درب کشویی اشاره می کنند.

در عمل واقعی ، سنسورهای اسکن متعدد به طور معمول به جای تشک کف فعال شده با فشار در آن سیستم ها نصب شده اند. تشک های کنترل حساس به فشار در نهایت بدلیل چرخ دستی های خرید سنگین که به طور مداوم روی آنها می چرخند ، خراب می شوند.

موارد مرتبط با آب و هوا مانند قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید یا تأثیرات ناشی از یخ زدگی باران ، برف و یخ باعث می شود که تشک ها شکننده شوند . مشکلات تماسی داشته باشند. و از هم پاشند. عابرین که از این درها استفاده می کنند .گیج می شوند زیرا تشک نتوانسته به طور مداوم به درب اپراتور وارد شود. درها یا در باز نمی شوند . هم نمی توانند باز بمانند . یا با قدم زدن ناگهانی واکنش نشان می دهند.

با فناوری مدرن تر و استفاده از سنسورهای اسکن ، مناطق پوشش و پتانسیل افزایش ایمنی عابر پیاده با استفاده از درب خودکار به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. برخی از درهای اتوماتیک جدید دارای ویژگی های ایمنی یکپارچه ای هستند .که باعث می شود اپراتور درب غیرفعال شود. این ویژگی ایمنی یکپارچه می تواند درب ورودی را برای هر کاربر بی ضرر کند وقتی این حالت های جدید حسگرهای هنری دچار نقص و یا موقعیت نادرست شوند.

با این وجود ، اکثر درهای ورودی که در حال استفاده هستند باید روزانه مورد بازرسی قرار بگیرند. تا مطمئن شوند که سنسورها و کنترل موتورها قبل از شروع کار هر روز با خیال راحت کار می کنند.

من مقالات زیادی درباره حفظ سیستم های درب برقی تألیف و منتشر کردم. در این مقاله ها به موارد متعددی در گذشته اشاره کردم که صدمات ناشی از انواع شرایط معوق یا عدم بازرسی کامل و یا تعمیر و نگهداری است.

درب اتوماتیک کشوییآسیبهای درب اتوماتیک
علل مهمی که می توانند در هنگام نقص درهای اتوماتیک اتفاق بیفتند و آسیبهای درب اتوماتیک
1. زنی که وارد یک فروشگاه کوچک شده بود هنگامی که یک شخص دیگر به طرف داخلی درگاه نزدیک شد تا از مغازه خارج شود . با یک درب گردان بیرونی برخورد کرد.
در برخی از تاسیسات ، تردد دو طرفه با باز شدن یک درب امکان پذیر است. در سایر تاسیسات ، درب ورودی و درب خروج فراهم شده است. سیستم درب باید برای محافظت در برابر این نوع شرایط ، دستگاه های ایمنی در اختیار داشته باشد.

پس از بازرسی، متوجه شدم که سنسور سربار در قسمت بیرونی درب ورودی اطلاعاتی را به کنترلر موتور درب نمی فرستد .که می تواند از هنگام باز نگه داشتن درب از بیرون باز باشد . هنگامی که شخص در قسمت داخلی بازکننده تلاش می کرد از ساختمان خارج شود. به همین دلیل ، یک سیستم درب دو طرفه که نوسان دارد . غالباً با درهای کشویی یا دو برابر تعویض شده است. تا احتمال برخورد یا گرفتگی را از بین ببرد. دربی که من آن را بازرسی کردم مطابق با معیارهای صنعت برای بهره برداری نبوده و چند سال قبل از حادثه تست نشده بود.

2. زنی در حال ورود به یک فروشگاه بزرگ بود که یک درب کاملا اتوماتیک در حال چرخش او را از پشت گرفت .و قوزک پا را خرد کرد. هنگامی که به لبه درب خاردار زده شد . تاندون آشیل او قطع شد و بلافاصله در وسط درگاه به زمین افتاد.

پس از مشاهده فیلم های فروشگاهی که حادثه را ضبط کرده ، سوابق خدمات ارائه شده را بررسی کرده. و از شخصاً تست و بازرسی درگاه در هنگام بازدید در محل ، مشخص شد که درب خیلی سریع حرکت می کند. سنسورها به طور نادرست تنظیم شده بودند و هیچگونه بازرسی داخلی از درگاه صورت نگرفته است.

3. پسر و دختر کوچکی  در یک فروشگاه مرکزی محلی جلوتر از پدر خود قدم می زدند. هنگامی که بچه ها از درب عبور می کردند درب ناگهان روی یکی از آنها بسته شد . فرزند دوم دید که درب در حال حرکت است .و خواهرش را در حالی که درب بروی او می لرزید ، گرفت. پسر دستش شکست و دختر نسز پاهایش. و همچنین در خارج از کنترل درب کشویی به شانه پدر آنها که آسیب دیده بود برخورد کرد. این حادثه در ضبط ویدئویی ضبط شد.

همانطور که در بالا خواندید مشاهده کردید که آسیبهای درب اتوماتیک می تواند بسیار جدی باشد.

نتیجه گیری در مورد آسیبهای درب اتوماتیک

مورد شماره 1 ، در طی یک واریز کشف شد که صاحب فروشگاه نمی خواست هزینه تعمیرات را بپردازد. وی برای غیرفعال کردن عملکرد جزئی از سنسور درب بیرونی ، به کمک پسرش ثبت نام کرد. تغییر عملکرد سنسور خارجی باعث می شود .تا قسمت متوقف شده سنسور بیرونی در حین متوقف کردن قسمت پستانک عمل کند. محافظت از سیمینل برای غیرفعال کردن کنترل موتور درب هنگامی که کسی مشغول بیرون رفتن از درب است .طراحی شده است. آن دست زدن به سنسور احتمال ضربه زدن به عابران پیاده را در مسیر چرخش درب ایجاد می کند.

صاحب فروشگاه ادعا کرد که او نمی تواند توانایی ترمیم سنسور ناقص را داشته باشد ، بنابراین او با آنچه در اختیارش داشت انجام داد.

پسرش برای آموزش مهندسی برق در یک مدرسه محلی به مدرسه می رفت و او می دانست .که چگونه می تواند درب را بدون هزینه کردن تعمیر کند. با تغییر عملکرد سیستم سنسور درب ، صاحب فروشگاه مسئول آسیب دیدگی شد. وی همچنین در نگهداری  از فروشگاه و کارهای روزانه سهل انگاری می کرد.

مورد شماره 2 ، مالک فروشگاه بر این باور بود که زنی که از درب استفاده می کند ، مسئول آسیبهای درب اتوماتیک است.

به گفته مدیر فروشگاه ، وی هنگام ورود به فروشگاه یا در حین ورود به درب مغازه در درب توقف کرده، و درب کند شده بود. مدیریت فروشگاه ادعا کرد که بازرسی روزانه توسط ماموران امنیتی آنها انجام می شود. و در مورد  آسیبهای درب اتوماتیک مطلع است. مأمورین امنیتی با موضع مدیریت مخالفت کردند .و اظهار داشتند که برق را به سمت درگاه روشن می کنند . اما هیچ وقت واقعاً عملکرد آنها را هنگام باز کردن فروشگاه هر روز بررسی نمی کردند.

مشاهده فروشگاه در ماه های بعدی ثابت کرد که هیچ گونه بازرسی روزانه از سوی فروشگاه یا کارمندان دیگری صورت نگرفته است. هنگام بازرسی از درب ، مشخص شد که کنترلر موتور در هنگام افزایش قدرت قبلی آسیب دیده است .و عمل نامناسب درب و آسیبهای درب اتوماتیک نیز تأیید شده است.

مورد شماره 3 ، فروشگاه عمداً ویدئویی را که در طول این رویداد گرفته شده بود .پاک کرد. هر وکیل خوب برای حفظ کلیه مدارک از جمله ضبط های ویدیویی از زمان حادثه ، اخطار صادر می کند. پس از بازرسی ، درها طبق توضیحات پدر عمل می کردند. مشخص شد که دو سنسور آستانه متقاطع از کار افتاده است. این دو کودک توسط سنسورهای بالایی “دیده نمی شدند” . زیرا این درب اتوماتیک کشویی قدیمی تر به نوعی از سنسور درب متکی بود .تا از آستانه در حین کار محافظت کند. فروشگاه به دلیل دستکاری در مدارک توسط دادگاه مجازات شد.

سیستم های درب اتوماتیک پیچیده هستند و می توانند خطرناک باشند.

دربهای اتوماتیک می توانند نیروهای قابل توجهی را به نمایش بگذارند. که می تواند منجر به صدمات و تهدید کننده زندگی شود. در سه مثال فوق ، همه افراد آسیب دیده کاملاً بهبود یافتند. بسیاری از مجروحان در درهای اتوماتیک چندان خوش شانس نیستند. هر ساله تعداد بسیاری از موارد مرگ ناخوشایند در ارتباط با نقص درهای اتوماتیک رخ می دهد. اما این بدان معنا نیست که یک درب با عملکرد درست و تنظیم صحیح ایمن نیست.

تولید کنندگان درب اتوماتیک – آیا محصولات آنها  در مورد آسیبهای درب اتوماتیک ایمن شده است؟

تولید کنندگان اکثر سیستم های درب برقی محصولاتی را ارائه می دهند. که ایمن و تست شده باشند. پس از رعایت پارامترهای دقیق و استفاده از پارامترهای دقیق ، بسیاری از محصولات تجاری موجود کاملاً مورد بازرسی ، و مورد آزمایش  قرار گرفته اند. نقایص موجود در سیستم های درب ناشی از نگهداری نادرست ، عدم وجود سیاست ها ، برنامه ها و رویه هایی است. که مدیریت فروشگاه از رعایت نکردن آنها و تلاش برای صرفه جویی در آن ناشی می شود.

پدر و مادرها – در مورد آسیبهای درب اتوماتیک آگاه باشید

به عنوان یک عابر پیاده که از این درها در همه جا استفاده می کند .از درهایی که می گذرید آگاه باشید. قبل از ورود به کار ، عملکرد هر درگاه را رعایت کنید و با عبور از آستانه ، با احتیاط عمل کنید. اطمینان از طرف هر کاربر درب به اطمینان از عبور ایمن کمک می کند. حتماً هرگونه عملکرد معیوب را به مدیر فروشگاه گزارش دهید و هنگام ورود به درب اتوماتیک از هر نوع ، از حواس پرتی خودداری کنید. همیشه در هنگام گذر از هر درگاه ، توجه کنید.

مایک پانیان شاهد برجسته خبره کشور است.و بیشتر اوقات مشاور درب تمام اتوماتیک و دستی را انجام می دهد. وی در بیش از 650 پرونده درگیر نماینده شاکی و دفاع به طور مساوی بوده است. مایک دانش کاملی از سخت افزار و اجزای درب دارد.

وی شخصاً سالهاست که محصولات درب اصلی برند را سرویس ، نصب و نگهداری کرده است. او نویسنده بسیاری از مقالات منتشر شده است که بیشتر جنبه های قطعات درب ، سخت افزار درب و ادعاهای آسیبهای درب اتوماتیک را در بر می گیرد. برای دیدن لیستی از مقالات مربوطه به وب سایت وی به آدرس www.constructionwitness.com مراجعه کرده و کلیه خدمات تخصصی و مشاوره وی را مشاهده کنید.

منبع:

https://www.constructionwitness.com/Published-Articles/Automatic-Doors-Sensors/AUTOMATIC-DOOR-INJURIES-High-Low-Energy-Automati.aspx

امتیاز ما

مقالات اخیر

فهرست
مشاوره با کارشناسان ما